×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. novembris, 2015
Drukāt

Belēvičs: dabūt veselības aprūpei vēl vairāk naudas nav iespējams

Foto-LETAFoto-LETA

Veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Panākt, lai nākamā gada valsts budžetā veselības aprūpei atvēlētu vēl lielāku papildu finansējumu, nav iespējams, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Viņš atgādināja, ka, salīdzinot ar 2015.gadu, veselības aprūpei nākamgad atvēlēts par 10 miljoniem eiro vairāk, un šobrīd ir izstrādāti pieci iespējamie varianti, kā šo naudu sadalīt.

Vienlaikus ministrs atzina, ka veselības aprūpē algu palielināšanai par 10%, kā to prasa Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA), ir nepieciešami papildu 22 miljoni eiro.

Prasību tik lielā mērā palielināt finansējumu veselības aprūpei Belēvičs nodēvēja par absurdu, atzīstot, ka tas nav iespējams.

Aģentūra BNS ziņoja, ka LVSADA izvirzījusi Veselības ministrijai četras pirmsstreika prasības.

Arodbiedrība prasa paaugstināt vidējo darba samaksu veselības nozares darbiniekiem par 10% no 2016.gada 1.janvāra. Tā prasa saglabāt nosacījumu, ka vidējā ārstniecības personāla vidējā mēneša darba samaksa ir 60% no ārstu darba samaksas, bet jaunākā personāla vidējā mēneša darba samaksa ir 40% no ārstu darba samaksas. Starp arodbiedrības prasībām ir noteikums savlaicīgi sagatavot un pieņemt nepieciešamos grozījumus valdības noteikumos par zemāko mēnešalgu un speciālo piemaksu ārstniecības personām un noteikumos par veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību.

Ja nepieciešams, savlaicīgi sagatavot un pieņemt grozījumus noteikumos par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku darba samaksu un tās noteikšanas kārtību, pausts paziņojumā.

LVSADA līderis Valdis Keris aģentūrai BNS skaidroja, ka pēdējās prasības izriet no nepieciešamības nozarē paaugstināt algas par 10%, “lai nauda cilvēkus reāli sasniegtu”.

“Lai cilvēki saņemtu 10% algu pielikumu, ir jābūt shēmai [MK noteikumu grozījumiem], un nepietiek tikai ar politisku lēmumu,” skaidro ardbiedrības vadītājs.

Prasības ir nosūtītas Veselības ministrijai un trīs dienu laikā ir jāizveido izlīgšanas komisija. Arodbiedrība piedāvā tajā iekļaut no katras puses piecus pārstāvjus.

LVSADA ir viena no mediķu darbinieku organizācijām, kas apvieno ap 10 tūkstošiem nozarē strādājošo.

17.novembrī arodbiedrība aicināja Veselības ministriju veidot izlīgšanas komisiju, kas ir pirmais solis streika pieteikšanas procedūrā. Arodbiedrība ar ministriju ir gatava diskutēt līdz 30.novembrim, kad Saeima lems par nākamā gada valsts budžetu galīgajā lasījumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+