×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. jūlijs, 2015
Drukāt

Debates par bēgļu uzņemšanu robežojas ar rasismu, brīdina eksperts (43)

Foto - LETAFoto - LETA

Humanitāro zinātņu doktors Deniss Hanovs.

Politiķu debates par bēgļu uzņemšanu robežojas ar rasistiskiem izteikumiem, LNT raidījumā “900 sekundes” viedokli pauda starpkultūru komunikāciju eksperts, Rīgas Stradiņa universitātes profesors Deniss Hanovs.

Profesoram ir dusmas, ka tā vietā, lai sabiedrībai piedāvātu kvalitatīvu un lietišķu informāciju gan no mediju puses, gan no politiķu puses, bieži izskan panika, ka tagad nāks kāds nezināmais, kas tiek definēts kā drauds. Publiskajā telpā politiskajā līmenī neparādās temats par solidaritāti, vērtē eksperts.

“Mēs topam par ļoti egoistisku nāciju un tautu, kas neatceras, ka kādreiz arī latvieši un daudzi citi pēc Otrā pasaules kara bija devušies plašajā pasaulē. Viņus uzņēma un deva otru iespēju veidot savu dzīvi. Mēs, būdami jau vairākus gadus Eiropas Savienībā, acīmredzami vēlamies tikai saņemt finansējumu, bet nemaz nedomājam par to, ka pienācis laiks arī mums globālajā pasaulē pateikt, labi, šie cilvēki cieš, mēs viņus uzņemsim,” teica Hanovs.

Politiķu debates par bēgļu uzņemšanu, viņaprāt, robežojas ar rasistiskiem izteikumiem.

“Mēs dzirdam Saeimas debates par to, ka starp bēgļiem varētu būt, bet nav ne pierādījumu, neviens neko nav izpētījis, bet ir jau zināms, ka, šie cilvēki, daļa no viņiem varētu būt saistīti ar “Islāma valsti”. Kas, manuprāt, jau robežojas ar rasistiskiem izteikumiem, klišejām un stereotipu izplatīšanu, ir tas, ka Āfrikas iedzīvotāji šeit atbrauks un varētu izplatīt kādas infekcijas,” uz politiķu izteikumiem atsaucās Hanovs.


Profesors pauda, ka cilvēku prātos bez papildus komentāriem paliek priekšstats, ka no Āfrikas brauks slimie un bīstamie. Politiķu retorika ir bezatbildīga un manipulatīva, uzskata eksperts.

“Es sapņoju par to, ka kaut kad mūsu Saeimā no tribīnes es dzirdētu par to, ka Latvija jau sen ir Eiropas Savienībā un ir pienācis laiks solidarizēties, ka tagad mēs kā politiķi mēģināsim skaidrot sabiedrībai, kas būs, kas nāks, kā mēs viņiem palīdzēsim. Likumdošanā ir paredzēts niecīgs atbalsts un daļa no viņiem noteikti dosies tālāk uz citām ES zemēm, bet kāds arī paliks un izies no “Muceniekiem”, un būs mūsu sabiedrībā. Bet runa nav tikai par viņiem, bet par mums,” uzsvēra profesors.

Viņš vērtēja, ka Latvijas politiskajā vidē gandrīz nepastāv temati, kas saistīti ar Latvijas globālo attīstību un vietu.

“Šādi viedokļi gan par referendumiem, gan infekcijām ir apzināti veidots paštēls, situācija, kad principā nedz vēlētājs, nedz mūsu deputāti [ne]spēj runāt par nopietnām globālās attīstības problēmām, jo tās ir sarežģītas, nav populāras. Ir jābeidz izplatīt stereotipi un jāsagatavo sabiedrība tam, kādā vidē mēs šā vai tā dzīvosim, jo šī globālā pasaule ienāks Latvijā,” uzsvēra Hanovs.

Jau vēstīts, ka “Vienotība” un ZZS pirmdien atbalstīja 250 bēgļu brīvprātīgu uzņemšanu, savukārt koalīcijā esošā Nacionālā apvienība (NA) ir pret šādu lēmumu. Saeimas opozīcijas partijas un NA pārstāvji vēlējās valdībai uzdot skaidrot jautājumus par bēgļu uzņemšanu, taču balsojums tika izgāzts un nenotika kvoruma trūkuma dēļ.

