×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
28. decembris, 2015
Drukāt

Degviela arvien tālāk no laukiem (20)

Foto no A. Zeltiņa personīgā arhīvaFoto no A. Zeltiņa personīgā arhīva

Armands Zeltiņš: "Man tiešām sāp tas, ka valsts politikas dēļ pamazām visa infrastruktūra tiek koncentrēta tuvāk pilsētām."

Mūsu apkārtnē no 15. janvāra tiks slēgta vienīgā degvielas uzpildes stacija (DUS) “Virši-A”. Turpmāk līdz tuvākajai DUS būs jābrauc gandrīz 27 km. Vairāk par mani tas ietekmēs pagasta iedzīvotājus vai pensionārus, kam degvielu iegādāties būs apgrūtinoši vai pat neiespējami.

16. decembrī mēs, pagasta iedzīvotāji, tikāmies ar “Virši-A” vadību un saņēmām paskaidrojumu, ka DUS slēgšanas iemesls ir neatbilstība vides prasībām. Tā kā DUS esot novecojusi, bet rekonstrukcija prasa lielus līdzekļus, uzņēmuma vadība izvēlējusies to slēgt.

Diemžēl mums neizdevās pārliecināt uzņēmuma vadību neslēgt degvielas uzpildes staciju. Vienīgais, ko viņi varēja piedāvāt, ir pievest degvielu zemniekiem, pašvaldībai un citiem, kas varēs nopirkt vismaz 1000 litru un kam būs kur to uzglabāt. Mazāku daudzumu iegādāties nebūs iespējams. Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem nāksies braukt pēc degvielas speciāli vai nu ar auto, vai autobusu, kas nemaz tik bieži nekursē. Viena no iespējām būtu tiešā degvielas tirdzniecība, kad degviela tiktu atvesta reizi nedēļā un tirgota, citviet ārzemēs tas tā notiek, bet Latvijā tas neesot atļauts.

Man ir 28 gadi, esmu jaunais zemnieks un Latvijas lauku patriots. Man tiešām sāp tas, ka valsts politikas dēļ pamazām visa infrastruktūra tiek koncentrēta tuvāk pilsētām. Te nav runa tikai par vienu DUS, bet viss lauku serviss kopumā attālinās no lauku iedzīvotājiem, un to es izjūtu īpaši.

Es ļoti vēlētos, lai mani bērni mācītos tajā pašā skolā, kur reiz mācījos es. Gribu, lai viņiem šeit būtu viss nepieciešamais laimīgai bērnībai. Bet par to visu es vairs neesmu pārliecināts, jo divas skolas novadā jau ir aizvērtas. Ja valsts attīstības politika būs vērsta uz pilsētām, tad drīz vairs šeit nebūs iedzīvotāju. Varbūt arī man nāksies darīt ko citu, bet viensētas un tradicionālās ģimeņu lauku saimniecības būs palikušas vēsturē.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Dzīvojam skarbā laikmetā, kur par līdzcilvēkiem nezina neko un vērtē pēc materiālajām vērtībām. Kāda daļa mūsu valsts ministriem par to, ka laukos cilvēki arī grib dzīvot, skolot savus bērnus un pilnvērtīgi pavadīt vecumdienas. Visu vajag likvidēt un izpostīt un paņirgāties, pie saviem tūkstošiem pielikt tādu niecīgu algas paaugstinājumu kā 700-800 eiro, bet parastajiem mirstīgajiem , gan jau varbūt izvilks tāpat. Bet par Virši- A , privāts uzņēmums, kā grib tā dara, bet žēl to darbinieku, kurus izmet no kaimiņu bāzēm, lai atrastos vieta citiem. Drūmi.

