×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. jūnijs, 2014
Drukāt

Kāpēc Apvienotajā Karalistē nemīl liepājnieci Ligitu, kas meklē darbu (16)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lielai daļai Lielbritānijas pilsoņu nav pieņemama darba tirgus brīvība, kā arī kultūrvēsturisko vērtību pazušana daudzās britu pilsētās, jo to centri ir pilni ar austrumeiropiešu veikaliem, frizētavām, kafejnīcām.

Katru gadu imigrantu skaits no Eiropas Savienības valstīm Lielbritānijā tikai turpina palielināties. Kā liecina britu raidsabiedrības BBC dati, tad pagājušajā gadā Lielbritānijā no Eiropas Savienības uz palikšanu ieradušies vairāk nekā 200 tūkstoši ieceļotāju, kas ir par 43 tūkstošiem imigrantu vairāk nekā gadu iepriekš. Arī iebraucēju no Latvijas kļūst arvien vairāk.

Ligitai grūti 
atrast darbu 


Lielākā daļa no atbraukušajiem latviešiem ir ieradušies peļņā, taču konkurence darba tirgū Apvienotajā Karalistē ar katru gadu kļūst arvien sīvāka un darba atrašana var prasīt ilgu laiku. Problēmas ar pastāvīga darba atrašanu ir arī Ligitai no Liepājas, kura Lielbritānijas pilsētā Telfordā dzīvo jau četrus gadus. Kopš ierašanās viņa kopumā ir strādājusi vairāk nekā desmit dažādās kompānijās, un tikai vienā no tām viņai izdevās iegūt pilna laika darbu. Taču darba dēļ Ligitai sākās veselības problēmas, viņa apmeklēja vietējos ārstus, bet viņi nespēja palīdzēt, sniedza nepareizas diagnozes un atteicās sūtīt uz rūpīgākām izmeklēšanām, norādot, ka ar viņu viss ir kārtībā. Tāpēc pēc medicīniskās palīdzības viņai nācās lidot uz Latviju.

Neilgu laiku pēc atgriešanās Lielbritānijā kompānijā, kurā Ligita strādāja, notika štatu samazināšana, un viņa tika atbrīvota no darba. Viņa sāka jauna darba meklējumus un apmeklēja dažādas aģentūras, kā arī iestājās darba biržā. Reģistrējoties kā bezdarbniecei, Ligitai pienācās iknedēļas pabalsts, kas ir 72 britu mārciņas, kā arī viņai tika piedāvāts apmaksāt rēķinus par dzīves vietu. Latviete norādīja, ka izdzīvot ar šo bezdarbnieka pabalstu ir iespējams, taču cītīgi ir jāseko līdzi saviem izdevumiem. Ligita arī atzina, ka darba biržā, kurā ir reģistrējusies, vairāk ir sastapusi vietējos britus, kas mēģina iegūt dažādus pabalstus, savukārt austrum­eiropiešu skaits ir stipri mazāks. Darba aģentūrās strādāt gribētāju vairāk ir no Austrumeiropas valstīm nekā vietējo.

Nesekmīgi pūlas 
ierobežot imigrāciju


Lielbritānijas Nacionālās statistikas dati liecina, ka lielākā daļa cilvēku Apvienotajā Karalistē ir ieradušies darba meklējumos, nedaudz mazāks skaits eiropiešu ir plānojuši studēt, kā arī daļa cilvēku ir ieradušies pie saviem radiniekiem un paziņām.

Vairākus gadus nemainīgi lielākais imigrantu pieplūdums ir no Polijas, savukārt pagājušajā gadā būtiski ir pieaudzis itāliešu, rumāņu un bulgāru imigrantu skaits. Britu valdība jau vairākus gadus ir mēģinājusi samazināt straujo imigrāciju valstī, taču tai ir izdevies samazināt tikai to imigrantu skaitu, kuri nāk no valstīm ārpus Eiropas Savienības. Pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām Lielbritānijas Neatkarības partijas solīja samazināt straujo imigrāciju, kā arī veicināt Apvienotās Karalistes izstāšanos no alianses. Britu presē tika lēsts, ka tieši šie divi faktori veicināja partijas uzvaru vēlēšanās.

Briti negrib 
konkurentus 


Lielai daļai Lielbritānijas pilsoņu darba tirgus brīvība nav pieņemama. Kā galvenie iemesli tiek minēti milzīgā konkurence darba tirgū, pamatīgais slogs veselības aprūpei, pārpildītās skolas, noziedzības pieaugums, kultūrvēsturisko vērtību pazušana daudzās britu pilsētās, jo to centri ir pilni ar austrumeiropiešu veikaliem, frizētavām, kafejnīcām un citām iestādēm. Aptaujājot vairākus britus, atklājās, ka viņiem nav iebildumu pret kādu konkrētu nāciju, bet pret imigrantiem kopumā, jo to Lielbritānijā ir kļuvis pārāk daudz.