Tostarp Latvijas Reģionu apvienības (LRA) deputāts Mārtiņš Bondars ceturtdien publiski uzsvēra, ka viens no riskiem, Latvijai uzņemot bēgļus, ir infekcijas slimības. Kā vienu no riskiem tautas priekšstāvis minēja arī to, ka bēgļi varētu būt saistīti ar dažādām teroristiskām organizācijām, piemēram, Islāma valsti.

NA ir nosodījusi partneru “piekāpšanos bēgļu jautājumā”. Bet Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) norādījusi, ka bēgļu ienākšana Latvijā paver lielus riskus. “Cilvēkus jautājums par bēgļu iespējamo uzņemšanu Latvijā ļoti satrauc. Un mēs dzirdam daudzas atbildes, kā tas varētu notikt, kā tas ietekmētu drošības situāciju, kādi ir riski, ar kuriem jārēķinās, cik tas būtu godīgi attiecībā no tā, cik aizsargātas ir mūsu daudzbērnu ģimenes, kurās aug pieci un vairāk bērnu,” viņa izteicās.

Pievienot komentāru

Komentāri (43)

 1. Nedomāju,ka LV būtu rasistiska valsts…tā tas nav.Jautājums ir par neziņu – tautai nesaprotami balsojumi un neprasme izskaidrot tos daudzos jautājumus,kuri tiešām pastāv,nevēlēšanās atbildēt uz žurnālistu jautājumiem izskatās ļoti slikti.Rodas iespaids,ka mūsu valsti vada “nezinīši”….

 2. Nedomāju,ka LV būtu rasistiska valsts…tā tas nav.Jautājums ir par neziņu – ir tautai nesaprotami un balsojumi un neprasme izskaidrot tos daudzos jautājumus,kuri tiešām pastāv,nevēlēšanās atbildēt uz žurnālistu jautājumiem izskatās ļoti slikti.Rodas iespaids,ka mūsu valsti vada “nezinīši”….

 3. uzrakstīju īsu komentāru, kurā atbalstīju D.Hanovu (man patiešā šķiet ļoti cietsirdīga un rasistiska tā pieeja, kas tiek daudzināta presē). Izrādās, LA būs izdzēsusi komentāru. Vai tiešām???

  • Bēguļošana nav tas labākais, ko cilvēks var darīt. Parasti bēgšanas ir bijušas bezjēdzīgas. Pamest panikā savu valsti, savējos, kad valstij iet grūti, – šī nav pati labākā darīšana. Ja visi latvieši būtu bēguši 1. karā un 2. karā, tad tāda Latvija vispār nebūtu. Bet vairums palika šeit, un neviens palicējus nav apēdis – ne krievi, ne vācieši. Tikai tauta zaudēja savu dzīvo spēku, – daļu karā kritušo un daļu kas kā aitu bars metās uz Krieviju 1. pasaules kara laikā, uz Rietumiem – 2. kara laikā.

   Kārlis Ulmanis bija pieredzējis bēgļu nožēlojamo likteni un tautas dzīvā spēka zaudējumus 1. karā, tāpēc 2. karam sākoties, viņš teica – palieciet savās vietās, es palikšu savā. Ulmani aizveda ar varu, tāpat daudzus citus. Bet paši “uz savu roku” panikā bēgošie latviešu tautai bija vēl lielāks zaudējums nekā karā kritušie.

   Visa šī bēgļu padarīšana nekas labs nav ne no viena viedokļa. Par labāku dzīvi jācīnās pašu zemē, nevis jāapgrūtina citi un jāceļ citu valstu ekonomika.

 4. Pašiem darba nav,ko tad tie bēgļi Latvijā darīs?! Ak,jā dzīvos uz pabalstiem,kurus viņiem maksā dāsni…,bet saviem iedzīvotājiem nožēlojamus…Tā taču ir.Tāpēc mums bēgļu nevajaga.

 5. No tukšas pļāpāšanas pie darbiem! Atbildēt

  Cik bēgļu no Papua Jaungvinejas,solidaritātes vārdā,apņemas izmitināt pie sevis pats eksperta kungs?

