Mobilā versija
Brīdinājums +2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
9. oktobris, 2014
Drukāt

Asociācija: nebanku kredītdevēji pirmajā pusgadā izsniedz par 20% mazāk aizdevumu

Foto-LETAFoto-LETA

Nebanku kreditēšanas nozare šā gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar atbilstošu laika posmu pērn, piedzīvojusi būtisku kritumu – izsniegto kredītu apjoms samazinājies par 31%, bet izsniegto kredītu skaits – par 20%, par apkopotajiem datiem informē Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijā.

Nebanku kreditēšanas nozare pirmajā pusgadā 344 000 kredītos izsniedza kopumā 55,45 miljonus eiro. Izniegto kredītu apjoms un skaits šogad sarucis dramatiski, kas skaidrojams gan ar pieņemtajām izmaiņām normatīvajos aktos, gan ar nozares īstenotajiem pašregulācijas pasākumiem, uzskata asociācijas vadītāja Baiba Fromane.

“Valsts uzdevums ir radīt konkurences apstākļus, lai tirgū būtu kvalitatīvi pakalpojumi par iespējami zemāko cenu. Lai gan Ekonomikas ministrijas virzītās un Saeimas apstiprinātās izmaiņas nebanku kreditēšanas tirgus regulējumā ir atstājušas negatīvu ietekmi uz nozares kopējiem darbības rezultātiem, uzskatām, ka pieņemtais regulējums ir samērīgs. Tomēr šobrīd vissvarīgākais ir radīt stabilitāti valsts regulējumā. Ir jāļauj nozares uzņēmumiem pielāgoties jaunajām izmaiņām, nedrīkst ik pēc pusgada mainīt spēles noteikumus,” tā Fromane.

Kopējais Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas biedru kredītportfelis šā gada 30. jūnija bija nedaudz virs 65,32 miljoniem eiro. Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija pārstāv uzņēmumus, kuriem ir vairāk nekā 70% no kopējās nozares tirgus daļas.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+