×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
29. janvāris, 2018
Drukāt

Armijai pirks helikopteru notriekšanai paredzētas mīnas (5)

Foto - sargs.lvFoto - sargs.lv

Ilustratīvs foto.

Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs izsludinājis iepirkumu par dažādu, tostarp, zemu lidojošu helikopteru notriekšanai paredzētu mīnu iegādi.

Aizsardzības ministrijas (AM) Preses nodaļā aģentūrai LETA pastāstīja, ka izsludinātais iepirkums ir virs ES sliekšņa, kas nozīmē, ka iepirkumam paredzētais finansējums būs vismaz 135 000 eiro.

Kopumā plānots iegādāties sešu veidu preces, no kurām daļa paredzētas mācībām. Armijai tiks sagādātas mācību prettanku mīnas, mācību pretborta mīnas un mācību prettransporta mīnas.
Tāpat plānots iegādāties kaujas pretborta mīnas, kas paredzētas kontrolētai pretinieka bruņotās kaujas tehnikas iznīcināšanai, prettransporta mīnas, lai kontrolēti iznīcinātu pretinieka viegli bruņoto kaujas tehniku, zemu lidojošus helikopterus vai personālu aiz viegliem nocietinājumiem.

Tāpat armijai plānots iegādāties ceļa spridzināšanas komplektus, kas paredzēti, lai iznīcinātu noteiktus ceļa posmus, radot ceļa braucamajā daļā tehnikai nepārvaramas bedres.
Pilns preču tehnisko aprakstu izsniegs kandidātiem, kuri būs izturējuši kandidātu atlasi un tiks uzaicināti iesniegt tehnisko un finanšu piedāvājumu.

“Operacionālās drošības apsvērumu dēļ” AM Preses nodaļā neatklāja vai šobrīd NBS rīcībā ir pretborta mīnas un prettransporta mīnas krājumi.

Mīnu piegādātāju Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs meklēs sarunu procedūras ceļā. Pieteikuma par dalību sarunu procedūrā iesniegšanas termiņš ir līdz 26.februārim.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Milzis cilvēkēdājs. Atbildēt

  Īstenībā šādas pret helikopteru mīnas bija vēl PSRS armijā. Tām minēja iespējamos helikopteru nosēšanās laukumus mežos pļavās vai pilsētā māju jumtus. Parasti stiprināja pie kokiem vai dažādām ventilācijas konstrukcijām. Apaļš bundulis ap 5kg svarā , ar akustisko lokatoru un kumulatīvu darbību. Reaģēja tikai uz helikoptera skaņu konkrētā frekvencē laikam nosēšanās režīmā , citu neko. Mīnai nostrādājot tā līdz 50m attālumā ar reaktīvo strūklu izmet dūres lieluma izkausēta metāla lodi. Pēc jaudas 50m attālumā Mi8 helikopteri izsitot cauri abās pusēs. Mūsdienās gan jau ir kas nopietnāks varbūt jaudīgāks.

 2. izskatās pēc kārtējā ar googli tulkotā raksta ko neviens nozares speciālists nav pārlasījis un izlabojis.
  es saprotu – žurnālistiem trūkst notikumu par ko rakstīt un tad nekas neatliek kā no nepilnīgas informācijas pašiem neko nesaprotot kaut ko ķīmiķot…

 3. Nekad nebiju domājis ka zemu lidojošu helikopteru var notriekt ar mīnu. Mīna ir kajnieku ierocis.Līdz šim brīdim visu laiku zināju ka to var izdarīt ar zenītartilērijas vai pārnēsāmajiem raķešu kompleksiem.

  • Tagad to dara ar mīnām. Piezogas pie helikoptera, kad tas izlaiž desantu, piestiprina mīnu un bēg. Vai arī mēģina mīnu uzmest uz helikoptera jumta, kad lido gar koku, kur sēž ierēdnis mīnu iepircējs

   • Reiz bija “lecošās” mīnas- sprāga palēcienā, ap 2 m virs zemes, deva daudz šķembu. Vaišīs būtu līdzīgas?

Draugiem Facebook Twitter Google+