×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. aprīlis, 2013
Drukāt

Biķerniekos atjaunota motobola komanda

foto: retromoto.lvfoto: retromoto.lv

Pēc 30 gadu apsīkuma Biķernieku kompleksajā sporta bāzē atjaunota motobola komanda “Rīga”, kas savās rindās aicina pieteikties jaunus entuziastus un spēlēt gribētājus.

20.gadsimta septiņdesmitajos gados VEF stadionu rotāja lozungs “Motobols – nākotnes futbols” un meistarkomandas “Ādaži” spēles tribīnēs pulcēja 7000 skatītāju, kuri uz Rīgu speciāli bija braukuši ne tikai no Ādažiem, bet arī no daudz tālākām vietām. Tomēr daudzi 21.gadsimta sporta līdzjutēji šo bumbas spēli uz motocikliem dzīvē nemaz nav redzējuši.

Motobola kustība Latvijā sākās pirms vairāk nekā 50 gadiem. Pirmā motobola spēle Latvijā notika 1959.gadā Tukumā. Sešdesmito gadu vidū motobola kustība piedzīvoja īstu uzplaukumu – tam pievērsās motokrosisti trīs brāļi Zirņi un citi tālaika pazīstamie motosportisti. Kā stāsta zinātāji, savulaik Latvijā esot bijušas pat piecas motobola komandas un ticis izcīnīts Latvijas čempiona tituls.

Zināmākais no Latvijas motobola klubiem tolaik bija “Ādaži”, kas sešdesmito gadu beigās, septiņdesmitajos un astoņdesmito gadu sākumā spēlēja arī PSRS augstākajā līgā.

Izrādās, ka Biķernieku sporta bāzē laukums, kas atrodas pie skatītāju tribīnēm, tolaik ticis speciāli izbūvēts motobola vajadzībām, un pirmā spēle starp motobola klubu “Ādaži” un Vozņesenskas “Vozhod” komandu tur notika 1974.gadā.

Motobola kustība apsīka 1983.gadā, kad Latvijas izlase aizvadīja pēdējās spēles PSRS tautu spartakiādē.

Kopš tā laika ir pagājuši 30 gadi. Ir bijuši vairāki mēģinājumi motobola kustību Latvijā atjaunot. Jau 2009.gadā tika nodibināts motobola klubs “Rīga”, taču reālu darbību tas sācis 2012.gadā, kad, pateicoties sponsoram “Latvijas Dzelzceļš Cargo”, iegādāti pieci jauni “Gas Gas” firmas motocikli no Vācijas, kas ir īpaši pārbūvēti motobola vajadzībām. Katrs motocikls ir īpaši pielāgots sportista augumam, kas ir īpaši svarīgi, lai varētu precīzi trāpīt pa bumbu.

Šobrīd motobola klubā “Rīga” ir divi vārtsargi un pieci spēlētāji. Galvenais treneris un mehāniķis ir pazīstamais motobolists un autosportists Vilnis Zirnis.

Tāpat viens no iniciatoriem ir motobola veterāns Aldis Vilcāns.

“Pēdējos 30 gados noteikumi ir palikuši tie paši, mainījusies ir tehnika – tā kļuvusi jaudīgāka, ieviestas arī dažādas tehniskas viltības, kas palīdz savaldīt bumbu,” izteicies Vilcāns. “Kādreiz, pirmsākumos, arī vārtsargam bija neliels mocītis, taču šobrīd vārtsargs ir vienīgais uz laukuma bez motocikla. Tagad Eiropā motobolu sākuši spēlēt arvien jaunāki sportisti. Kādreiz motobolam vairāk pievērsās cilvēki, kuri beidza savas aktīvās gaitas motosportā, – veči ap 40.”

Kluba aktivitātēm iespējams sekot līdzi sociālā tīkla “Facebook” lapā “Motoball-Riga”, bet interesentiem, kas vēlas izmēģināt spēkus šajā sporta veidā, iespējams pieteikties pie Vilcāna pa tālruni 29156077.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+