Latvijā
Novados

Cēsu novads mācībās apliecina spēju reaģēt ārkārtas situācijās 2

Foto: Cēsu novads
Galerijas nosaukums

Sestdien aizvadītās civilās aizsardzības mācības “Cēsis 2013 ” pierādīja, ka Cēsu novads spēs reaģēt uz ārkārtas situācijām, ja tādas radīsies, pēc mācībām atzinis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes vecākais inspektors Andrejs Rjabkovs.

Viņš arī norādījis, ka mācību kopējais novērtējums ir labs, un atbildīgo dienestu sadarbība noritējusi veiksmīgi. Novērtētāji vēl sniegs detalizētāku ziņojumu un priekšlikumus darba uzlabošanai, portālu “LA.lv” informēja Cēsu novada pašvaldībā.

Mācību gaitā izspēlēta situācija, kurā Egļu un Bērzaines ielu krustojumā sadūrušās divas smagās automašīnas – degvielas un aviācijas lādiņu pārvadātāji. Pēc situācijas apzināšanas tūlītējo draudu novēršanas un cietušo aizvešanas evakuēti blakus esošās Cēsu internātpamatskolas – rehabilitācijas centra audzēkņi, kam sekoja sapieru darbs un lādiņu neitralizēšana.

Cēsu novada pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V) uzsvēra, ka priekšā vēl ir darbs pilnīgai mācību izvērtēšanai, taču vienlaikus izteica pateicību visiem iesaistītajiem dienestiem – VUGD, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD), pašvaldības un Valsts policijai.

Savukārt īpašu paldies Cēsu mērs veltīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Zemessardzes 27.kājnieku bataljonam par iniciatīvu mācību organizēšanā un dalībā to realizācijā, cilvēku evakuēšanā un citu operatīvo darbību veikšanā.

“Šīs mācības bijām ieplānojuši jau vairākus mēnešus. Turklāt plaša mēroga nelaimes pierāda, ka šādas krīzes situāciju izspēles ir nepieciešamas. Tās kalpo kā garantija tam, ka novada iedzīvotāji ir drošībā, ” piebilda Cēsu mērs.

Mācībās kopumā piedalījās 117 pārstāvji no atbildīgajiem valsts un pašvaldības dienestiem.

LA.lv