 6. Vainīgi ir vājākie? Atbildēt

  Kāpēc profesors nedusmojas par lielajām Eiropas valstīm,kurās ne tikai izteikumi robežojas ar rasismu,bet notiek pat rasistiski uzbrukumi citu tautību pārstāvjiem,kuros ir gan ievainotie,gan nogalinātie?

 7. Iztiksim bez “Vienotības” ekspertu pamācībām!

 8. Runa ir par tautas pastāvēšanu Atbildēt

  Tā ir tikai dabiska un pašsaprotama tautas aizsargāšanās pret latviešu kā nācijas pakāpenisku iznīcināšanu ar praidiem,kvotām un bēgļiem,kurus nebūt nav obligāti jātransportē uz Eiropu,Hanov! Šajā jautājumā tauta un (valdošā)partija nav vienotas!

 9. ūberdemokrāts hre..., pardon Hanovs Atbildēt

  Tad, kad haļavas meklētāju pirmā porcija te būs IEDZĪVOJUSIES, bet no skapja līdīs nākamā, Hanovam, visticamāk, būs kauns atcerēties teikto …

 10. Lielākie “rasisti” pasaulē ir melnie, tad krievi un tad ķīnieši. Bet vienīgie, kas sev kaisa pelnus uz galvas un dabūn vēdergraizes ja viņus saukā par “rasistiem”, ir eiropieši.

 11. … ‘ … un jasagatavo sabiedriba tam, kada vide mes sa vai ta dzivosim, jo si globala pasaule ienaks Latvija …’

  … Vai sada Hanova defineta funkcija, ka propagandistam kadai pretvalstiskai ideologijai, un vieta kada no augstakajam izglitibas institucijam Bezabrene, ir pienemama paradiba … Tas jaatbild Izglitibas ministrijai un valsts atbildigajiem pie vadibas, jo ta maskejas zem zinatnes lozunga, bet neatbilst tur deklaretiem akademiskas brivibas principiem … !!!!! Varam iedomaties, ka tiek iespaidoti so propogandistu studenti …. !!!

  … un si definicija Hanova pasa galvenai misijai tacu pasaka visu par jau Bezabrene ‘ienakusajo’ globalas ideologijas atbalstitaju merkiem ( preteji ANO pienemumiem un konvencijam, valsts konstitucijas pamatnoteikumiem par autohtono pamattautu tiesibam ) … turpinat skaldit, visvisados veidos, Eiropas tradicionalo nacionalo valstu sabiedribu, iznicinat tas tradicionalo kulturu un izmainit pienemtas etiskas un moralas normas … un tadejadi tradicionalas vertibas, lai ievestu savu jaunas pasaules kartibu … !!!

  … tikai sie globalas ideologijas aizrautie parstavji sava isredziba nav paspejusi pamanit ka sadai Makiaveljanistiski organizetai materialistiskas ideologijas ieviesanai vairs nav atbalsts pasaule … un ka Satversmes Preambulas deklaracija pierada .. ari ne Bezabrene … !

  … Seit nav runa par ksenofobiju vai rasismu, bet citkulturu iecelotaju negribu integreties likumigi pastavosa kultura, un to nelikumigi iznicinat … savu interesu del … !

 12. Visas valstis pretojas, tā ir dabiska reakcija

 13. Pret krieviem gan neko tādu neuzdrošinās, sulaiņu tauta, Krievijas guberņa, kurā valda rasisms un naids.

 14. kurš šādiem hanoviem dod doktorus un par kādiem tematiem ?
  No valsts drošības viedokļa, jādod būtu rūtaini logi !

 15. Lepojos būt rasists Atbildēt

  Ja par rasistiem sauc tos, kuri iebilst pret to, ka ES ar varu mums uzspiež gastarbaiterus un melnos migrantus, tad liels paldies par komplimentu!
  Es atšķirībā no Hanova esmu demokrāts un nepildu pavēles, ko dod Maskavas un Briseles kungi, kuriem “bēgļu” transportēšana ir bizness.