Klēra no Apvienotās Karalistes pilsētas Līdsas, kura pirmspensijas vecumā, “LA” norādīja, ka vēlas, lai Lielbritānija izstātos no Eiropas Savienības, jo viņai nepatīk, ka alianse nosaka, kā britiem ir jādzīvo. Lielbritānija esot tikai maza sala, un tajā vairs neesot vietas un resursu vēl jauniem imigrantiem. Medicīnas sistēmai trūkst naudas un resursu, lai sniegtu palīdzību pašiem britiem, kur nu vēl imigrantiem, viņa norādīja. Klēra sacīja, ka viņas dēlam, kuram ir četri bērni, nebija iespējams iegūt pietiekami lielu mājokli, savukārt ģimenei no Sudānas tas tika piešķirts bez problēmām. Viņa atzina, ka Lielbritānijā ir daudz pilsoņu, kuri ir slinki un nevēlas strādāt, bet viņi ir savējie un britu valdībai ir jātiek ar viņiem galā.

Džeimss no Līdsas, kuram ir jauna ģimene, norādīja, ka viņš vēlas, lai Lielbritānija izstātos no alianses, jo tādējādi tā iegūtu vairāk neatkarības, būtu spējīga aizstāvēt un mainīt likumus valsts iekšienē, kā arī kontrolēt savas valsts robežas un cilvēkus, kas iebrauc valstī. Viņš atzina, ka daudzām Austrumeiropas valstīm nav nekas ko piedāvāt Lielbritānijai, jo lielākā daļa šo valstu valdību ir korumpētas. Viņš uzskata, ka Apvienotajā Karalistē ir pārāk daudz imigrantu. Džeimss arī sacīja, ka bezdarba līmenis valstī ir vairāk nekā pieci procenti, rindā uz mājokļiem stāv vairāk nekā miljons cilvēku, medicīnas iestādēs ir garas rindas un skolas ir pārpildītas. Viņš uzskata, ka jebkuram imigrantam būtu jāpiesakās britu pilsonībai, jānodzīvo un jānostrādā valstī vismaz pieci gadi, pirms viņš var pretendēt uz bezmaksas veselības aprūpi, pabalstiem un mājokli.

Tomēr, kā liecina statistika un pētījumi, lielākā daļa Lielbritānijā dzīvojošo austrumeiropiešu ir ieradušies strādāt un aktīvi maksā nodokļus valsts kasē. Imigranti ir lielākā nodokļu maksātāju grupa valstī – viņi budžetā vairāk iemaksā, nekā saņem no tā pabalstos un sociālajos pakalpojumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Pēc pieredzes varu sacīt, ka UK ir ļoti daudz rasisti. Tieši briti. Bet viņi nespēj iedomāties, kas notiktu ar viņu ekonomiku, ja visi imigrati izceļotu no valsts!

 2. Lai nu kur, Bet Telford pilsētā darbu var atrast uz katra stūra, tikai cenas īrei lielākās kā piemēram, Liverpoolē un Peterborough

 3. Dekrēts Slimīblapis Atbildēt

  notika štatu samazināšana
  ………..
  Nez cik gadiem jāpaiet, lai nomainītos laikraksta korektores. NAV tādas “štatu samazināšanas” kā bija padomjlaikā ierasts. Ir darbinieku saita samazināšana, bērna kopšanas atvaļinājums, darbnespējas lapa, uzturlīdzekļi, nevis alimenti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Kautkā neizdevās izlasīt, ka UK kautkā īpaši nemīlētu Ligitu no Liepājas. Nu cilvēks bez īpašas kvalifikācijas – vismaz rakstā profesija nav norādīta, tādiem nekad/nekur īpaši viegli neiet ar darba atrašanu….

 5. Ļoti vienkārši – beidziet sevi laut saukāt par austrumeiropiesiem un pieradiet,ka jums ir kadas citas britiem lidzigas intereses, iznemot naudu.Ari vieta, kurā iebrauc stradat ir jaciena, jāprot valoda, kaut cik jāorientejas vietējā kultūra utt.un jāizlemj, vai vispar gribi tur dzivot un ieklauties tai sabiedrībā. Es tiešām sāku piekrist angliem, ka vajag daudz stingrāku kontroli un jāievēro nacionālās intereses, pirms kadu laiz iekšā Un kāpēc obligāti jabrauc uz Lielbritāniju? Vai tiešām jālien tur, kur Tevi negrib in uzskata par zemāko slāni?

