“Barons kvartāls” Baltijas astotniekā; Liepāja iepērkas un uzvar 0

“Barons kvartāls” komanda oficiāli nodrošinājusi vietu Baltijas basketbola līgas ceturtdaļfinālā. Savukārt “Liepāja/Triobet” komanda ar divu jaunu leģionāru iegādi un uzvaru Jēkabpilī ir atpakaļ cīņā par LBL čempionāta sešnieku.

10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Krievijas drošības iestādēm “mati stāvus”. No kara atgriežas atbrīvotie cietumnieki – tos nevar savaldīt

“Barons kvartāls” basketbolisti Baltijas līgas Top-16 posmā ceturto uzvaru četrās spēlēs izcīnīja spēles galotnē pār Pērnavas komandu. Lai gan kopumā no spēles mazliet precīzāk uzbruka ar diviem lietuviešiem pastiprinātie igauņi, mača galotnē uzvarētāju izšķīra divi precīzi baronu tālmetieni. Kā pēdējās spēlēs ierasts, ļoti produktīvs (25 punkti, 17 atlēkušās bumbas) bija Tailers Keins, savukārt visa komanda pārliecinoši uzvarēja cīņu zem groziem. “Barons kvartāls” nodrošinājuši vietu ceturtdaļfinaļā, bet E grupas pirmās vietas vietas liktenis izškirsies 22. februārī abu Latvijas komandu savstarpējā spēlē Rīgā.

BALTIJAS BASKETBOLA LĪGA

E grupa

“Barons kvartāls” – “Parnu” 99:94 (26:25, 48:54, 74:70). Keins 25+17AB, Gulbis, Brūniņš pa 18, Bergmanis 13, Epners 8, Mētra, Zonne pa 5, Šķēle 3, Pāže, Miezis pa 2; Pečukevičs 32+10AB, Matuļonis 24, Kitsings 16, Rādiks 10, Evarts 9, Rāps, Līvamjagi, Hamarsalu pa 1.

Tabulā: 1. “Barons kvartāls” 4-0, 2. BK “Ventspils” 4-1, 3. “Lietkabelis” 1-3, 4. “Parnu” 0-5.

Liepāja pastiprinās un aizved uzvaru no Jēkabpils

”Liepāja/Triobet” komanda pagājušajā nedēļā ieguva vērā ņemamu sastāva pastiprinājumu. Pirmkārt, līdz sezonas beigām noslēgts līgums ar iepriekšejā sezonā Liepājā jau spēlējušo amerikāņu aizsargu Pīrsu Kaldvelu. Šo sezonu Kaldvels sāka Ukrainas pilsētā Krivojrogā pie Kārļa Muižnieka “Krivbass” komandā, kur 17 spēlēs guva vidēji 8,6 punktus, izcīnīja 3,2 atlēkušās bumbas un 2,5 reizes rezultatīvi piespēlēja. Otrkārt, pagaidām uz nenoteiktu laiku panākta vienošanās ar 2,04 metrus garo nigēriešu izcelsmes basketbolistu ar Krievijas pasi Alekseju Adediranu. Šis spēlētājs sezonas sākumā ļoti produktīvi spēlēja Valgā un ātri vien iekrita bagātāko ukraiņu klubu acīs, sezonu turpinot pie Agra Galvanovska un Artūra Štālberga Nikolajevā. Tur Adedirans vidēji mača guva 9,5 punktus un izcinīja četras atlēkušās bumbas, tomēr treneri ar viņa pienesumu nebija apmierināti. Tagad Adedirans atkal ir Baltijā un LBL čempionātā viņš varētu būt nozīmīgs spēlētājs.

Tieši Adedirans un Kaldvels kļuva par liepājnieku rezultatīvākajiem spēlētājiem nervozā un saspringtā spēlē Jēkabpilī. Pirmajā puslaikā pārāki bija kurzemnieki, tomēr BK Jēkabpils” savu līdzjutēju atbalstīti pirms pēdējās ceturtdaļas panāca neizšķirtu. Tad Adedirans guva septiņus punktus pēc kārtas, liepājnieki iegūto vairs neatdeva un ierakstīja tabulā astoto uzvaru. BK “Jēkabpils” spēli pabeidza bez no zāles izraidītā galvenā trenera Edgara Tetera – emocijas šajā spēlē sita augstu vilni.

LBL ČEMPIONĀTS

BK “Jēkabpils” – “Liepāja/Triobet” 88:95 (19:26, 42:50, 64:54). Sirsniņš 27, Hils 16, O’Braiens, Hlebovickis pa 14, Virsis 11, Aleksejevs 5, Mediss 1; Adedirans 17, Kaldvels 16, Ate 15, Jakovičs 14, Helmanis 10, Pleiters 9, Leiteris 8, Krūmiņš, Magone, Bricis pa 2.

Tabulā: 1. BK “Ventspils” 11-1, 2. “VEF Rīga” 10-1, 3. “Barons kvartāls” 14-7, 4. BK “Valmiera” 13-8, 5. BK “Jēkabpils” 13-9, 6. BK “Jelgava” 10-10, 7. “Jūrmala/Fēnikss” 9-12, 8. “LU” 8-14, 9. “Liepāja/Triobet” 8-15, 10. BA “Turība” 7-15, 11. U-18 izlase 1-12.

Nākamās spēles: 10. februārī “LU” – BA “Turība”, 13. februārī “Barons kvartāls” – BK “Valmiera”, “LU” – “Jūrmala/Fēnikss”.