×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. decembris, 2012
Drukāt

Deldējam dubultzodu

Foto - www.andriskozlovskis.lvFoto - www.andriskozlovskis.lv

Nejauko ādas tarbiņu pazodē nomaskēt nav iespējams. Šallīte un masīvas krelles to akcentē vēl vairāk, bet līdz degunam uzrauta apkakle nav risinājums. Taču ir gana daudz efektīvu metožu, kā no otrā zoda atbrīvoties.

 

Dubultzods bieži vien veidojas liekā svara dēļ. Pakakles muskuļi un āda nespēj noturēt uzkrājušos tauku slāni, tāpēc iestiepjas uz leju un nokarājas. Iemesls var būt hormonālās pārmaiņas novecojot, kā ietekmē muskuļaudi un āda zaudē elastību. Tomēr tauku spilventiņš pazodē mēdz būt arī jaunām un slaidām sievietēm. Nereti cēlonis ir mazs apakšžoklis.

Dubultzoda veidošanos veicina nepareiza stāja vai darba poza, kad galva pastāvīgi noliekta uz leju. Pakakles muskuļi nav noslogoti, tādēļ pamazām zaudē tonusu un kļūst ļengani. Zoda un kakla līnijai jāveido taisns leņķis, skaidro kosmētiķe Ērika Zirne. Negatīvi ietekmē arī ieradums gulēt uz augsta spilvenu krāvuma vai lasīt grāmatu guļus stāvoklī. Ja pirms miega vēlas palasīt, tas jādara sēdus, parūpējoties par atbalstu mugurai.

Skaistumkopšanas saloni piedāvā dažādas procedūras nepievilcīgā pazodes maisiņa likvidēšanai. Bieži izmanto miostimulāciju, kas palīdz stiprināt muskuļus, mazināt tauku slāni un atjaunot ādas elastību.

Problemātiskajai zonai piestiprina elektrodus un strāvas impulsu ietekmē pazodes muskuļi trenējas – aktīvi saraujas un atslābinās. Procedūra uzlabo asinscirkulāciju, veicinot audu apgādi ar barības vielām un sašķelto tauku izvadīšanu no organisma.

Ļoti efektīva ir mezoterapija, kuras laikā, izmantojot šļirci ar smalku adatiņu, vairākās vietās zemādā ievada taukaudus šķeļošu aktīvu vielu kokteili.

Glābiņš var būt vakuummasāža, ko veic ar speciālu aparatūru. Pazodē iemasē taukainas konsistences līdzekli, pa kuru slidina nelielu, stikla bankai līdzīgu uzgalīti. Tas maigi ievelk ādu un tai piegulošos slāņus. Apstrādātā zona kļūst sārta, kas liecina par asins un barības vielu pieplūdi. Zilumi neveidojas, jo ierīce ļauj precīzi noregulēt vajadzīgo negatīvā spiediena spēku banciņas iekšienē. Procedūra palīdz uzlabot ādas tvirtumu un veicina tauku šķelšanos dziļākos slāņos.

Taču, vienreiz apmeklējot kosmētisko kabinetu, no dubultzoda atbrīvoties gan neizdosies. Nepie-
ciešams vismaz desmit procedūru kurss.

Dažādus risinājumus piedāvā plastiskā ķirurģija. Visbiežāk dubultzodu likvidē, izmantojot liposakciju jeb tauku atsūkšanu savienojumā ar ādas savilkšanu. Ja daba apveltījusi ar mazu, neizteik-
smīgu apakšžokli, iespējama nopietna operācija – zoda formas ķirurģiska korekcija, ievietojot implantus.

Bet bieži vien nejaukā ādas kroka izzūd pati no sevis, atbrīvojoties no liekajiem svara kilogramiem.

Otro zodu palīdz deldēt arī regulāra nodarbošanās ar sejas fitnesu. Ja ir motivācija un kaut desmit brīvas minūtes dienā, rezultāts būs! Jārēķinās gan, ka dubultzoda likvidēšana var prasīt vairākus mēnešus.

Vingrojumus veic pie spoguļa. Sākumstāvoklis – sēž vai stāv ar taisnu muguru un kaklu. Izpildot pareizi, sajutīsiet, ka strādā pazodes muskuļi.

 

Rakstām ar muti

Savelkot lūpas tūtiņā, ar tām cieši satver zīmuli. Kustinot tikai lūpas, raksta gaisā savu vārdu un uzvārdu.

 

Minka lok pienu
20120308-135336-27

Paver muti un izbāž mēli, cik tālu spēj. Turot to maksimāli nostieptu, atdarina kaķa mēles kustību, lokot pienu.

Atkārto 25 reizes.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mēle virpuļo

20120308-135440-31Paver muti un izbāž mēli, cik tālu var. Turot to maksimāli nostieptu, veic 10 apļveida kustības uz labo, bet pēc tam – tikpat uz kreiso pusi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzmetam lūpu
20120308-135633-34

Izvirza apakšžokli. Ievelk augšlūpu aiz priekšzobiem un piespiež to ar apakšlūpu. Iztur 5 sekundes, tad atslābinās.

Atkārto 15 reizes.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zods spēkojas ar dūri

20120308-135216-26Sakļaujot rokas, izveido balstu zodam. Vienlaikus spiež zodu uz leju, bet ar rokām pretojas, neļaujot sev to izdarīt. Vingrojumu izpildot pareizi, jūtami saspringst pazodes muskuļi, taču redzama kustība nenotiek. Iztur 5 sekundes, tad atslābinās.

Atkārto 10 reizes.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paraugāmies atpakaļ
20120308-140017-38

Lēni pagriež galvu pa kreisi un paskatās pār plecu tālumā. Veic tādu pašu kustību pa labi. Atkārto 5 reizes uz katru pusi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zods staigā pa atslēgkaulu

20120308-140311-41Noliec zodu, mēģinot pieskarties bedrītei kakla pamatnē. Lēnām virza zodu pa atslēgkaulu līdz labajam plecam. Atgriežas sākumpozā. Pēc tam tādu pašu kustību veic pa kreisi.

Izpilda 5 reizes uz katru pusi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stirnu buks badās
20120308-140458-43

Abas plaukstas horizontāli novieto uz pieres. Vienlaikus spiež galvu pret plaukstām un ar tām pretojas, neļaujot kaklam noliekties uz priekšu. Iztur 5 sekundes, tad atslābinās. Atkārto 10 reizes.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ceļam degunu mākoņos

20120308-140615-44Atgāž galvu. Izvirza apakšžokli un apakšējo lūpu uzstiepj, cik tālu var, virs augšējās. Iztur 5 sekundes, tad atslābinās. Atkārto 5 reizes.

Šo vingrojumu nedrīkst veikt, ja ir kakla daļas osteohondroze.

 

Noslēgumā atbrīvo čakli pastrādājušos muskulīšus, viegli papliķējot pazodi ar pirkstu virspusi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+