×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Asociācija: nebanku kredītdevēji pirmajā pusgadā izsniedz par 20% mazāk aizdevumu

Foto-LETAFoto-LETA

Nebanku kreditēšanas nozare šā gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar atbilstošu laika posmu pērn, piedzīvojusi būtisku kritumu – izsniegto kredītu apjoms samazinājies par 31%, bet izsniegto kredītu skaits – par 20%, par apkopotajiem datiem informē Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijā.

Nebanku kreditēšanas nozare pirmajā pusgadā 344 000 kredītos izsniedza kopumā 55,45 miljonus eiro. Izniegto kredītu apjoms un skaits šogad sarucis dramatiski, kas skaidrojams gan ar pieņemtajām izmaiņām normatīvajos aktos, gan ar nozares īstenotajiem pašregulācijas pasākumiem, uzskata asociācijas vadītāja Baiba Fromane.

“Valsts uzdevums ir radīt konkurences apstākļus, lai tirgū būtu kvalitatīvi pakalpojumi par iespējami zemāko cenu. Lai gan Ekonomikas ministrijas virzītās un Saeimas apstiprinātās izmaiņas nebanku kreditēšanas tirgus regulējumā ir atstājušas negatīvu ietekmi uz nozares kopējiem darbības rezultātiem, uzskatām, ka pieņemtais regulējums ir samērīgs. Tomēr šobrīd vissvarīgākais ir radīt stabilitāti valsts regulējumā. Ir jāļauj nozares uzņēmumiem pielāgoties jaunajām izmaiņām, nedrīkst ik pēc pusgada mainīt spēles noteikumus,” tā Fromane.

Kopējais Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas biedru kredītportfelis šā gada 30. jūnija bija nedaudz virs 65,32 miljoniem eiro. Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija pārstāv uzņēmumus, kuriem ir vairāk nekā 70% no kopējās nozares tirgus daļas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+