×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2013
Drukāt

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs piesaistījis jau 22 388 apmeklētājus

foto - Letafoto - Leta

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra sniegtie statistikas dati liecina, ka objektu kopš tā atklāšanas apmeklējuši jau 22 388 interesenti.

Kā aģentūrai LETA norādīja Daugavpils novada Tūrisma informācijas centra pārstāve Lolita Kozlovska, laika posmā no 24. aprīļa līdz 30. aprīlim, uzreiz pēc centra atklāšanas, to apmeklējuši 2000 interesentu. Apkopotie dati liecina, ka Rotko mākslas centra apmeklētāji aplūkoja ne vien ekspozīcijas, bet arī izmantoja citus sniegtos pakalpojumus, tostarp izmantoja rezidences, konferenču sektoru un citus.

Mākslas centrā iegriezušies ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu ceļotāji, tostarp viesi no Holandes, Krievijas, Vācijas, Austrālijas, Kanādas, Somijas, Lietuvas, Francijas, Ukrainas, Itālijas, Japānas, Čehijas, Lielbritānijas, ASV, Izraēlas, Baltkrievijas, Šveices, Spānijas, Bulgārijas un Polijas, informēja Kozlovska.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas komplekss, kultūras un izglītības centrs Arsenāla ēkā Daugavpils cietoksnī. Turklāt tā ir vienīgā vieta Austrumeiropā, kur var iepazīties ar pasaulē slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem, atzīmēja Kozlovska.

Jau ziņots, ka mākslas centrs piedāvā aplūkot vairākas patstāvīgās un mainīgās ekspozīcijas, kas izvietotas 2000 kvadrātmetru platībā. Patstāvīgās ekspozīcijas veido Marka Rotko darbu oriģināli un reprodukcijas, digitālā ekspozīcija par mākslinieka dzīvi un daiļradi, kā arī kultūrvēsturiskās ekspozīcijas. Mainīgās ekspozīcijas ir Latvijas, Eiropas un pasaules mākslinieku darbu izstādes.

Aģentūrai LETA Kozlovska īpaši atzīmēja, ka daudzi no 26 270 ceļotājiem, kas līdz šī gada 1. jūlijam bija iegriezušies Daugavpils novada Tūrisma informācijas centrā, atzina, ka galvenā motivācija, izvēloties Daugavpili par ceļojuma galamērķi, bijis jaunatklātais Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+