Latvijā
Sabiedrība

Barikāžu apliecībām tērēs tūkstošus 16

Lai varētu izsniegt 1991. gada barikāžu dalībnieku jaunās apliecības, nākamgad vien no valsts budžeta būtu nepieciešami 88 tūkst. eiro. Tas secināms no Aizsardzības ministrijas izstrādātās barikāžu dalībnieku apliecības izsniegšanas un reģistrācijas kārtības, kas tiek virzīta apstiprināšanai valdībā.

Izmaksu lielākā daļa saistīta ar biroja tehnikas iegādi un darba vietu iekārtošanu. Taču ar to izdevumi nebeigsies – līdzīgas summas būs nepieciešamas arī nākamajos gados. Kā liecina noteikumu projekta anotācijā pieejamie aprēķini, barikāžu dalībnieku apliecību izgatavošanai un izsniegšanai piecu gadu laikā plānots tērēt 316 tūkstošus eiro.

Lai nodrošinātu barikāžu dalībnieku apliecību izgatavošanu, izsniegšanu un reģistrēšanu, nepieciešams pieņemt darbā četrus speciālistus, kuriem maksās vidējo algu valstī – 954 eiro.

1991. gada barikāžu dalībnieka apliecība ir dokuments, kas apliecina 1991. gada barikāžu dalībnieka statusu. Šo apliecību izsniegšanu un reģistrāciju nodrošinās 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība.

LA.lv