×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. februāris, 2015
Drukāt

Daukšts: Pareizticīgās baznīcas apbalvojums Ušakovam ir divdomīgs (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Politologs, vēsturnieks Kārlis Daukšts.

Rīgas mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) apbalvojums no Starptautiskā sabiedriskā pareizticīgo tautu vienotības fonda (SSPTVF) vērtējams diezgan divdomīgi, atzina ārpolitikas eksperts Kārlis Daukšts.

Komentējot šā apbalvojuma saņemšanu, eksperts, norādīja, ka laicīgās un garīgās varas saplūšana ir viena no Krievijas varas īstenotās politikas balstiem. “Iespējams, Ušakovs mēģina darīt to pašu. Tas ir diezgan dīvains apbalvojums” viņš norādīja.

“Tāpat jāteic, ka Krievijas ģeopolitika un tā saucamā krievu pasaule lielā mērā balstās tieši uz pareizticību,” komentēja Daukšts.

“Īpatnēji ir tas, ka pareizticīgās konfesijas būtība vienmēr tiek savienota ar konkrētu teritoriju, kas ir redzams arī no Krievijas Pareizticīgās baznīcas patriarha Kirila darbībām. Kopumā šāda pieeja vērtējama kā bīstama,” teica eksperts.

Jau vēstīts, ka Maskavā, Kristus Glābēja katedrālē piektdien tiks pasniegti Starptautiskā sabiedriskā pareizticīgo tautu vienotības fonda apbalvojumi Antiohijas un visu Austrumu patriarham Jānim X, Pareizticīgās Palestīnas biedrības priekšsēdētājam Sergejam Stepašinam, kā arī Rīgas domes priekšsēdētājam Ušakovam.

Apbalvojumus pasniedz Krievijas Pareizticīgās baznīcas patriarhs Kirils.

Ušakovs, komentējot Starptautiskā sabiedriskā pareizticīgo tautu vienotības fonda apbalvojuma saņemšanu. aģentūrai BNS skaidroja, ka Rīgas dome jau kopš 2009.gada konsekventi strādā ar kristīgajām konfesijām.

“Mums uzreiz bija izveidota padome, kurā pārstāvētas visas kristīgās un ne tikai kristīgās konfesijas. Mums ir ļoti laba sadarbība gan ar pareizticīgajiem, gan ar katoļiem, gan ar luterāņiem, vecticībniekiem, baptistiem. Tas ir sistemātisks darbs,” viņš skaidroja.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. šis fakts tiešām mazliet biedē..

  2. Es kā katolis gribētu publisku skaidrojumu no katoļu visganiem, ka vini uztver šodienas Ušakova rīcību Maskavā. Tikai nevajag runāt un attaisnoties ar sadarbību starp Latvijas konfesijām. Vai “krievu pasaules” organizēšanu un apvienošanās katoli uztver par normu, un uzskata šaja virzienā ir jājiet visiem kopā. Jautājums katoļiem, ko tad gribam veidot, atjaunot Latvijā, vai tā būtu Putina un Krievijas pareizticīgās baznīcas “krievu pasaules” redzējums Latvijā. Mēs šodien labi redzam ka attīstās pareizticības redzējums Ukrainā. Es dziļi šaubos vai šīs divas pareizticības grupas spēs vienoties uz nākotni? VAi nav pienācis laiks Latvijā atjaunot Konstantinopoles pareiztcīgo baznīcu, kas bija trīsdesmitajos gados, un kurus PSRS iznīdēja, bet juridisko statusu ta nav zaudējusi, tikai jaatjauno.

    • Ušakova apbalvošana ir nevis divdomīga, bet tikai kārtējais kremlinu nekanoniskās “baznīcas” farss. Taču mani pārsteidz arī Daukšta kunga aprobežotība. Šonedēļ LTV-1 raidījumā “Sastrēgumstunda” neviens tā arī neaizrādīja (varbūt pat “nepamanīja”?), ka tas bija Jans Huss un nevis Džordāno Bruno, kurš par vecenīti ar žagaru buntīti teica: “Svētā vientiesība!”

  3. baznica apbalvo savejo

  4. ka arī viņš reiz, tāpat kā Joans X, kļūs “vajātais”, gan no KNABa, gan opozīcijas, gan alimentu piedzinējiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+