×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. marts, 2014
Drukāt

Atvērs grāmatu par Latvijas ebreju vēsturi

Meijers Malers

LU FSI šo trešdien, 19. martā, aicina uz Meijera Melera grāmatas “Latvijas Ebreju kopienas vēsture un holokausta piemiņas vietas” prezentāciju LU Mazajā aulā, portālam LA.lv pavēstīja Dr.hist. Inese Runce.

Pasākumu rīko LU Filozofijas un socioloģijas institūts, LU Vēsture un filozofijas fakultāte un Rīgas Ebreju kopienas muzejs “Ebreji Latvijā”.

Meijers Melers, pensionējies pēc galvenā nodokļu inspektora darba VID Nodokļu pārvaldē, Rīgas Ebreju kopienas muzejā “Ebreji Latvijā” sāka Latvijas ebreju kapsētu un holokausta piemiņas vietu apsekošanas un pētniecības projektu. Autors rūpīgi vāca informāciju par holokausta upuru piemiņas vietām daudzus gadus, sadarbojās ar vietējām pašvaldībām un muzejiem, intervēja tā laika aculieciniekus, atklāja un meklēja ebreju glābēju vārdus, lauka pētījumos apsekoja masu kapu un apbedījumu vietas visā Latvijā.

Grāmata kalpos par labu pamatu profesionālajiem Latvijas vēsturniekiem viņu nākotnes pētījumos par holokausta vēsturi, bet jo svarīgāks ir tas fakts, ka šī grāmata visai sabiedrībai ir nozīmīgs avots vēsturiskās atmiņas saglabāšanā.

Projekts ilga gandrīz desmit gadus un rezultējās divu enciklopēdisku grāmatu izdošanā. 2006.gadā tika publicēts pirmais pētījums “Ebreju kapsētas Latvijā”, bet šogad latviešu valodā nāca klajā otrais pētījums – “Latvijas Ebreju kopienas vēsture un holokausta piemiņas vietas”.

Grāmata ir kopprojekts, kas ir īstenots ar Valsts pētījumu programmas “Nacionālā identitāte (valoda, Latvijas vēsture, kultūra un cilvēkdrošība)”, Latvijas ebreju draudžu un kopienas padomes, Kanādas vēstniecības Latvijā, LU Filozofijas un socioloģijas institūta un American Jewish Joint Distribution Commitee finansiālu atbalstu.

Grāmatu var iegādāties muzejā “Ebreji Latvijā” un LU Filozofijas un socioloģijas institūtā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+