×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. jūnijs, 2016
Drukāt

Briest cīņai ar Ebolas un Zikas vīrusiem (2)

Foto - Lauris Nagliņš/LETAFoto - Lauris Nagliņš/LETA

Drīzumā tiks radīts jaun­s­­ valsts kapitālsabiedrības – Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) – meitasuzņēmums – Latvijas Infektoloģijas centrs (LIC). Veselības ministrija pirms četriem gadiem šīs tolaik patstāvīgās iestādes pievienošanu universitātes klīnikai pamatoja ar nepamatoti lieliem valsts budžeta līdzekļu tēriņiem, tajā skaitā pārāk lielām viena pacienta ārstēšanas izmaksām. Starptautiskā auditorfirma “Deloitte”, veicot auditu par iekšējo un ārējo faktoru ietekmi uz Rīgas Austrumu slimnīcas saimnieciskās darbības rezultātiem, secinājusi, ka “pievienotais stacionārs [LIC] vēsturiski strādājis ar zaudējumiem, vēl vairāk pasliktinot finansiālo situāciju Rīgas Austrumu slimnīcā”.

Veselības ministrija, kura izstrādājusi valdības rīkojuma projektu, anotācijā norāda, ka “jaundibinātās sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Infektoloģijas centrs” vispārējais stratēģiskais mērķis – nodrošināt iedzīvotājiem kvalitatīvu un viņu vajadzībām atbilstošu veselības aprūpi, samazināt iedzīvotāju saslimstību ar infekcijas slimībām, (..) samazināt priekšlaicīgu mirstību no infekcijas slimībām (..)”. Galvenais ieguvums būšot tas, ka tikšot izveidots vienots daudzprofilu diagnostikas un ārstniecības centrs, izslēdzot diagnostisko un palīgdienestu dublēšanos. Rīgas Austrumu slimnīcā, kur patlaban ietilpst Infektoloģijas centrs, ir izveidots vienots diagnostiskais radioloģijas centrs, kur veic aknu punkcijas, izmeklējumus ar magnētisko rezonansi un datortomogrāfiju, invazīvās kardioloģijas procedūras un citus izmeklējumus, kur nepieciešama mūsdienīga aparatūra. Taču Infektoloģijas centrs, kas vairs nav patstāvīga ārstniecības iestāde valsts aģentūras statusā, bet gan valsts kapitālsabiedrības struktūrvienība, kuras galvenā ārste ir bijusī aģentūras vadītāja Baiba Rozentāle (“Saskaņa”), izrādot jūtamu pretestību RAKUS vadībai un nav iekļāvusies vienotajā diagnostiskās radioloģijas centrā. Infektoloģijas centrā radioloģiskajiem izmeklējumiem ir paredzēti divi kabineti, kur atrodas rentgenaparāts un divi ultrasonogrāfijas aparāti, bet šīs procedūras nodrošina RAKUS speciālisti. Bet pašam LIC speciālistu nav, pat nav kas vada nodaļu. Taču jaunajā LIC atdalīšanas plānā kā viens no ieguvumiem tiek norādīts “augsti tehnoloģisku pakalpojumu sniegšanas optimizācija, uzlabojot augstākā līmeņa diagnostikas tehnoloģiju pieejamību visiem slimnīcas pacientiem un paaugstinot to izmantošanas efektivitāti”. No tā var secināt, ka Infektoloģijas centrā tiks veidots daudzprofilu diagnostikas centrs ar augstākā līmeņa diagnostikas tehnoloģiju pieejamību, bet, lai to izveidotu, būs nepieciešams finansējums un, protams, speciālisti.

Meitas kapitālsabiedrība ir neatkarīga patstāvīga juridiska struktūra, kura var patstāvīgi rīkoties ar saviem resursiem, skaidroja Latvijas Biznesa savienības padomes priekšsēdētāja Elīna Egle, piebilstot, ka meitasuzņēmumam ir tiesības izstrādāt savu stratēģiju, “kuras iniciēšanā var tikt iesaistīta kapitālsabiedrība –”māte””. Veselības ministrija rīkojuma projektam pievienotajā anotācijā ir nepārprotami norādījusi, ka “LIC paredzēts turpināt attīstīt kā patstāvīgu ārstniecības ie­stādes darbību RAKUS meitas kapitālsabiedrības statusā, nodrošinot to funkcijām atbilstošu ārstniecības personu kompetenci un medicīnas tehnoloģiju klāstu”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Infektoloģijas centrs ir labākais, kas ir Austrumu slimnīcā!

  2. Tā arī “reorganizācijas” rezultātā nebiia iespējams saskatīt kaut vienu pozitīvu momentu.

Draugiem Facebook Twitter Google+