Foto – AFP/LETA

“Devils” pagarina NHL Stenlija kausa finālsēriju 0

Ņūdžersijas “Devils” komanda trešdien izcīnīja panākumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas ceturtajā finālsērijas spēlē, pagarinot to par vēl vismaz vienu maču. Aizvadītajā cīņā “Devils” ar rezultātu 3:1 (0:0, 0:0, 3:1) izbraukumā pārspēja Losandželosas “Kings” vienību.

Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai 40
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā

Rezultāts tika atklāts vien trešās trešdaļas astotajā minūtē, kad “Devils” komandu vadībā izvirzīja Patriks Eliašs, tomēr tieši minūti vēlāk “Kings” aizsargs Drū Dautijs panāca izlīdzinājumu.

Uzvaras vārtus četras ar pusi minūtes pirms pamatlaika noslēguma guva Edams Henriks, bet punktu spēlei 20 sekundes pirms tās noslēguma pielika Iļja Kovaļčuks.

Neskatoties uz zaudējumu, “Kings” komanda sērijā līdz četrām uzvarām saglabāja vadību ar rezultātu 3-1. Nākamā cīņa sestdien notiks jau “Devils” laukumā.

“Mēs vairs nevaram atļauties kļūdas,” pēc mača izteicās pieredzējušais “Devils” vārtsargs Martins Brodērs. “Vēlējāmies sniegt mūsu faniem vēl vienu spēli. Cerams, ka uzvarēsim to un varēsim vēlreiz atgriezties Losandželosā.”

No rezultāta 0-3 finālsērijā līdz šim atspēlējusies tikai viena komanda, kad to 1942.gadā paveica Toronto “Maple Leafs”.

Līdz šim vienīgo reizi “Kings” hokejisti Stenlija kausa finālā bija iekļuvuši 1993.gadā, kad ar Veinu Grecki priekšgalā piekāpās Monreālas “Canadiens” vienībai.

Savukārt “Devils” vienība Stenlija kausa finālā iekļuvusi pirmo reizi kopš 2002./2003.gada sezonas, kad pieveica Anaheimas “Mighty Ducks” komandu (šobrīd – Anaheimas “Ducks”). Tāpat “Devils” hokejisti Stenlija kausu izcīnīja arī 1995. un 2000.gadā.

Šīs sezonas regulārajā čempionātā “Devils” ieņēma sesto vietu Austrumu konferencē, bet “Kings” ierindojās astotajā pozīcijā Rietumu konferences kopvērtējumā.

Zīmīgi, ka pirmajās divās Stenlija kausa kārtās “Kings” pārspēja abas galvenās favorītes – Vankūveras “Canucks” un Sentluisas “Blues”. No konferences astotajām vienībām līdz šim Stenlija kausa finālā bija iekļuvusi vienīgi Edmontonas “Oilers” vienība, kas to paveica 2006.gadā.