 16. Kāds te rasisms, ja tūkstoši Latvijas iedzīvotāji ir lemti nāvei, jo nevar atļauties samaksāt par medikamentiem kaut vai tikai C hepatīta ārstēšanai ar visvecākajiem medikamentiem, kurus citur Eiropā vairs nelieto. Kā mums var prasīt glābt āfrikāņu dzīvības un ziedot savējās?

 17. Rasisms ta rasisms, bet der paskatīties, piemēram, uz to pašu Parīzi. Pilna ar citas kultūras cilvēkiem un paši francūži baidās parādīties atsevišķos pilsētu rajonos. To pašu Vācijas turku nekaunīgo uzvedību par apdomāt. Mēs katrs savās mājās arī kuru katru neielaižam. Tā bēgļu lieta ir bumba ar laika degli. Beigās viņi gulēs uz mūsu dīvāna un pieprasīs pienest hamburgerus. Šī ir mūsu zeme, mani senči par to dzīvības atdevuši. Ko man var pārmest, ja atzīstos, ka mīlu Latviju un vēlos, lai tā būtu mūžam?

 18. Vai šie bēgļi,pēc Grieķijas, samierināsies ar Latvijas regresīvajiem nodokļiem,21%PVN maizei,75 eiro neapliekamo minimumu,360 eiro minimālo algu utt. Ja ziņās lasām,ka pat Francijā 150 bēgļi centušies ieņemt tuneli pie Lamanša?

 19. Būs kā pie Bābeles torņa! Atbildēt

  Kā nodrošināsim starpkultūru komunikāciju,cien.profesora kungs,starp dažādu rasu,tautību un reliģiju bēgļiem,sametot visus vienā katlā? Gaidam,jūsu,kā speciālista skaidrojumu!

 20. Pieminot solidaritāti tiek jaukti daudzi jēdzieni.1. Piespiežot uzņemt bēgļus tiek atbalstīta cilvēku kontrabanda.2.Mums nepārtraukti atgādina,ka latvieši arī devās emigrācijā un viņus uzņēma citās valstīs.Tas ir nekorekti ,lai neteiktu vairāk-riebīgi. Latvieši emigrēja ar domu,ka pie pirmās izdevības viņi atgriezīsies Dzimtenē. Šiem bēgļiem tādas domas nav. 3.Visa Āfrika savā laikā bija kādas valsts kolonija, no kurienes pārpumpēja bagātības uz savu valsti. Latvijai nevienas kolonijas nav bijis ,tādēļ arī nav nekāda morāla pienākuma.4. Latvijā jau ir 250 000 ekonomisko bēgļu,kurus mēs nespējam integrēt jau 25 gadus.5. Gaidāma jauna bēgļu plūsma gan no Ukrainas gan Krievijas,kuriem Latvija šķiet pievilcīgāka par Itāliju un Austriju. Ar šiem bēgļiem neviens netaisīsies dalīties.6.Jau Latvijā eksistējošā bēgļu daļa ir tā kas ir noskaņota rasistiski un ksenofobiski, jo saprot ,ka ierodoties jauniem bēgļiem viņu statuss var krasi mainīities.Un mums nav nekādu līdzekļu lai viņu domāšanu iespaidotu.7. Kāpēc vienīgi Eiropai ir jārisina šī bēgļu problēma. Vai tikai tādēļ,ka viņa ir vistuvāk?8. Tiek teikts,ka viņi bēg no kara un nāves. tātad būtu pietiekami,ka mēs vienai ģimenei nodrošinām apmešanos Talsos, vienai Tukumā , citai Valmierā ,citai Cēsīs. ,T.i tur kur viņām būtu vieglā integrēties. Jautājums ,vai viņi tā būs ar mieru ? Tā varētu turpināt vēl un vēl. Bet, mums taču ir ”eksperti ” ,kuri paši neuzņemoties nekādu atbildību ,spēj tikai citus par rasistiem apsaukāt.

