Kultūra
Teātris un kino

Atgriežas laikmetīgo operu cikls “LULU bērniem”0

Publicitātes foto

“LULU bērniem” – baleti un operas pašiem mazākajiem – atgriežas ar izrādēm “Splendid Palace Cafe Film Noir” un erudītiem muzikologu komentāriem, informē rīkotāji.

Šo svētdien, 17. jūnijā LULU piedāvā vērot Džona Lankberija baleta “Beatrises Poteres stāsti” animācijas filmu. Šajā iestudējumā dzīvnieku pasaule triumfē un Londonas Karaliskā baleta solisti uz skatuves atdzīvina britu rakstieces un ilustratores Beatrises Poteres alter ego – jaunas meitenes iztēlē mītošos varoņus Trusīti Pēterīti, pelīti Hanku Manku, kolorīto vardes kungu Džeremiju Fišeru un citus. Uzvedumu veido vairāki atsevišķi stāsti no viņu dzīves, ko režisors Redžinalds Milzs parāda vienīgi ar dejas un mūzikas palīdzību, bez vārdiem, tāpēc tas jo īpaši piemērots arī pašiem mazākajiem skatītājiem. Pirms filmas par to vairāk pastāstīs dzejnieks Toms Treibergs.

30. jūnija pēcpusdienā bērnus izklaidēs visiem labi zināmā Džonatana Dova opera “Pinokio piedzīvojumi”. Lielbritānijas pilsētā Līdsā mītošais opernams Opera North savā 2008. gada uzvedumā atgriežas tuvāk Lorenzīni oriģinālam par citām adaptācijām. Martina Dankana režija ir vienkārša, bez liekiem izgreznojumiem un brīžiem pat reālistiska. Tāpēc šis ir lielisks iestudējums, lai runātu ar bērniem par operu, ļaujot tiem just līdzi varonim, kurš ir jau pazīstams, vienlaikus novērojot gan līdzības, gan atšķirības ar to pasaku, kura šķiet labi zināma. Sarunu iesākt palīdzēs muzikologs Dāvis Eņģelis.

Cikla noslēgumā 7. jūlijā pasaules baleta klasika – Pētera Čaikovska balets “Apburtā princese”. Pēc tam, kad princeses Auroras sešpadsmitajā dzimšanas dienā nenovīdīgā feja Karabosa to iemidzina, uzliekot savu lāstu, pils ieaug vīteņaugos un ziedos uz simts gadiem. Princesi pamodināt var tikai izredzētā prinča skūpsts. Protams, princis Dezirē ierodas, iemīlas guļošajā daiļavā un to atmodina. Dzimst jauna mīlestība un tā tiek svinēta, pilī sarīkojot masku balli ar grezniem kostīmiem un dejām, kas šajā Londonas Karaliskās operas iestudējumā, saglabājot Mariusa Petipā oriģinālo horeogrāfiju, izskatās patiešām karaliski. Pirms seansa aizraujošu ievadlekciju sagatavojis komponists Edgars Raginskis.

Saistītie raksti
LA.lv