×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. marts, 2012
Drukāt

«Baltijas pērle» sāk ar Marinu Vladi


perle_leta

Starptautiskais kinofestivāls “Baltijas pērle” šogad būs īpašs – tas atzīmēs divdesmit gadu jubileju ar trim teātra izrādēm, ieskandinot svinības jau aprīlī. 


 

21., 22., 23. aprīlī Dailes teātrī redzēsim Marinu Vladi monoizrādē “Vladimirs Visockis. Pārtrauktais lidojums”. Tā kā izcilā māksliniece allaž uzsvērusi, ka ir franču aktrise, izrāde notiks mākslinieces dzimtajā valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. Uzvedumu redzējušie ir sajūsmā par Marinas Vladi radīto aktiera, mūziķa un viņas dzīvesbiedra Vladimira Visocka klātbūtnes sajūtu. Uz skatuves būs arī trīs mūziķi, no kuriem viens zināms kā Visocka dziesmu aranžētājs. Izrādē izmantota Marinas Vladi grāmata par Vladimiru Visocki, kuru latviski tulkojusi Silvija Brice. Kā stāsta tulkotāja, šī ir vienīgā viņas no franču valodas tulkotā grāmata:

 

“Vladimirs Visockis bija mana jaunības mīlestība, tāpēc ķēros pie šī darba. Nodeldēju vairākas vārdnīcas. Marinas Vladi grāmata par Visocki ir ļoti personiska, ļoti intīma, skaudri patiesa, atklāj lietas, ko nav pateikuši krievu biogrāfi. Tā ir patiess daiļdarbs.”

 

Interesi izraisījusi arī Vladi jaunākā grāmata “24 kadri sekundē” ar atmiņām par viņas kino karjeru, piedzīvoto sadarbībā ar izcilām kino leģendām.

24. un 25. maijā rīdziniekiem pirmajiem pasaulē būs iespēja redzēt A. Čehova “Trīs māsas” Andreja Končalovska iestudējumā “Mossovet” teātrī. Šo izrādi Marina Lipčenko izvēlējusies, lai dotu iespēju “dzīvajā” tikties ar slaveno aktrisi Jūliju Visocku (ar Vladimiru Visocki tikai uzvārda sakritība. – V. K.). Savukārt 27. un 28. augustā “Baltijas pērles” ietvaros Rīgā rādīs vācu režisora Ostermeiera iestudēto A. Strindberga “Jūlijas jaunkundzi”, kurā gaidāma tikšanās ar izcilo krievu aktieri Jevgeņiju Mironovu.

21. aprīlī, kad Dailes teātrī rādīs Marinas Vladi monoizrādi, rīta pusē viņa tiksies ar skatītājiem, bet vakarā uz ekrāniem būs 1956. gadā uzņemtā filma “Burve” – interesants Marinas Vladi monologs. Izrāžu laikā Dailē un kinoteātrī “Splendid Palace” būs aplūkojama Valērija Plotņikova fotoizstāde ar Vladimira Visocka un Marinas Vladi attēliem.

Pats festivāls 14. septembrī ieskanēsies ar krāšņu sarīkojumu Latvijas Nacionālajā operā, kur spēlēs Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ar izcilo itāļu diriģentu Marčello Roto pie pults. “Baltijas pērli” atbalsta Francijas vēstniecība Latvijā, kopš kuras atvēršanas Rīgā šogad arī aprit 20 gadi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+