×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
1. novembris, 2016
Drukāt

Centrāltirgus nomniekam atslēdz elektrību

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Nolūkā rūpēties par AS “Rīgas Centrāltirgus” zaudējumu ierobežošanu Centrāltirgus slēgtajai teritorijai tiek pārtraukta elektrības piegāde, informē “Rīgas Centrāltirgū”, norādot, ka uzņēmuma slēgtās teritorijas apakšnomnieces SIA “Mercados”, ar ko no šodienas tiek lauzts līgums, nenokārtoto saistību apjoms pret “Rīgas Centrāltirgu” sasniedz gandrīz 60 000 eiro.

Apakšnomnieka parāds par nomu un komunālajiem pakalpojumiem, tostarp par elektroapgādi patlaban sasniedzis teju 60 000 eiro.

Tā kā “Mercados” apstrīd iznomāšanas līguma laušanu, “Rīgas Centrāltirgus” slēgtās teritorijas pārņemšanu risinās tiesiskā ceļā, norāda uzņēmumā.

Centrāltirgus slēgtās teritorijas tirgotāji līdz jautājuma par līguma laušanu tiesiskai atrisināšanai tiek aicināti slēgt līgumus par tirdzniecību citās Centrāltirgus teritorijās.

Uzņēmums “Rīgas Centrāltirgus” iepriekš bija nosūtījis četras brīdinājuma vēstules uzņēmumam “Mercados”, informējot par dažādiem pārkāpumiem, kurus nomnieka apsaimniekotajā teritorijā dokumentāli fiksējis Valsts ieņēmumu dienests (VID) vai Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

Kā ziņots, apakšnomas līgums starp Centrāltirgu un “Mercados” bija spēkā līdz 31.oktobrim. Līgums par Centrāltirgus slēgtās teritorijas nomu 1999.gada 1.oktobrī noslēgts starp Rīgas Centrāltirgu un “KN un partneri”, savukārt 2014.gada 31.oktobrī Rīgas Centrāltirgus, “KN un partneri” un “Mercados” noslēguši pārjaunojuma līgumu, ar ko “KN un partneri” nodeva visas no 1999.gada 1.oktobra apakšnomas līguma izrietošās nomnieka saistības uzņēmumam “Mercados”. Līdz ar pārjaunojuma līguma noslēgšanu “KN un partneri” atbrīvojās no visām saistībām, kas uzņēmumam bija noteiktas ar apakšnomas līgumu, bet “Mercados” iestājās apakšnomas līgumā “KN un partneru” vietā kā nomnieks.

Kā iepriekš skaidroja Centrāltirgū, lēmums par līguma laušanu ar apakšnomnieku ir pamatots ar to, ka apakšnomnieks neesot pildījis līgumā paredzētās saistības.

Tikmēr “Mercados” valdes loceklis Armands Gritāns iepriekš informēja, ka Rīgas Centrāltirgus, iepriekš nevienu nebrīdinot, nolēmis lauzt nomas līgumus un likvidēt aptuveni 1000 tirdzniecības vietu.

“KN un partneri” Centrāltirgus centrālajā daļā apsaimniekoja aptuveni 7000 kvadrātmetru platību, uz kuras uzbūvēts ap 100 tirdzniecības kioskiem, vairākas kafejnīcas, noliktavas. Šajā teritorijā ir aptuveni 1000 tirdzniecības vietas, kuras iznomātas gan fiziskām, gan juridiskām personām, skaidroja Gritāns.

Tāpat vēstīts, ka Rīgas Centrāltirgus vadība šī gada jūlijā tikās ar PVD speciālistiem. Tikšanās laikā Centrāltirgus vadība apņēmās izstrādāt plānu, kā preventīvi pārbaudīt pārdevējus, lai novērstu tirdzniecību bez dokumentiem un bez reģistrācijas PVD.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+