×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. janvāris, 2014
Drukāt

Ciemos mājās ar “zvaigžņu jumtu” un oranžēriju

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Visjaukākās no visām mājām ir tās, kurās mūs uzņem kā pazīstamus un gaidītus viesus.

–  Es jau jūs pazīstu, – teic Marika Pudele, sagaidot mūs pie sava lielā nama ārdurvīm Ozolniekos. Sāku domāt, kur es ar šo šarmanto dāmu būtu tikusies?

– Es taču esmu “Mājas Viesa” lasītāja, – paskaidro namamāte.

Vērienīgo māju pirms desmit gadiem cēlis viņas vīrs, kuram tolaik bija sava celtniecības firma. Apdzīvojamā platība vien ir 300 kvadrātmetrus liela, neieskaitot palīgtelpas. Nama iekārtošanu saimnieki uzticējuši dizainerei, un tolaik dažas viņas idejas Marikai šķitušas pārlieku ekstravagantas, taču ļāvuši profesionālei radoši darboties. Viņa lēma, ka viesistabā virs apaļā ozolkoka galda griestos jāveido apļveida izgriezums, kuru satur kopā koka sijas. Tālab, sēžot pie lielā galda un vēršot skatu augšup, paveras otrā stāva ar koku apdarinātie griesti, kurus rotā iebūvējamās lampiņas. Sajūta tāda, kā raugoties uz zvaigžņotām debesīm. Šis nams ir gaismekļiem pārbagāts. Saimniece spriež, ka varētu būt pāri par simts spuldzītēm. Viesistabas grīdu pamatā sedz parkets, bet vietā, kas atrodas pie galda, apļveidā izliktas gaišas flīzes. Ciemiņi, kuri nākuši uz sālsmaizi, par to bijuši visai izbrīnīti un sprieduši, ka tas ir kas neredzēts. No atklātā virtuves un viesistabas plānojuma gan Marika atteikusies. Sacījusi – durvis var nebūt, bet vismaz ar sienu šīs abas telpas jānodala. Viesistabā valda romantiski senlaicīga aura, ko rada restaurētā veco laiku bufete, galds un krēsli. Otrā stāva lielākajā telpā izveidota oranžērija. Puķes ļoti labi jūtas šajā mājā, aug griezdamās, jo ir daudz logu, pa kuriem ieplūst gaisma. Marika priecājas, ka nupat pirmo reizi uzziedējis naudas koks.

– Pirmā tapa gatava pirts, kas atrodas mājas apakšdaļā. Mēs vēl mitinājāmies dzīvoklī un nācām karsēties uz pirts lāvas. Vēl aizvien mums sestdienas ir pirts dienas. Kad cēlām māju, tad jau nezinājām, ka es tajā palikšu viena. Bet dzīvē notiek visādi negaidīti pagriezieni, – noteic Marika.

Viņas meita Evita ar znotu Jāni uzcēla paši savu namu turpat līdzās. Marika priecājas, ka mazmeitas Paula un Laura bieži ierodas viņu apciemot.

– Kad znots ierodas pie manis ar saviem ārzemju sadarbības partneriem, viņi pauž sajūsmu par to, ka manā mājā ir tik daudz koka apdares. Tas taču esot tik dārgi. Savukārt, kad mans tētis šeit pirmo reizi ieradās, viņš domīgi noteica – griesti tik augsti kā baznīcā, kā tu varēsi māju piekurināt, – atceras Marika.

Mājai ir gāzes apkure, bet saimniecei izdodoties siltuma padevi noregulēt tā, ka astronomiskas summas nenākas maksāt.

Marikai savulaik bija savs bizness, bet tagad viņa strādā Ozolnieku sporta centrā par administratori. Marika priecājas, ka viņai ir darbs, nams un mīļie cilvēki turpat rokas stiepiena attālumā.

Uzziņa

Dizains – Anita Selecka

Virtuves iekārta – SIA “Urbix”

Mēbeles – “MNL”

Lampas – “Gaismas pasaule”

Aizkari un to apdare – SIA “Dz”

Flīzes – “Reatons”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+