×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
29. decembris, 2016
Drukāt

Ceļā uz jaunu planētu – kinozālēs vērienīgs kosmosa trilleris

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kārtējā versija par dzīvi kosmosā “Pasažieri” kinozāles piepildīs, pateicoties Dženiferai Lorensai un Krisam Pratam, kam uzticētas galvenās lomas stāstā par kosmisko kuģi, kura pasažieri dodas uz tālu planētu, kas kļūs par viņu jauno mājvietu.

Par Dženiferas Lorensas vērtību Holivudā vairs nav ne mazāko šaubu. 1990. gadā dzimusī “Bada spēļu” zvaigzne, “Oskara” īpašniece (filma “Optimista stāsts”, 2012) un vēl arī trīskārtēja Amerikas Kinoakadēmijas balvas nominante par kosmosa kuģa pasažieres Auroras lomu saņēmusi sava mūža pagaidām iespaidīgāko honorāru – 20 miljonus ASV dolāru, kamēr galvenās lomas atveidotāja Krisa Prata kontā ieripojusi vien puse no šīs summas. Šis ir otrais zinātniskās fantastikas piemērs, ar ko viņa aplaimojusi savus fanus šogad (pirmā filma “X-cilvēki: Apokalipse”). Divu aktieru filma, kuras sižets izspēlēts tuvā nākotnē un tālu aiz mākoņiem, būtu ietilpināms arī īsfilmā, taču atbilstoši Holivudas tradīcijām un mērogam – budžets sasniedza 110 miljonus dolāru – tas izvilkts uz divām stundām ekrāna laika ar neobligāti trīs dimensiju iespēju, kas sevi attaisno tikai vienā epizodē, kad, zūdot gravitācijai, baseinu pamet ūdens.

Dzīvoja reiz ne īpaši bagāts puisis, vārdā Džims, kurš nolēma, ka viņa prasmes būs daudz noderīgākas nevis uz Zemes, bet jaunu planētu apgūšanā, un ļāva savus dzīvības procesus apstādināt uz gadu desmitiem, lai, ievietots īpašā kapsulā, kopā ar tūkstošiem citu jaunas dzīves kārotāju dotos nezināmajā. Taču sistēmas kļūda viņu pamodina krietni agrāk, nekā galamērķis sasniegts, un, sapratis, ka turpmākos gadus deviņdesmit viņam kā Robinsonam Krūzo – tiesa, kosmosā, ne uz vientuļas salas – būs jāpavada vien bārmeņa androīda Artūra sabiedrībā, Krisa Prata atveidotais varonis pēc gada, ko pavadījis pašnožēlā, bārā un pat mēģinot izdarīt pašnāvību, pieņem savas dzīves visnopietnāko lēmumu. Viņš pamodina Auroru – Lorensas varonei dots tāds pats vārds kā apburtajai princesei –, jauno sievieti tāpat kā sevi nolemjot vientulīgai dzīvei kosmosa kuģī, kas arvien biežāk uzrāda tehniskas ķibeles, apdraudot visu pasažieru eksistenci.

Tāpat kā Alfonso Kuarona filmas “Gravitāte” (2013) varoņiem, arī “Pasažieriem” jāstājas pretī bailēm, lai turpinātu dzīvot, taču atšķirībā no filmas, kas sajūsmināja Venēcijas kinofestivāla skatītājus, pilnībā attaisnoja 3D izmantojumu, un saņēma septiņus “Oskarus” (arī par režiju, taču ne kā gada labākā filma, piekāpjoties Stīva Makvīna biogrāfiskajai drāmai “12 gadi verdzībā”), norvēģa Mortena Tilduma (“Imitācijas spēle”, 2014) jaunākā lente nav apveltīta ar tādām kinematogrāfiskām kvalitātēm, kas ļautu to rakstīt obligāti skatāmo filmu sarakstā. “Pasažieri” ir nepretencioza izklaide ar ne līdz galam izstrādātu scenāriju, kas tātad ne bez iemesla savulaik uz gadiem bija iesprūdis nerealizēto projektu vidū, kad lomām tajā bija pieaicināti arī Kīnu Rīvzs, Reičela Makādamsa, Emīlija Blānta un Rīza Viterspūne.

Otrajā plānā lielākā loma uzticēta Maiklam Šīnam, kurš iemieso bārmeni androīdu – džentlmeni – un ir “Pasažieru” amizantais tēls. Krietni mazāka loma uzticēta Lorensam Fišbērnam, un uz minūti ekrānā parādās Endijs Garsija, tā arī nepasakot nevienu vārdu, lai teju burtiskā nozīmē tik sterilajā, tik pārmodernajā vidē varētu spīdēt Dženifera Lorensa.

 

UZZIŅA:

“Pasažieri”/”Passengers”

ASV, 2016.

Režisors: Mortens Tildums

Lomās: Kriss Prats, Dženifera Lorensa, Maikls Šīns, Lorenss Fišbērns, Endijs Garsija

No 30. decembra “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+