×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
26. jūnijs, 2015
Drukāt

“Dagambu” Glastonberijas festivālā uzņem ar ovācijām (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas grupa “Dagamba” vienā no pasaules slavenākajiem mūzikas festivāliem Glastonberijā, Lielbritānijā, ceturtdien tika uzņemta ar ovācijām.

“Dagamba” uzstājās dienu pirms sākas festivāla galvenie notikumi, sniedzot savu priekšnesumu uz vienas no festivāla vairākiem desmitiem mazo skatuvju – “Toad Hall”.

Koncertu noskatījās vien aptuveni simts mūzikas cienītāju, kuri ar redzēto bija ļoti apmierināti. Pirmajās rindās visaktīvākie bija un lielāko prieku pauda festivāla apmeklētāji no Latvijas, daļa no kuriem ir festivāla personāls, kas noklausīties “Dagambas” priekšnesumu bija ieradušies no darba festivālā brīvajā laikā.

Grupa savā aptuveni stundu garajā priekšnesumā sanākušajiem skatītājiem piedāvāja savas populārākās dziesmas – klasiskās un populāras mūzikas autoru skaņdarbu interpretācijas.

Lai arī uzstāšanos pirmo skaņdarbu izpildīšanas laikā ievadīja tehniskas nepilnības, tas neatbaidīja sanākušos skatītājus, kuri uzmundrināja grupas dalībniekus. Skanot vienam no skaņdarbiem, kurā izmantotas Latvijas autoru dziesmas, piemēram, grupas “Pērkons” “Gandrīz tautasdziesma” motīvs “Krauklīts sēž ozolā”, sanākušie skatītāji no Latvijas vienojās kopīgā līdzdziedāšanā.

Arī sanākušie britu skatītāji pauda prieku, par “Dagambas” koncertu un savdabīgo izpildījumu.

Glastonberijas festivāls ilgst no trešdienas līdz svētdienai. Uzstāšanās uz galvenajām skatuvēm sāksies piektdien, tomēr lielākā daļa no vairāk nekā 150 000 apmeklētājiem, ieradusies jau trešdien un ceturdien un šajās dienās vairums apmeklē mazāk zināmo grupu koncertus uz mazajām skatuvēm.

“Dagamba” ir otrā grupa no Latvijas, kas uzaicināta piedalīties Glastonberijas festivālā. 2013.gadā tajā debitēja viena no visu laiku populārākajām Latviajs grupām “Prāta vētra”, kas uzstājās uz vienas no festivāla galvenajām skatuvēm – “John Peel Stage”. “Dagambai” Glastonberijā paredzētas vairākas uzstāšanās.

Kā ziņots, vērienīgajā festivālā grupu uzaicinājuši piedalīties festivāla organizatori. “Tas notika apbrīnojamā veidā. Viņi bija noskatījušies mūsu video “Youtube.com” un nolēmuši mūs uzaicināt uzstāties festivālā. Mans bērnības sapnis ir uzstāties Glastonberijas festivālā,” aģentūrai LETA stāstīja viens no grupas mūziķiem Valters Pūce, norādot, ka ir gandarīts ne tikai par uzstāšanos, bet arī būšanu festivālā, jo būs iespēja dzirdēt pasaules līmeņa mūziķus.

Grupā “Dagamba” spēlē čellisti Pūce un Antons Trocjuks, irāņu perkusionists Hamidreza Rahbaralams, kā arī lietuviešu pianists Dainis Tenis. Šādā sastāvā tiek radīta oriģinālmūzika, kuras pamatā ir izmantotas klasiskās mūzikas tēmas, kas padarītas mūsdienīgas un aktuālas. Pūce grupas mūziku raksturo kā “crossover”, kas ir dažādu stilu sintēze. Rudenī grupa plāno izdot albumu.

Jau ziņots, ka šogad Glastonberijas festivāla galvenie mākslinieki būs grupas “The Who” un amerikāņu reperis Kanje Vests. Vēl uzstāsies tādi mūziķi kā “The Chemical Brothers”, Laionels Ričijs, “Alt-J”, Petija Smita, “Motorhead”, “Belle&Sebastian”, “Death Cab for Cutie”, “The Vaccines”, “Super Furry Animals”, “Clean Bandit” un “Enter Shikari”. Festivāla apmeklētāji varēs vērot arī “deadmau5”, “Suede”, Marka Ronsona, Mērijas Blaidžas, “Alabama Shakes”, “FKA Twigs”, Azīlijas Benksas, “Jamie XX”, “La Roux”, Džona Hopkinsa un “Rudimental” uzstāšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. no labās uz kreiso: Armands Zelčs, Kaspars Groševs, Andrejs Zālītis, un WTF?

Draugiem Facebook Twitter Google+