Mobilā versija
+3.9°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Inese Vaidere: Darbu zaudējušajiem jāsaņem ES līdzekļi

Foto - LETAFoto - LETA

Inese Vaidere

“Krievijas embargo rezultātā darbu zaudējušajiem Latvijas zivju konservu ražošanas uzņēmumu darbiniekiem ir jāizmanto tiesības saņemt Eiropas Globalizācijas pielāgošanas fonda (EGF) līdzekļus. EGF līdzekļi paredzēti tieši tādām situācijām, kad cilvēki zaudē darbu no uzņēmuma neatkarīgu iemeslu, šajā gadījumā – Krievijas importa aizlieguma, rezultātā.

Strādājot EP Budžeta komitejā, uzskatāmi redzu, ka daudzas no bagātākajām valstīm regulāri pieprasa un saņem atbalstu no EGF. Apjomīgu finansiālo palīdzību no EGF līdzekļiem ir saņēmusi arī Lietuvas rūpnīca “Snaige” un citu nozaru darbinieki,” līdzšinējo situāciju raksturoja Vaidere, ar nožēlu atzīstot, ka Latvija līdz šim nav iesniegusi nevienu EGF pieprasījumu, lai gan fonda prasībām atbilstošu situāciju, piemēram, masveida darbinieku atlaišana uzņēmumā “Liepājas metalurgs”, darbavietu zaudēšana celtniecības nozarē, nav trūcis.

Ceru, ka Labklājības ministrija nekavējoties vērsīsies EGF pēc līdzekļu pieprasījuma, lai atbalstītu tos cilvēkus, kas zaudējuši vai spiesti uz laiku pārtraukt darbu zivrūpniecības nozarē. Šobrīd Latvija ir viena no astoņām valstīm, kura šā fonda līdzekļus nav izmantojusi.”

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+