Tehnika
Auto un moto

CSDD eksāmenā būs jākārto arī videojautājumi 0

Avots: CSDD

No nākamā gada marta Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) autovadītāja teorētiskajā eksāmenā papildu tekstuāliem jautājumiem un jautājumiem ar attēliem ieviesīs arī videojautājumus, kas atainos reālistiskas, tostarp arī bīstamas situācijas uz ceļa, informē CSDD.

Eksāmenā tiks ieviesti trīs videojautājumi par tēmu: ceļš un laikapstākļi, bīstamību paredzēšana ceļu satiksmē, kā arī satiksmes kultūra.

“Šādu videoeksāmenu jau esmu pildījis, un jāsaka – tas nav sarežģīts, bet jāmāk sakoncentrēt domas, lai atbildētu pareizi,» stāsta Jelgavas autoskolas «Stnig» instruktors Andrejs Nīmanis, piebilstot, ka līdzīgi videotreniņi ir plaši pieņemta prakse Eiropā. «Ir bijusi pieredze ar līdzīgiem testiem Lielbritānijā,» tā instruktors, skaidrojot, ka cilvēkiem ir dažāds laiks, kurā viņi spēj noreaģēt uz situāciju, tomēr vismaz teorētiski sagatavoties bīstamībai ir ļoti noderīgi.

Jelgavniece Elīna Melnzeme stāsta, ka šobrīd ir beigusi teorijas apmācības un pēc dažām praktiskajām nodarbībām plāno doties uz eksāmenu. “Man bija incidents, kad šaubījos, vai apstāties pie oranžās gaismas vai vēl paspēšu aizbraukt,» stāsta jauniete, norādot, ka brauca kopā ar instruktoru, kurš noreaģēja bīstamajā situācijā.

“Es ļoti strauji sāku bremzēt, apjuku,” atceras jauniete, skaidrojot, ka paveicās, ka automašīna aizmugurē ieturēja lielu distanci. “Tā bija mācība, lai saprastu, ka manas reakcijas ātrums ir ļoti lēns,” stāsta jauniete, piebilstot, ka labprāt eksāmenā pildītu videojautājumus teksta jautājumu vietā. Savukārt jelgavnieks Raivis Šiltāns, kurš pērn nokārtojis tiesības, uzskata, ka bīstamu situāciju uz ceļa mēdz būt pārāk daudz, lai tām sagatavotos. “Ir ļoti daudzas situācijas, kuras nevar paredzēt. Cilvēkiem jāaizpilda internetā tests, lai saprastu, cik ātri viņi reaģē, un, ja saprot, ka lēni – jāietur divtik lielāka distance,” viņš secina.

LA.lv