 2. Centralizācija – tiešā vārda nozīmē. Šeit var palīdzēt tikai realitātes šovs – “Politiķa jaukais mēnesis laukos”.

 3. Tas ir neizprotami ka slēgs viršus jo tagad man bez tiesībām būs jābrauc daudz kilometri līdz degvielas uzpildes stacijai bet tā būtu mazāk jābrauc

 4. Pasts, medpunkts, veikals, skola likvidēta, atstāta vienīgi bibliotēka. Kā to saprast ? Bet tā ir. Manuprāt, kādam ar prātiņu tā pašvakāk.

 5. toties Salaspilī jauns Virši-A Atbildēt

  Nesen uzcelts, atvērts tieši pirms Z-svētkiem. Blakus Nestei. Otrā ceļa pusē laikam Lukoil. Tas ir rentablāk – celt jaunu blakus 2 jau esošiem – nekā renovēt vienīgo?

 6. Kas ir tā par noslēpumaino vietu, kurā vairs nebūs DUS?

 7. Inta Atbild sapratam Atbildēt

  Mīlīe lauku ļaudis , tas vilciens ,kas bija domāts lukiem nav radīts vai jau ir aizgājis . lauki ir tukši , jā arī es gribēju ,lai mani mazbērni mācītos klusajā lauku skoliņā , bet nekā , skoliņu slēdz , jo redz laukoas nav bērnu . Nu tāda ir valdības politika , piespieda aizbraukt no valsts tos , kas vareja te dzīvot un audzināt , skolot bērnus , bet redz viņi nebija vajadzīgi un ko nu????

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Intas kundze!
   Arī man ir ļoti žēl aizbraukušo, bet vēl vairāk palicēju, taču saliksim punktus uz “i”.
   Man ir trīs bērni un viņi kopā ir 8 diplomu īpašnieki. Visi strādā un pelna pat ļoti labi- daudz vairāk par premjerministra oficiālo algu. Žēl, ka pat ar tādu algu viena no manām meitām tik un tā aizbrauca uz ASV. Viņa strādā tur, pelna vēl vairāk, ir kļuvusi par tās valsts pilsoni un, diemžēl, zudusi kā Latvijai, tā manai ģimenei. Varu to pieņemt vai nepieņemt, tomēr neko mainīt nevaru- man sāp sirds, bet tādas nu ir globalizācijas sekas vai augļi.
   Par bezdarbu un aizbraukšanu lasīt sēnes svešumā (to es saku tīri simboliski). Latvijā jau īsta bezdarba nav, ir bezdarbs neizglītotiem, nepareizi izglītotiem, izjukušu uzņēmumu un kolchozu speciālistiem, kuri nav spējuši vai gribējuši laikus pārmainīties. Protams, ir arī ļaudis, kas pirms 20 gadiem bija tuvu pensijas vecumam un nespēja uzsākt jaunu darba dzīvi, taču ļoti daudzi ticēja sociālismam un cerēja, ka kāds viņu vietā paveiks katra paša darāmo. Tā ir mūsu, latviešu, mentalitātes viena no sliktajām iezīmēm- mēs joprojām dzīvojam pagātnē, savā lauku mājā vai mazpilsētā un nesaprotam, ka visā pasaulē dzīvesvieta seko darbam, ne darbs atnāks uz manu māju!! Ja to vēlamies, tad katram jākļūst par uzņēmēju, bet arī tā pasaulē nenotiek. Mainīt dzīvesvietu nav vienkārši ne morāli, bet, sevišķi, finansiāli, taču cita ceļa NAV!

   • tādēļ arī es mainiju dzīves vietu un strādāju par vecmāti Zviedrijā.

   • Rudenī ar vienu sievieti notika nelaime kaut kas ar žulti utt Aizvedu uz slimnīcu ar mašinu. Uzņemšanā man saka lai liekot to bomzeni kur gribot Viņa jau nebija bomzene bet cilvēks no lauka kas saimniekam bietes ravēja Pirmais jautājums vai jums naudas ir,Kurš maksās par slimnīcu.Saku lai palīdz jo cilvēks zaudē samaņu,atbilde tādi mums daudz zaudē samaņu,vispirms formalitātes .Tai vietā lai sniegtu palīdzību ārsts uzņemšanas nodaļā dzer kafiju. Pagāja 3 dienas cilvēks nomira.Valdība saka ajag ieiest veselības apdrošināšanu Par ko? par tādu attieksmi pret pacientu.

