×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. maijs, 2012
Drukāt

Aug ekonomiskās klases un dīzeļa auto zādzību skaits

auto_zaglis

Kopš pērnā gada aprīļa no visām nozagtajām automašīnām, par kurām apdrošināšanas atlīdzības izmaksa pieteikta apdrošināšanas sabiedrībā “BTA”, 57% automašīnu pieder ekonomiskajai klasei vai arī tās izmanto dīzeļdegvielu, liecina “BTA” apkopotie dati.

“BTA” šā gada pirmajos četros mēnešos brīvprātīgās sauszemes transportlīdzekļu apdrošināšanas jeb KASKO pieteikumus saņēmis par kopējo summu 6,12 miljoni latu, kas ir par 21% vairāk nekā attiecīgajā laika posmā pērn.

2011.gadā visvairāk zagtas “Toyota” markas automašīnas – lielākoties “Avenis”, kura motora tilpums svārstās no 1,6 līdz diviem litriem. Savukārt šogad “BTA” novērojusi, ka visvairāk tiek zagtas “Volkswagen” markas automašīnas – īpaši “Passat” un ar dīzeli darbināmi “Touran” un “Smart” modeļi. Tāpat šogad zagtāko auto skaitā atrodas “Audi” un BMW markas auto.

“BTA” Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore Iveta Rijniece norādīja – ja agrāk garnadži bija iecienījuši ekskluzīvus auto, patlaban pieprasījums audzis pēc ekonomiskiem auto, jo tos esot vieglāk realizēt Lietuvā un Krievijā, kur nonāk lielākā daļa Latvijā zagtu auto.

“Straujš ekonomiskās klases auto zādzību skaita pieaugums bija novērojams pērnā gada oktobrī, kad saasinājās jautājums par strauji augošajām degvielas cenām,” norādīja eksperte.

“BTA” šogad KASKO apdrošināšanā saņēmis atlīdzību pieteikumus par 2,17 miljoniem latu, no kuriem izmaksāti 1,35 miljoni latu. Tā ir trešā daļa no pērn saņemtajiem apdrošināšanas atlīdzību pieteikumiem un pieaugums, salīdzinot ar 2011.gada attiecīgo laika posmu, ir par 21%.

Jau ziņots, ka apdrošināšanas sabiedrība “BTA” plāno noslēgt 2011.gadu ar trīs miljonu latu peļņu, kas ir par aptuveni trešdaļu mazāk nekā 2010.gadā, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “BTA”.

2011.gadā “BTA” bruto prēmijas parakstīja par summu 93 miljoni latu, kas ir par 21,7% vairāk nekā 2010.gadā. Kopumā 2011.gadā noslēgti vairāk nekā divi miljoni apdrošināšanas līgumu, kas ir par aptuveni piekto daļu vairāk nekā iepriekšējā gadā.

2011.gadā “BTA” atlīdzībās izmaksājusi 46,2 miljonus latu. Vislielākā atlīdzība izmaksāta par galvojuma apdrošināšanu – 2,5 miljonu latu apmērā, otra lielākā atlīdzība – 1,3 miljonu latu apmērā – par īpašuma apdrošināšanu, bet trešā lielākā – gandrīz viena miljona latu apmērā – par vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu.

“BTA” dibināta 1993.gada 1.novembrī, piedaloties Latvijas lielākajiem jūrniecības uzņēmumiem, kas kļuva par “BTA” akcionāriem. Tā paša gada 17.decembrī “BTA” ieguva licenci, kas dod tiesības nodarboties ar apdrošināšanas darbību.

“BTA” koncerna sastāvā iekļautas arī apdrošināšanas kompānijas filiāles Lietuvā, Igaunijā un Vācijā.

Saskaņā ar Latvijas Apdrošinātāju asociācijas datiem uz pagājušā gada oktobra beigām “BTA” riska apdrošinātāju tirgū pēc parakstīto prēmiju apjoma bija vadošajās pozīcijās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+