 6. Deputāti un ka tad ir ar to vienlīdzību….. ??? Laikam tikai citas valstis pret Latvijas “nēģeriem” var uzvesties kā vēlas, bet mums nākas būt tolerantiem pret svešas valsts viesstrādniekiem vai biznesmeņiem….

 7. Kārtējais pārspīlētās tolerances murgojums. Ne jau Austrumeiropieši ir Britu galvenā problēma, bet nekontrolētais svilināto un cepto lupataiņu bars. Tieši tie ir sociālā budžeta galvenie grāvēji. Ārpus A – Eiropas uz šitiem vazaņķiem pat graizi paskatīties nav ieteicams nemaz nerunājot par indīgu komentu. Uzreiz būsi rasists ar attiecīgām sekām. Nenoliedzu, ka slaisti un pašlabuma meklētāji netrūkst arī mūsējo vidū, bet vairums tomēr brauc strādāt, ko nevar teikt par čurkām

 8. Vai Latvijā Ligitas(Annas, Sandras,Līgas u.c) mīl? Vai maksā iknedēļas pabalstu 72britu mārciņas? Padomājiet pirms ķengājat svešu valsti!!!!

  • Vai Tu vispār zini cik maksā 1 nedēļu nodzīvot UK., ja raksti šo stulbumu?-Tikai par 1 izstabiņu-apm. 10 kvm. jāmaksā 50 mārciņas īri nedēļā.

  • Neviens jau neķengājas par valsti , izņemot Ligitu ! Vaj tad viņa tur ir braukusi strādāt ? Ja viņa 4 gadu laikā nomainījusi 10 darba vietas – tad ir ” ĻOTI LABA UN ČAKLA STRĀDNIECE ” , ja vēl ņem vērā laiku kuru ir ” noslimojusi ” un nobraukajusi uz Latviju . Anglijā lai saņemtu labu algu ir JĀSTRĀDĀ , un pie tam 8 stundas dienā ! Tā tikai vēl Latvijā daudzās darba vietās maksā par ATRAŠANOS darba vietā ! Pasaulē nav paredzētas tik daudz pīppaužu kā ir pie mums – pat paskatoties uz tā ” PARPŪLĒJOŠAJĀM” MAXSIMA barbiniecēm pat nāk vēmiens = ik pēc 20-30 minūtēm aiz veikala stūra ar cigareti zobos , un pēc tam taču neviena par rokas nenomazgā !

 9. Ja jau izbauda to ko nozīmē “brīvais darba tirgus”, tad vismaz dara to par naudu un ikvienā darba vietā…
  Dabiski, ka angļiem tā konkurence nepatīk, lai ar cik toleranti nebūtu. Visam jau ir savs vadzis, kas var lūzt

 10. Lielbritānijā var atrast darbu, ja vien esi gudrs un uzņēmīgs. Britiem jā priecājas, ka tur iebrauc daudz cilvēku. Tos visus jābaro, jāapģērbj, jāapkalpo un tas rada jaunas darba vietas. Izstāties no ES viņi var, bet tas būs milzīgs trieciens viņu ekonomikai.
  Latvijas pilsoņi, kas aizbrauca uz Lielbritāniju, iegūst pieredzi, izglītību un ja pat tie tur nepaliks, nākotne viņiem garantēta.

 11. Beidzat muldet. Visi brauc pec labaks dzives. Kura stradniekam ari te ir. Protams, ka daleji ta ir loterija. Es gadu nobomzojos pa Londonu, kamer dabuju darbu noliktava arpus Londonas. Tagad pelnu 1400 £ menesi un nesudzos. Velu veiksmi!

  • Briti vienkārši baidās no konkurences, jo aizvien vairāk austrumeiropiešu, tai skaitā latviešu iegūst labi apmaksātus darbus bankās un privātajā biznesā arī valsts iestādēs, kamēr briti srādā nelabprāt. Protams, ne visi. viņiem vajadzētu uztraukties par ieceļotājiem no bijušajām kolonijām, kuru ir ļooooti daudz.

 12. Atbrīvoties no Austrueiropiešu klātbūtnes iespējams, vienīgi ļaujot Putinam atjaunot Sarkano Padomju impēriju un viņa ietekmes palielināšanu visā Europā.

 13. Aizmirsaat pievienot textu~vairums ari atbrauc lai dzivotu uz pabalstiem un bernu naudaam.un nemaz negrib stradat.fui lielais

Draugiem Facebook Twitter Google+