×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. septembris, 2012
Drukāt

Brīvdabas muzeja Ražas svētki pulcē daudz interesentu

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja tradicionālos Ražas svētku šodien, 23.septembrī, apmeklēja liels skaits interesentu, kuru vidū bija gan pieaugušie, gan arī ģimenes ar bērniem.

Kā pastāstīja Brīvdabas muzeja direktores vietniece Una Sedleniece, mazie svētku svinētāji Lībiešu sētā bagātīgi izpaudās radošajā darbnīcā, no kartupeļiem, zīlēm un citām dabas veltēm gatavojot dažādus vīriņus, savukārt Gadatirgus laukumā notika kārtīga tirgošanās, kur savus darinājumus piedāvāja keramiķi, kokamatnieki, rokdarbnieki un citi amatu meistari.

Pasākuma apmeklētāji varēja mieloties ar Ražas zupu, bet plkst.15 uzstājās folkloras kopa “Delve”. Folkloras kopas uzstāšanās tika īpaši gaidīta, jo tās dalībnieki bija iestudējuši jaunu uzvedumu. Ņemot vērā to, ka rudens ir kāzu laiks, “Delve” iepazīstināja ar senajām kāzu paražām.

Jau ziņots, ka Brīvdabas muzejā Ražas svētki ir tradicionāls pasākums, kas iezīmē rudens sezonas sākšanos.

Kad dārza darbi apdarīti un sēņu grozi pielasīti, latviešu zemnieki no laukiem un druvām ved mājās dabas veltes, bet tad pulcējas kopā Ražas svētkos, lai viens otra izaudzēto aplūkotu, iemainītu vai kaut ko gardu iegādātos garajai ziemai.

Rudens saulstāvji iezīmē laiku, kad nakts un diena ir viena garuma. Pēc rudens sākuma nakts lēnām kļūst garāka par dienu. Šogad rudens iestājās 22.septembrī, taču muzejā šis notikums tradicionāli tiek svinēts tuvākajā svētdienā, kas šogad ir 23.septembris.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+