Latvijā
Sabiedrība

Avoti valdībā: Valsts simtgadē Latviju apmeklēs pāvests Francisks 5

Foto-LETA/AFP

Valsts simtgades svinībās nākamgad Latviju varētu apmeklēt katoļu baznīcas galva Romas pāvests Francisks. To, ka Vatikānā pieņemts Valsts prezidenta un Ministru prezidenta uzaicinājums, TV3 Ziņām apstiprināja vairāki avoti valdībā.

To, ka no Vatikāna saņemta, lai arī neoficiāla, bet piekrišana, Tv3 ziņām apstiprināja vairāki avoti valdībā.

Šobrīd notiek nopietna gatavošanās, lai vizīte sakristu ar Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku atzīmēšanu Aglonā 15. augustā. Tieši šodien no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem tika piešķirti 25 000 eiro, lai Aglonas bazilikas Kora skola tiktu pie trim jaunām akustiskām klavierēm. Valsts atbalstu skola saņēma par spīti tam, ka nav ne valsts vai pašvaldības, bet Katoļu baznīcas pakļautībā.

Pret Tieslietu ministrijas naudas pieprasījumu neiebilda arī Finanšu ministrija – tā parasti ir visai nepiekāpīga līdzīgām iniciatīvam, kuras nevar uzskatīt par neparedzētiem izdevumiem, norāda ziņas.

Aglonas prāvests Daumants Abrickis TV3 Ziņām gan uzsvēra – pagaidām priecāties būtu pāragri, jo esot jāsaņem oficiāls apstiprinājums no Vatikāna. Savukārt avoti valdībā uzsvēra, ka Francisks nākamgad vizītē apmeklēs ne tikai Latviju, bet arī citas Baltijas valstis.

Pēdējo un vienīgo reizi Romas pāvests Latviju apmeklēja 1993. gadā, kad te viesojas Jānis Pāvils II.

LA.lv