Sports
Citi sporta veidi

Cīņa līdz nāvei. Čečenijas prezidents Kadirovs izaicina UFC sportistus2

foto: ITAR-TASS/LETA

Čečenijas prezidents Ramzans Kadirovs uzskata, ka viņa pārraudzītajā MMA (jauktā cīņas māksla bez noteikumiem) līgā ir spēcīgākie sportisti un, lai to pierādītu, piedāvājis aizvadīt cīņas līdz nāvei.

Pasaulē lielākā un prestižākā MMA cīņu rīkotājkompānija ir UFC, bet Ramzans Kadirovs, kurš ir liels cīņas sporta veidu fans, izveidojis līgu “Ahmat MMA” – tā nosaukta par godu tēvam, bijušajam Čečenijas prezidentam Ahmadam Kadirovam.

“Agrāk vai vēlāk pierādīsim, ka mums ir labāki cīnītāji,” teic Ramzans Kadirovs, aicinot UFC cīkstoņus stāties pretī čečeniem. Viņš gribētu redzēt cīņu, kurā tiesneši nav nepieciešami. “Domāju, ka tas būtu ļoti aizraujoši, viņi kautos līdz beigām. Līdz nāvei.” Protams, nav iedomājams, ka Kadirova sapņi varētu īstenoties realitātē. Tomēr prezidents uzsver, ka Čečenijas vīrieši no nāves nebaidās, jo uzauguši un gājuši cauri kara šausmām – tā ir pieredze un attiecīgi raksturs, kāda nav citu valstu cīkstoņiem.

Pagājušā gadsimta 90. gados Čečenijā plosījās divi militāri konflikti pret Krieviju, kas paņēma daudzus desmitus tūkstošus dzīvību, izpostīja valsti un cilvēku likteņus. Bet tagad Ramzans Kadirovs ir kvēlākais Krievijas prezidenta Vladimira Putina aizstāvis un vienmēr publiski uzsver, ka gatavs par viņu atdot savu dzīvību un – nogalināt tos, kas ir pret Putinu.

Šobrīd 40 gadus vecais Čečenijas prezidents esot bijis kaujas laukā jau pusaudža vecumā: “Zinu, kas ir karš. Esmu lielisks karavīrs un labs stratēģis, man patīk cīnīties. Piedzimu un uzaugu karā. Nomirt cīņā būtu mana lielākā vēlēšanās.”

Sava vadoņu vārdus apstiprina čečenu cīkstonis Huseins Halijevs: “Esmu redzējis spridzināšanu, līķus, visas ēkas šeit bija nopostītas. Kad gatavojos cīņai, saku sev, ka mani pretinieki nav redzējuši to, ko esmu redzējis es. Karš mani padarīja stipru. Nav svarīgi, kā citi cenšas, viņi nevar kļūt tik stipri.”

Internetā pieejami video, kurā cīņā bez noteikumiem piedalās arī Kadirova bērni. Viņam ir 12 atvases – seši dēli (divi no viņiem adoptēti), kā arī sešas meitas.

MMA noteikumi atļauj sišanu ar rokām un kājām, tostarp pa zemē gulošu pretinieku. Atļauti visa veida laušanas, žņaugšanas paņēmieni un metieni.

LA.lv