×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. augusts, 2014
Drukāt

Ceturtdien pirmizrāde Signes Baumanes jaunajai filmai “Akmeņi manās kabatās”

Ekrānšāviņš no filmas oficiālā treilera.Ekrānšāviņš no filmas oficiālā treilera.

No 21.augusta kinoteātros visā Latvijā sāks demonstrēt pirmo Signes Baumanes pilnmetrāžas filmu “Akmeņi manās kabatās”, kas jau piedzīvojusi pasaules pirmizrādi nozīmīgajā Karlovi Vari festivālā, pavēstīja studija “Lokomotīve”.

Karlovi Varos filma saņēma Starptautiskās kinokritiķu asociācijas FIPRESCI balvu un Ekumēniskās žūrijas īpašo balvu. Par filmu atzinīgas recenzijas publicējuši kinoindustrijas vadošie mediji – The Hollywood Reporter, The Variety un Screendaily. Filmu šogad plānots pieteikt Amerikas Kinoakadēmijas balvai Oskars.

Par godu filmas pirmizrādei arī pati režisore ieradīsies no Ņujorkas dzimtenē un būs sastopama Rīgas ielās: “Varbūt Latvijā tas liksies jocīgi, ka režisors skraida pa ielām un aicina uz savas filmas seansiem, varbūt esmu amerikanizējusies,” nosaka Signe. “Taču mani ļoti interesē tikšanās ar cilvēkiem un personīga saruna – es gribu pastāstīt par savu darbu. Daži veiksminieki varēs no manis saņemt ielūgumus uz pirmizrādi vai filmas oriģinālos zīmējumus. Tiekamies Rīgā!”

Režisore, scenāriste un māksliniece Signe Baumane kopš 1995. gada dzīvo Ņujorkā un ir vienīgā Latvijas režisore, kas ir ASV Kino Akadēmijas biedre. Viņas veidotās animācijas īsfilmas ir tikušas demonstrētas vairāk nekā 200 festivālos visā pasaulē.

Filmā “Akmeņi manās kabatās” Signe Baumane radījusi neparasti tēlainu, pārsteidzoši ekspresīvu un dziļu pasauli, kurā sastopas gan metaforiski tēli, gan viņas ģimenes locekļi. Filmas skaudrais un tomēr humora pilnais stāsts vēsta par piecu ģimenes sieviešu dzīvēm – vecmāmiņu Annu, māsīcām Mirandu, Lindu un Irbi, kā arī par Signi pašu. Tas ir patiesos notikumos balstīts fantastisks stāsts par cīņu ar dzīves pārbaudījumiem, depresiju un neprātu. Filmā Latvijas vēstures peripetijas savijas ar personīgiem pārdzīvojumiem un stāstiem par ģimenes noslēpumiem, mīlestību un laulību.

Filma “Akmeņi manās kabatās” ir ASV un Latvijas kopražojums, kas top ar Nacionālā Kino centra finansiālu atbalstu, un no Latvijas puses to kopproducē “Studija Lokomotīve”. Filma tiks rādīta visos lielākajos Rīgas kinoteātros – Kino Citadele, Splendid palace, Multikino, Cinamon, kā arī Kino Lora Siguldā un citur Latvijā. Pēc Latvijas pirmizrādes filmu šī paša gada septembrī sāks izrādīt arī Ņujorkā un Losandželosā, vēlāk arī citur ASV.

Filma iekļauta arī Rīgas Starptautiskā kino festivāla programmā. Festivāls norisināsies decembrī, un tā ietvaros tiks piešķirtas arī Latvijas kino industrijas svarīgākās atzinības zīmes – Lielā Kristapa balvas. Ar RSKF atbalstu filmas pirmizrādes nedēļā notiks vairāki pasākumi ar Signes Baumanes piedalīšanos. Par to norises laiku un vietu varēs uzzināt, sekojot jaunumiem facebook.com/RigaIFF.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+