×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. marts, 2012
Drukāt

Ceļvedis mūsdienu cilvēkam

kirils_5

Vakar Rīgā Kristus Piedzimšanas katedrālē notika patriarha Kirila grāmatas “Brīvība un atbildība” atvēršanas svētki izdevumam latviešu valodā. Uz prezentāciju bija ieradies arī Maskavas Patriarhāta ārējo baznīcas sakaru nodaļas priekšsēdētājs Volokolamas metropolīts Ilarions.


 

Grāmata “Brīvība un atbildība: harmonijas meklējumos. Cilvēka tiesības un personības cieņa” jau tulkota angļu, armēņu, arābu, grieķu, itāliešu, moldāvu, poļu, igauņu un vēl daudzās valodās.

Grāmatā apkopoti raksti, kurus vēl pirms nonākšanas patriarha amatā publicējis metropolīts Kirils, pildot baznīcas ārējo sakaru nodaļas priekšsēdētāja pienākumus. Viņš atklājis savus vērojumus par mūsdienu sabiedrības problēmām, kuru cēlonis ir nepareizi izprasta cilvēku brīvība un tiesības, gadu simtos tradicionālos kristīgos principus aizstājot ar liberālo civilizācijas ideoloģiju. Metropolīts Ilarions min piemēru: Amerikā divas sievietes stājušās laulībā un adoptējušas puisēnu. Kad zēns sasniedzis piecu gadu vecumu, viņš paziņojis, ka vēlas būt meitene, nevis zēns. Drīzumā arī gaidāma operācija, kad šim bērnam tiks mainīts dzimums. Iespējams, pieaudzis šis cilvēks sapratīs, ka pret viņu ir notikusi perversa vardarbība, taču atpakaļceļa jau vairs nebūs. Arī mūsdienu demogrāfiskai krīzei cēloņi meklējami ne jau ekonomiskajos apstākļos – bērni nedzimst tāpēc, ka vecāki to negrib. Jauniem cilvēkiem savas dzimtas turpināšana šķiet mazsvarīga, viņu mērķis ir labklājība un karjera. Liberālā ideoloģija patiesībā ved uz cilvēku un sabiedrības pašiznīcināšanos. Tāpēc arī kristīgo baznīcu vadītāji atgādina un cenšas aizstāvēt vienkāršās dzīves patiesības un normas. Grāmatas izdevums latviešu valodā tuvākajā laikā būs lasāms arī elektroniskā formātā vietnē pareizticiba.lv.

Metropolīts Ilarions izteica cerību, ka grāmatas “Brīvība un atbildība” izdošana latviešu valodā kļūs par prelūdiju patriarha Kirila vizītei Latvijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+