  • ,,eksperts” pats nav latvietis,tādēļ nesaprot vai nevēlas saprast šos Latvijai nevēlamos bēgļus,kaut vai materiālā ziiņā,vai viņš-profesors ir ziedojis naudu kādai bēgļu uzturēšanas vietai,Olainei,Muceniekiem u.t.t.Kādēļ Latvijas tautai vajadzētu iet pretī tīšai savas tautas iznīcībai?Vai šis profesors ir palīdzējis kādam Latvijas nabagam,kuram jāpārdot viss iespējamais un vēl jāaizņemās nauda gūžas,ceļa vai citai operācijai? Ar pilnu vēderu,pilnu naudas maku un ,,micīti” galvā ,visi var gudri runāt un kaunināt citus,pašiem paliekot tikai vārdu līmenī.

  • Pieminot solidaritāti tiek jaukti daudzi jēdzieni.
   1. kāds sakars cilvēku kontrabandai ar bēgļiem?
   2. Kā Tu vari zināt, ka viņiem šāda doma nav? Valdis tā teica?
   3. Pēc šīs loģikas – Latvijas senāk nebija kā valsts, tad varbūt arī tagad likvidējam un pārejam uz dzīvi nelielās kopienās?
   4. Varbūt tā nav šo bēgļu problēma, bet gan Latvijas valsts problēma?
   5. Yes, Ukraiņi un Krievi to vien dara, kā skrien uz Latviju. 🙂
   6. Viņu domāšana ne ar ko neatšķiras no ierindas latvieša domāsanas – kdenofobija un rasisms.
   7. Nē, tāpēc ka ir jāpalīdz līdzcilvēkiem? Tāpēc, ka Eiropa simtiem gadu ir uzdzīvojusi uz āfrikas rēķina.
   8. “Tiek teikts,ka viņi bēg no kara un nāves. tātad būtu pietiekami,ka mēs vienai ģimenei nodrošinām apmešanos Talsos, vienai Tukumā , citai Valmierā ,citai Cēsīs. ,T.i tur kur viņām būtu vieglā integrēties. Jautājums ,vai viņi tā būs ar mieru?” – un kāpēc lai viņi nebūtu ar mieru? Ja tikai Latvija varētu nodrošināt normālu iespēju integrēties.

   “Tā varētu turpināt vēl un vēl.” – skaidrs, ka vari turpināt, jo nepatīkt Tev, ka norāda, ka esi rasists. Tad, kad ES naudiņu Latvijai deva, tad visi priecīgi laimīgi, laupīja uz nebēdu, kad jāsāk kaut kas lietderīgs darīt, tad nekā.

 21. referendumu par izstāšanos no ES! Kad stājāmies ES mums neteica,ka Latviju pārvērtīs par placdarmu bēgļiem,lai latviešus izšķīdinātu savā Tēvzemē .Izrādās,ka par daudz vēl esam ,jo palikušie negrib emigrēt,tad jāieved citas tautas,lai pilnīgi latviešu nāciju iznīcinātu.Tā ir speciāla politika-uzkūdīt bēgļus!

 22. Par bēgļiem tagad runā un raksta daudz,bet nav uzdots jautājums par to ,vai ir iespējama visas Ziemeļāfrikas iedzīvotāju pārcelšanās uz dzīvi Eiropā.Nav arī pētījumu par to, vai viņiem šeit patiktu-tomēr dzīves standarts pārāk atšķirīgs.Pilnīgi droši, ka eiropiešiem tas nepatiktu,būtu pārāk traucējoši,izmainītu ierasto vidi,tikumus,apdraudētu ģenētiku un tradīcijas.Tad nu padomāsim,vai piesauktais rasisms ir pats ļaunākais ,kas mums piemīt.

 23. tūlīt nobīsimies,ka mūs nosauc par rasistiem,fašistiem,nacistiem ! Profesora kungs,latviešiem jau sen iestājusies imunitāte pret šiem saukļiem.Mūs tas neapvaino! Esam pieraduši. Ukraiņi varbūt apvainojas ,jo viņi nav pieraduši,ka viņus tā nosauc,bet gan jau viņiem ar laiku arī iestāsies imunitāte.

