Tehnika
Tehnoloģijas

Diasporas latviešu skolēni izveidojuši tautasdziesmu mobilo lietotni 16

Foto: LETA

Diasporas latviešu skolēni izveidojuši Latvijas valsts simtgadei veltītu lietotni “Tautasdziesmas”, aģentūru LETA informēja Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) Izglītības padomes locekle Daina Grosa.

PBLA 2015.gadā diasporā izsludināja akciju “Man dziesmiņu nepietrūka”, kuras laikā latviešu diasporas skolēni veidoja projektus vai uzvedumus par latviešu tautasdziesmām, balsoja par savām mīļākajām tautasdziesmām un veidoja tautasdziesmu video ierakstus. Daļa no skolēnu video iekļauti arī jaunajā lietotnē.

Akcijā piedalījās aptuveni 20 diasporas latviešu skolas no visas pasaules – Reikjavīkas, Bergenas, Briseles, Mayo, Dublinas, Toronto, Ņujorkas un Sandiego un Melburnas. Jaunieši lietotnē par vispopulārākajām tautasdziesmām atzinušas “Bēdu, manu lielu bēdu”, “Aijā, žūžū, lāča bērni”, “Seši mazi bundzenieki”, “Āvu, āvu baltas kājas” un “Rīga, dimd!”.

Lietotnē ir iekļautas 100 tautasdziesmas – to teksti, melodijas un latviešu skolu video ieraksti. Pēc lejupielādes lietotne sniedz iespēju piekļūt tautasdziesmām jebkurā vietā – ar vai bez piekļuves internetam. “Tā veicinās tautasdziesmu dziedāšanu, jo dziesmu vārdi nebūs vairs jāmeklē dziesmu grāmatās,” pauda Grosa.

LA.lv