×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
5. janvāris, 2018
Drukāt

Austrijā skandāls par jaungadā dzimušu musulmaņu bērnu (3)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Katoļu baznīcas labdarības organizācija piektdien izteikusi protestu pret sociālā tīkla “Facebook” lēmumu slēgt lapu, kas veltīta Vīnē 2018.gadā pirmajam dzimušajam bērnam, kura vecāki ir musulmaņi, jo lapā līdzās 20 000 atbalstītāju ziņojumu bija sastopami arī rasistiski komentāri.

Jaungadā dzimusī Asela “Facebook” komentāros tika sagaidīta ar rasistisku izteikumu vilni, jo viņas māte attēlā bija redzama musulmaņu sievietēm tradicionālā galvassegā.

Reaģējot uz notikušo, katoļu organizācija “Caritas”, kas palīdz imigrantiem un bēgļiem, sāka kampaņu jaundzimušās meitenītes un viņas vecāku atbalstam.

“Tā ir pilnīgi jauna tiešsaistes naida dimensija, vēršoties pret nevainīgu bērnu,” paziņoja “Caritas” Vīnes nodaļas vadītājs Klauss Švertners. “Tas pārkāpj sarkano līniju.”

Viņš norādīja, ka pret “Facebook” lapu, iespējams, notikusi organizēta kampaņa, lai panāktu tās aizvākšanu, un aicināja “Facebook” dibinātāju Marku Cukerbergu atjaunot piekļuvi lapai.

“Mēs gribam parādīt, ka mīlestība ir stiprāka par naidu gan “Facebook”, gan arī īstajā dzīvē,” teica Švertners.

Skandāls izcēlies brīdī, kad Austrijā pieaugusi spriedze saistībā imigrantu pieplūdumu Eiropā, kā arī islāma lomu.

Austrijā kopš decembra pie varas ir valdība, kurā ietilpst konservatīvā Tautas partija (ÖVP) un galēji labējā Brīvības partija (FPÖ).

Vienā no naidīgajiem ziņojumiem bērna ģimenei bija lasāma atsauce uz FPÖ pārstāvošo iekšlietu ministru Herbertu Kiklu, sakot, ka viņš “jūs izsūtīs no valsts. Viņš to var izdarīt”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Viņu vajadzēja piespiedu kārtā kristīt ? islams taču ir miera reliģija – vai tad ne austriešiem to zinat …

  2. Nevajag mums zināt neko par to musulmaņu kārtējo jaundzimušo–tad viss būs kārtībā un daudzmaz mierīgi?

  3. Cilvēkmīlestība ir ļoti laba lieta, tikai saprāta robežās. cilvēkus ar ļoti atšķirīgu kultūru, reliģiju, dzīvesveidu un tikumiem labāk atbalstīt, palīdzēt grūtā brīdī viņu mītnes zemē, nevis veicināt viņu migrāciju uz Eiropu. Šo tautu pārstāvji izliekas paklausīgi un miermīlīgi tikai pašā sākumā, kamēr viņu ir maz un nav paspējuši iedzīvoties. Vairojas viņi kā mušas, viņu pašapziņa aug kā sēnes pēc lietus, un nepaspēsim ne attapties, kad nevis mēs, bet viņi mūs liks dzīvot pēc saviem tikumiem un likumiem. Ja tas ir tas, ko novēlam saviem maz un mazmazbērniem, tad tikai uz priekšu…. Saku to no pieredzes, strādājot citā valstī darba vietā, kur ik dienu saskaros ar darbinieku kontingentu no visām pasaules malām…, un redzu, kas notiek pilsētā, uz ielām…

Draugiem Facebook Twitter Google+