 8. Kurā ES valstī vēl esiet redzējuši tik lielu alkatību gan privātajās firmās, gan valsts iestādēs. Visiem pienākas (zagļu filozofija) lielas algas, nevis jānopelna. Savā alkatībā tā ir arī deputāti aizrāvušies, ka neredz valsts iedzīvotāju faktisko situāciju, daudzus pakalpojumus nevar izmantot lielo cenu dēļ. Lauki tiek iznīcināti pakāpeniski, bijušie biedri vēl nav aizmirsuši PSKP CK lēmumus par intensifikāciju un tos realizē dzīvē.

 9. Lauku iznīcināšanas politiku agresīvi propagandē nelieši: Bojārs, Rungainis, Ķīlis, Godmanis…, savā neliešu savtīgumā nesaprotot, ka lauku bojā eja tuvinās arī pilsētu nāvi!

 10. latvietis parastais Atbildēt

  nu mums gluži neslēdzapedejo, bet viens bankroteja, otrs vel turas bet pārdomas šinī sakarā it sevišķi par tām vides presibām. es ar pārgāju uz vairumtirgotājiem kas pieved klāt, bet vismaz tonnu. uz tonnu ietaupijums sanāk 100-150 eiro kā nu kuru reiziti, bet vide jau nu gan labāka nepaliek. lai kā censtos vienmer uzpildoties sētā kautkas zemē no;īs, kaut pāris piles+ vel tā plastmasas muca ar taču var saplīst, kas nozimē ka izlīs milzigs daudzums degvielas kur zāle vairs nemužam neaugs par zaudejumiem naudā pat nerunājot. kam tas ir izdevigi? vvalstij? kāpec pieņem tādus noteikumus kas rezultātā rada vel lielākus apdraudejumus?

 11. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Varam droši noslaucīt asaras, taču tā tas būs! Vecie laiki aiziet nebūtībā, tagad pasaulē valda cilvēces lielākais ļaunums-globalizācija. Neviens neuzturēs nerentablus objektus un arī pagasts to nevar atļauties. Par “Straumēniem” un to laiku dzīvesveidu čaklākie paši varēs palasīt grāmatās, jo nez’ vai skolā arī vairs kaut ko māca par aizgājušo godību un mūsu klasiķiem? Spilgts piemērs bija nule notikušais 8. klašu gudrīšu konkurss, kur LABĀKIE prāti demonstrēja pilnīgu neziņu par Raini, Latviju un dažādām citām manai paaudzei ļoti saprotamām lietām.

  • latvietis parastais Atbildēt

   nav jau runa par rentabls nerentabls, ir runa par prasibām kas ir pārspiletas un izpildāmas tikai liela biznesa gadijumā par sīko neviens negrib domāt, negrib meklet risinājumus lai kaza dzīva un vilks paēdis

  • pilnīgi piekrītu,nejauši redzēju to pārraidi-palika kauns un nesaprašana-kā var lielīgi skaitīt TV dumjo pantiņu par spaini un Raini un vēl lecīgi plātīties ar savu stulbumu…,tirliņš kautkāds un kas tur izaugs vēlāk ja jau tagad tāda attieksme…

  • un tā nav tikai viena pārraide. man pašai to skolotāju vietā ir kauns , ka skolēni nezina elementāras lietas literatūrā , ģeogrāfijā , vēsturē vai vēl kāda priekšmetā, jo… pēc ES regulām mūsu bērniem ir vairāk tiesību nekā pienākumu.

 12. Tāpat kā pie mums un vēl kāds tur augšā nesaprašānā kāpēc cilvēki aizbrauc.

Draugiem Facebook Twitter Google+