Lasītāju viedokļi

Atbalstu tiesībsargu Jansonu 0

Foto – LETA

Lasot 29. un 31. janvāra “Latvijas Avīzē” interviju ar tiesībsargu Jansonu un pēc tam ar Cilvēktiesību centra direktori Kamensku, redzams, ka viņu uzskati nesakrīt.

Jansons aizstāv latviešu tautas nacionālās intereses; Kamenska, tēlojot neitralitāti, – šeit dzīvojošo cittautiešu vajadzības. Viņa būtībā ir pret latviešu kā valsts valodas nostiprināšanu skolās ar bilingvālo izglītību, cenšas “izskaistināt” stāvokli tajās u. tml. Tiesībsargs turpretī atgādina, ka Hāgas konvencijā arī teikts par to, ka mazākumtautību bērniem pakāpeniski jāpāriet uz mācībām valsts valodā.

Šajās intervijās spriests arī par nepilsoņu stāvokli Latvijā, tiek runāts tikai par tiesībām, nevis par pienākumiem pret valsti, kurā viņi apmetušies. Tiesībsargs Jansons pareizi aizrāda, ka neviens no krievu politiķiem neaicina viņus kļūt par pilsoņiem, mācīties latviešu valodu u. tml. Valodu gadu gaitā neapgūst ne jau netīšām. Te izpaužas nicinošā attieksme pret latviešiem, kuri tiek apsaukāti par nacistiem un fašistiem.

Kāpēc latvieši un citas tautas nevar brīvi, laimīgi dzīvot savā zemē, attīstīt savu kultūru, sargāt savu valodu? Nožēlojami, ka sodu nesaņem tie, kas pazemo latviešus, aizskar viņu cieņu un godu.

Jānis Fridrihsons Rīgā

LA.lv