 24. "Runa nav tikai par viņiem,bet par muims Atbildēt

  Tur jau tā lieta,profesor,ka runa nav tikai par bēgļiem,bet arī par mums,kuriem nav pat 0% PVN likmes pārtikas pamatproduktiem,kā vairākumā Āfrikas valstu! Par mums,Latvijas pamatiedzīvotājiem,kuru skaits ir sarucis jau zem diviem miljoniem! Un,apliekot ar nodokli vēl sāli,cukuru,desas,šokolādi,konfektes,tortes un kūkas,piespiedīs pamest Latviju vēl daudzus! Runa ir jau par Latvijas pastāvēšanu!

 25. Vienīgais rasisms ir nīst savu rasi, ļaujot te iepludināt melngalvaiņus, situacijā kad baltās rases pastavēšana jau ir apdraudēta šo cionistu bagatīgi finanseto procesu dēļ. Vienīgais ko šiem pasaules klaidoņiem var piedāvāt ir darba nometnes-darbs apmaiņā pret partiku.

 26. komentāri pie raksta pasaka visu un robežojas ar rasismu. Vai patiešām mums ir tik dziļi ksenofobiska sabiedrība, kur viss citādais rada nenormālu naidu un bailes? Bet varbūt bēgļu uzņemšana ir iespēja beidzot, BEIDZOT izveidot sakarīgu integrācijas programmu, kas palīdzētu visiem?

 27. Latvieši nebēga uz kaut kādu āziju, āfriku vai ķīnu. Latvieši aizbrauca uz valstīm ar sev radniecīgu mentalitāti, kultūru reliģiju. Vai nav šiem āfrikākieņ jāmeklē patvērums sev radniecīgās valstīs? Mums vajag šeit Latvijā visus šos islāmistus un musulmaņus? Lai meklē patvērumu tajās musulmaņu valstīs kuras nekaro un kurās ir miers. Ja nav tādu tad ir jautājums, kāpēc kristīgās ticības valstis var dzīvot mierā un nekarot savstarpēji, iekšēji bet visas islāma , musulmaņu ticības savstarpēji to vien dara kā karo. Mums arī vajadzīgs ir pastāvīgais apdraudējums, iekšējie kari un nemieri?

 28. Iztiksim bez demagoģijas-rasisma un fašisma! Atbildēt

  Vai tad trešās nabadzīgākās ES valsts Latvijas sniegtā daudzgadu finansiālā palīdzība tām pašām Āfrikas,kā arī Karību jūras un Klusā okeāna valstīm (ĀKK),nav solidarizēšanās,Hanova kungs? To var pat nepieminēt,vai ne? Un,vai ir nepieciešams transportēt uz citu kontinentu bēgļus no Āfrikas un Āzijas uz tris reizes mazāko,jau tā blīvi apdzīvoto Eiropu,izraujot viņus no ierastās vides,ja ir daudz labāks variants-palīdzība šiem cilvēkiem turpat uz vietas?

 29. abilde šim hanovam Atbildēt

  Latvijas šobrīd plašsaziņa ir nomākta ar sorosa naudu piebarotiem stipendiātiem, tā uzturot sorozītu ideoloģiju (karla poppera idejas) kā vienīgo patiesību Latvijas Sabiedriskajos mēdijos (t.i. par valsts naudu apmaksātā plašsaziņā). Man ir dusmas par to, ka zinātnisko grādu ieguvušais/ā uzdodas par viedajiem, sludinot savu “vienīgo patiesību” t.i. ideoloģiju – tieši kā šis hanovs. Vienreiz pietiek! šim hanovam, tāpat kā jebkuram žurnālistam, visupirms būtu japastāsta par savu ideoloģisko pārliecību un tikai tad jāstāsta savs pastāsts. Kaut kādas ārprāts notiek ralstošajā, rādošajā un skanošajā plašsaziņā! Kur ir patiess stāsts par cilvēku daudzumu kurš bēs mums jāpiecieš, ņemot vērā viņu tiesības uz ģimeņu apvienošanos? Tie būs daudzi tukstoši, kuri izaugsno šiem 250. Un vēl, kāpēc no Ministru Prezidentes nekas nav dzirdēts par mūsu (Latvija un Igaunija) sevišķo stāvokli, t.i. par smago okupācijas laika mantojumu – visaugstākais trešo valstu pilsoņu skaits Eiropas valstīs? Gļēvums un Nodevība! Tāpēc, šādiem soropzītu sludinātājiem kā hanovs , vajadzētu atbildēt uz jautājumiem kuri ir noklusēti, pirms lietot vārdu “rasistisks” . starp citu, arī cionisms ļoti ilgu laiku ANO rezolūcijā tika pielīzināts rasismam, un atcelts pateicoties tikai tam, ka mainījās politiskais spēku samērs. Viss ir idoloģija!

