×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
14. decembris, 2016
Drukāt

Video: Autoceļu uzturētājiem smaga sezona

Foto-LETAFoto-LETA

Šogad agri – jau novembra sākumā – uzsnigušais sniegs sagādājis papildu rūpes ceļu uzturētājiem. Rīgā šoruden sniega tīrīšanai un izvešanai iztērēts vairāk nekā miljons eiro. Bet, kamēr sniega nav, šoferi sūdzas par bedrēm, vēstīja LNT raidījums “900 sekundes”.

Šogad Rīgas ielu uzturēšanai un sniega izvešanai iztērēti vairāk nekā 18 miljoni eiro, kas ir par 2 miljoniem vairāk nekā pērn. No tiem šajā rudenī iztērēti 1,3 miljoni eiro, tostarp sniega izvešana izmaksājusi 60 000 eiro. Sniega izvešana, galvenokārt, esot notikusi no Vecrīgas un sabiedriskā transporta pieturām. Pārsvarā viss savāktais sniegs tiek vests uz Zaķusalu un Rumbulu.

Bet, kamēr sniega Rīgā nav, pilsētnieki sūdzas par neaizlāpītām bedrēm. Ceļa seguma labošana šobrīd gan nenotiekot. “Ir daudz sūdzību par bedrainām grants ielām, bet diemžēl mēs šādos laikapstākļos, kad grants segums ir sasalis, mēs tur īsti neko nevaram izdarīt un, sūtot tehniku, mēs izdarīsim vairāk ļaunā, nekā labā,” atzīst Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis Ojārs Strauts.

Tikmēr visu valsts ceļu sakopšanai šogad atvēlēts mazāk naudas nekā pērn. Uzņēmuma ”Latvijas autoceļu uzturētājs” gan mierina, – darba kvalitāti tas neietekmēšot.

Ceļu uzturētāji norāda, ka kopumā cilvēki kļuvuši prasīgāki un biežāk sūdzas par ceļiem, īpaši, ja tie ziemā laikus nav notīrīti. Tāpēc atpūtai nebūšot laika arī svētkos.

Autoceļu uzturētāji atgādina, ka ilgstošās snigšanas laikā ceļi tiek tīrīti vairākas reizes, taču objektīvu iemeslu dēļ šādos apstākļos pilnīgi tīru no sniega un apledojuma ceļus uzturēt ir neiespējami. Līdz ar to autovadītājiem ir jābūt uzmanīgākiem un jārēķinās ar satiksmes traucējumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+