×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. marts, 2012
Drukāt

Ceļu satiksmes likuma izmaiņas

celupolic_leta

Saeima pieņēmusi vairākus nozīmīgus grozījumus Ceļu satiksmes likumā. Papildināta kārtība protokolu nosūtīšanai par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, kas fiksēta, neapturot transportlīdzekli.

Ja pārkāpums izdarīts ar transportlīdzekli, kas pastāvīgi reģistrēts ārvalstīs, bet tā izmantošanai Latvijā ir saņemta atļauja, protokolu par uzlikto naudas sodu nosūtīs personai, kas saņēmusi šo atļauju. Ja pārkāpums izdarīts ar tirdzniecībai nodotu transportlīdzekli, protokolu nosūtīs komersantam, kurš veic tā tirdzniecību.

Tāda pati kārtība attieksies uz paziņojumu nosūtīšanu par termiņā nesamaksātu administratīvo sodu par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu. Ja paziņojumu saņēmusī persona pārkāpuma izdarīšanas brīdī nav vadījusi šo transportlīdzekli, tai protokolu būs jānodod vai jānosūta personai, kas vadījusi transportlīdzekli.

Likumā papildināta kārtība transportlīdzekļa atsavināšanas, reģistrācijas un citu aizliegumu, kā arī komercķīlas atzīmes reģistrācijai. Maksātnespējīgam parādniekam šo aizliegumu reģistrēs, pamatojoties uz parādnieka maksātnespējas procesa administratora elektronisku pieteikumu. Savukārt, precizējot pārkāpumu uzskaites sistēmas darbību, noteikts, ka brīdinājumu transportlīdzekļa vadītājam par viņam reģistrēto punktu skaitu var nosūtīt ne tikai pa pastu, bet arī elektroniski.

Līdz šim jauniem transportlīdzekļiem tehniskā skate bija jāveic gada laikā. Ar likuma izmaiņām Ministru kabinetam uzdots līdz jūnijam sagatavot likumprojektu, lai paredzētu, ka jauniem transportlīdzekļiem pirmreizējā valsts tehniskā apskate jāveic ne vēlāk kā 24 mēnešus pēc to pirmreizējās reģistrācijas Latvijā.

Ceļu satiksmes likums tagad ievieš terminu inteliģentās transporta sistēmas. Tās ir sistēmas, kurās informācijas un sakaru tehnoloģijas izmanto autotransporta jomā, satiksmes un mobilitātes pārvaldībā, kā arī saskarsmē ar citiem transporta veidiem. Inteliģento transporta sistēmu mērķis ir nodrošināt inovatīvus pakalpojumus autotransportam un satiksmes vadībai, kā arī dot iespēju ceļu lietotājiem ērtāk un ātrāk piekļūt nepieciešamajai informācijai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+