 30. Vienpusēja solidaritāte? Atbildēt

  Kur,Hanov,ir ES Padomes un Komisijas sociālekonomiskā solidaritāte,izņemot praidus un reņģu,cukura,bēgļu utt kvotas? Vai trešo nabadzīgāko Eiropas Savienības valsti Latviju varam šodien salīdzināt pat ar Grieķiju,no kuras mums ir jāuzņem šie ekonomiskie bēgļi? Ar Grieķijas divkārt lielāko minimālo algu,trīskārt zemāko PVN likmi pārtikas pamatproduktiem,Grieķijas obligāto veselības apdrošināšanu,bezmaksas augstāko izglītību valsts augstskolās visiem ES valstu pilsoņiem utt? Pārāk grūti ir sasaistīt Latvijas “globālo attīstību”,Hanova kungs,ar (ja runājam par “Latvijas vietu”) trešās nabadzīgākās ES valsts statusu un šodienas 75 eiro neapliekamo minimumu,salīdzinājumā ar 167 latu neapliekamo minimumu Latvijā PIRMS ASTOŅDESMIT SEPTIŅIEM GADIEM!!!! Un par kādu Latvijas vietu pasaulē mēs varam runāt,ja Latvijā vēl šodien nav atjaunota pat visu strādājošo un viņu ģimenes locekļu obligātā veselības apdrošināšana,kā VISĀS PĀRĒJĀS ES VALSTĪS,Grieķiju,Igauniju un Lietuvu ieskaitot?

 31. Ko tu muldi profesor! Nevar salīdzināt bēgļus, kas bēga no Latvijas, ar šiem Āfrikāņu bēgļiem. Tās ir dažādas lietas. Šobrīd tiek īstenots vissaptverošš globāls Eiropas tautu sastāva izmainīšanas plāns! Ja mums būtu krietna un gudra valdība, tad tā domātu, kā palēnināt to un pasargāt savu tautu. Zviedrijā ir rajoni, no kurienes paši zviedri spiesti bēgt. Zviedru tauta arī negribēja pieņemt integrēt šos imigrantus, bet valdība to neņēma vērā. Tagad ir neatrisināmas problēmas. Bet vai maz var salīdzināt Zviedriju ar Latviju.

 32. Kāpēc LNT vēl interfrontes čūskulēnam Procevskai un nacbolam Lindermanam “viedokli” nepaprasīja?

 33. =Debates par bēgļu uzņemšanu robežojas ar rasismu, brīdina eksperts= Tam ekspertam – rasims ir Eiropas pabalsti laimes meklētājiem un pārējais ir blefošana…

 34. Tā ir bezatbidība, ka šis tā saucamais profesors vēsā mierā atļaujas paziņot, ka viņš lūk palikšot bez pensijas, ja pie mums nebrauks bēgļi- cilvēks tiešām naski pelna savu aldziņu un pensiju.

 35. Šis profesors gejs pats ir rasists jo viņam par šo muldēšanu par rasismu ir samaksāts,ja šiem bēgļiem,dotu to pašus naudas pabalstus kādos dzīvo pilsoņi un viņu bērni,iebildumu nebūtu,salīdzinot ka latvieši paši saņēma patvērumu citās valstīs,viņiem neviens palīdzību nesniedza daudzi badojās viens otris pat nomira,nācās strādāt mazatalgotus darbus,mācīties pašiem valodu bet tagad privilēģijas tikai camon pie visa gatava un par velti pat jāstrādā nebūs.
  Šādu profesoru nopirktu runu pētījumi jau ir ieveduši Latviju šai bdrē kur esam tādēļ strauji izmirstam un tas ir tieši kas vajadzīgs lai iznīcinatu tautas kas pretojas globazitoru plāniem.

Draugiem Facebook Twitter Google+