×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
17. marts, 2015
Drukāt

Cīravas profesionālo vidusskolu pārveidos par Kandavas Valsts tehnikuma filiāli (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Valdība otrdien atbalstīja Cīravas profesionālās vidusskolas pārveidošanu par Kandavas Valsts tehnikuma filiāli.

Profesionālās vidusskolas pievienošana Kandavas Valsts tehnikumam nepieciešama, lai nodrošinātu tās attīstību un modernizāciju, uzskata Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). “Izvērtējot attīstības iespējas un ņemot vērā izglītības programmu līdzību, vidusskola pievienosies Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikumam un kļūs par tehnikuma mācību vietu Cīravā,” pauž ministrija.

Secināts, ka vidusskola, ļoti ekonomiski saimniekojot, spējusi segt uzturēšanas izdevumus un nodrošināt vidusskolas darbību. Kaut arī ir veikta skolas ēku siltināšana un modernizēta apkures sistēma, tomēr mācību ēkās nav veikti iekšējie kapitālie remonti. Mācību ēka un dienesta viesnīca nav lietderīgi izmantotas, jo ēku platības ir lielas un neatbilstošas audzēkņu skaitam. Nepietiekama finansējuma dēļ vidusskola nespēj modernizēt materiāli tehnisko bāzi, tādējādi paaugstināt mācību kvalitāti.

Tāpat demogrāfiskās situācijas valstī ietekmē vidusskolai turpmākajos gados varētu samazināties audzēkņu skaits, tādējādi kā patstāvīga izglītības iestāde atbilstoši noteiktajiem kritērijiem nevarēs kvalificēties profesionālās izglītības kompetences centra statusa iegūšanai.

Vidusskolas pievienošana tehnikumam radīs iespēju izveidot mūsdienīgu izglītības iestādi Cīravā, pārliecināta IZM. Tādējādi tiks racionāli izmantota abu izglītības iestāžu materiāli tehniskā bāze un cilvēkresursi, kā arī īstenotas daudzveidīgas izglītības programmas, nodrošinot darba tirgum nepieciešamo speciālistu sagatavošanu. Turklāt profesionālās izglītības kompetences centriem ir pieejams lielāks valsts budžeta finansējums.

Kandavas Valsts tehnikuma filiālei arī būs iespējams piesaistīt Eiropas Savienības fondu finansējumu un nodrošināt augstu izglītības kvalitāti, tiks paplašināts piedāvāto izglītības programmu, tostarp pieaugušo izglītības un tālmācības programmu, skaits un atbilstoši uzlabota materiāli tehniskā bāze tehnikuma izglītības programmu īstenošanas vietā Cīravā.

Dati par 2014.gada 1.oktobri liecina, ka vidusskolā mācās 365 skolēni valsts finansētajās grupās. Profesionālajā vidusskolā 2014./2015.mācību gadā iespējams apgūt galdnieka palīga un galdnieka, pavāra, lauksaimniecības tehnikas mehāniķa, automehāniķa, klientu apkalpošanas speciālista un sekretāra specialitātes.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Izveleta fotografija ir bistamas pavirsibas lieciba. Ar tadu zagi var uzreiz zaudet netikvien visus pirkstus bet ari visu roku. Vai kaut ko tadu bus ko sagaidit no jaunas filiales?

Draugiem Facebook Twitter Google+