Mobilā versija
Brīdinājums +0.5°C
Zeltīte, Andis
Otrdiena, 21. novembris, 2017
24. janvāris, 2014
Drukāt

Atbrīvo Hodorkovska līdzgaitnieku

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas Augstākās tiesas prezidijs samazinājis cietumsodu Mihaila Hodorkovska darījumu partnerim Platonam Ļebedevam (attēlā) un uzdevis viņu atbrīvot no kolonijas.

Tiesa bijušajam “Menatep” vadītājam tā dēvētajā otrajā lietā piespriesto cietumsodu samazināja līdz desmit gadiem, sešiem mēnešiem un 22 dienām jeb līdz faktiski jau izciestajam laikam. Līdz ar to Ļebedevs brīvībā iznāks šodien vai arī rīt, kad kolonija saņems tiesas dokumentus. Tomēr tiesa atstāja spēkā pirmās lietas ietvaros pieņemto spriedumu piedzīt no Hodorkovska un Ļebedeva 17 miljardus rubļu (400 miljonus eiro) par valstij nodarītajiem zaudējumiem. Pērn augustā Augstākā tiesa par diviem mēnešiem saīsināja Hodorkovskim un Ļebedevam piespriestos cietumsodus. Ļebedevam brīvībā vajadzēja iznākt maijā, bet Hodorkovskim – augustā, taču Hodorkovskis tika atbrīvots no apcietinājuma 20. decembrī, jo Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja dekrētu par viņa apžēlošanu. 2005. gadā Hodorkovskis kopā ar līdzapsūdzēto Ļebedevu tika notiesāts par izvairīšanos no nodokļiem un krāpšanu.

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+