“Barons/LDz” fiasko Utenā 0

Barons/LDz” komandai Baltijas basketbola līgas atbildes spēlē Utenā pret “Juventus” nepietika ar Mārupē iegūto 24 punktu pārsvaru, zaudējums ar 58:84 un ceturtdaļfinālā spēlēs lietuvieši.

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 42
VIDEO. “Gudrīši!” Aivars Lembergs ar vienkāršu piemēru nodemonstrē, kā sankcijas ietekmējušas Krieviju
“AstraZeneca” paziņo, ka tā ir sākusi savas Covid-19 vakcīnas izņemšanu no apgrozības visā pasaulē

Ja pašlaik LKL čempionāta ceturtās vietas īpašnieku (priekšā tikai Eirolīgas un Eiropas kausa komandas no Kauņas, Viļņas un Klaipēdas) Utenas “Juventus” sniegums pirmajā mačā Mārupē drīzāk izskatījās kā negadījums, tad baronu´saplīšana atsevišķā spēlē drīzāk atgādināja likumsakarību. Agra Galvanovska decembrī uzsāktās sastāva pārmaiņas sākotnēji nesa vien piecus zaudējumus, stabilitāte nav arī tagad, tikmēr katra jauna spēle uzdod arvien vairāk jautājkumu – vai rudens puses “Barons” ar Edgeru Teteri nespēlēja saturīgāk?

Galvanovska jaunā slota sāka tīrīt ar Ernestu Kalvi (viņa vietā – ukrainis Dmitrijs Gļebovs), viņnedēļ šķīrās no Gata Jahoviča (viņa vietā no Horvātijas līgas apakšgala izvilkts Mateo Kedzo), saspēles vadītāja pozīcijā Dovida Redika vietā tika atvests vēl viens ukrainis  Pāvels Burenko. Lieki piebilst, ka visi trīs pērn vai šosezon spēlējuši pie Galvanovska Nikolajevas komandā. Pārmest trenerim, ka rezultāta sasniegšanai tiek izmantoti paša pārbaudīti kadri, būtu muļķīgi. Ņemot vērā, ka šī trijotne ir leģionāru statusā, prasīts tomēr tiks divkārt.

Vai Gļebovs ir labāks par Kalvi? Punktu izteiksmē Baltijas līgā 15,3 punkti pret 13,8, LBL čempionātā 11,9 pret 9,4. Ar piebildi, ka ukrainim ir daudz lielāks spēles laiks un daudz zemāka metienu precizitāte. Arī aizsaqdzībā no Gļebova nekādi brīnumi nav manīti. Toties komandas spēle jāveido no jauna. Vai Burenko ir pārāks par Rediku, vai Kedzo ir pārāks par Jahoviču? Viennozīmīga atbilde nav.

Par šīs trijotnes sniegumu Utenā daiļrunīgi runā spēles statistika. Burenko viena piespēle un piecas kļūdas, 18 punkti un 18 metieni pa grozu. Saspēles vadītājam mazliet par daudz. Gļebovs uz rezervistu soliņa praktiski netika sēdināts (39 minūtes un 49 sekundes), metieni no spēles 16/4. Kedzo spēlēja mazāk, arī viņam statistika pabriesmīga – no spēles 7/2. Nesenais komandas jaunieguvums Kaspars Cipruss, kura sportiskā forma ir ļoti tāla no tā Ciprusa, kas kādreiz spēlēja Latvijas izlasē, 17 minūtēs bez metieniena pa grozu. Toties minūšu ziņā tagad jādalas gan Rozītim, gan Kambalam. Pēdējais kopumā spēlēja savā līmenī, taču laukumā bija tikai 18 minūtes. Galvanovskis liek kopā savu puzli, dara to pēc saviem ieskatiem, taču šis vakars bija pirmais, kad svarīgāks par nākotnes iecerēm bija rezultāts.

“Juventus” laukumā nerādīja neko pārdabisku, lēnītēm krāja savus punktus un agresīvu aizsardzību pilnībā sajauca baronu spēli. Tikai 58 gūti punkti, tikai trīs rezultatīvas piespēles – rīdziniekiem problēmu netrūka. Jau 23 minūtē divu spēļu summā bija neizšķirts. “Barons/Ldz” gan prata noturēties līdzās divu spēļu summā līdz pēdējām sekundēm, taču tajās tika piedzīvots likumsakarīgs fiasko.

Ceturtdaļfinālā BK “Ventspils” spēlēs pret Tamperes “Pyrinto”, “Liepāja/Triobet” pret Tartu “Rock”, bet vēl divus pārus veidos Lietuvas komandas: “Šiauliai”- “Lietkabelis”, “Juventus” – “Pieno žvaigždes”.

BALTIJAS BASKETBOLA LĪGA

Astotdaļfināls

“Juventus” – “Barons/LDz” 84:58 (18:13, 41:22, 54:35). Šikšņus 18, Buterlevičs 16, Broduss, Dabkus, Barinovs pa 11; Burenko 18, Kambala, Gļebovs pa 12, Rudmiezis 10. Pirmajā spēlē 58:82.

“Prienai” – “Rock” 67:73, pirmajā spēlē 68:100.