×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
15. februāris, 2017
Drukāt

Divi strādājošie šobrīd uztur vienu pensionāru (38)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Latvijas iedzīvotāji ir pārāk optimistiski par savu gaidāmo pensiju, liecina nesen veikta pētījuma dati.

80% aptaujāto darbspējīgā vecumā uzskata, ka viņu nākotnes pensijai vajadzētu būt vismaz 3/4 apmērā no līdzšinējas algas. Naudas izteiksmē tie ir vidēji 885 eiro. Bet pensijas vidējais apmērs šobrīd ir 279 eiro.

Vairāk nekā puse pētījuma dalībnieku atzina, ka pensijai nekrāj. 71% galvenokārt paļaujas uz valsts nodrošinātu vecuma pensiju. Kura, brīdina eksperti, nebūs liela.

Kristaps Kopštāls, “Swedbank Atklātais pensiju fonds” valdes loceklis:”Šī iedzīvotāju struktūra Latvijā nav tā labvēlīgākā. Šobrīd uz vienu pensionāru ir divi strādājošie. Tas nozīmē, ka divi strādājošie šobrīd uztur vienu pensionāru. Nākotnē situācija, ņemot vērā demogrāfiskos apstākļus, varētu kļūt vēl sliktāka. Un tas, protams, nedod pamatu cerēt uz augstām valsts pensijām”.

Rietumvalstīs, kur ir vairāk iedzīvotāju, šī proporcija ir daudz labāka: vienu pensionāru uztur četri strādājošie. Pašlaik Latvijā darbojas trīs pensiju līmeņi. Pirmais – visiem, otrais – obligātās iemaksas tiem, kas dzimuši pēc 1970. gada. Un trešais – brīvprātīgais.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. tad arī darbam vajag griestus, nezin, kas tad notiks

 2. Un cik cilvēku strādā , lai uzturētu pensionārus , kas saņem tūkstošus lielu pensiju…? Kādu algu, cik gadus, un kādus socnodokļus bija jāmaksā cilvēkam , kurš saņem 16000Eur lielu pensiju? Šķiet, pāris miljoni mēnesī…! Domājams, šiem pensionāriem parasto pensionāru mēneša pensija ir stundas kabatas nauda… Vai tomēr nebūtu jābūt pensiju lieluma grieztiem?! …

 3. Esam strādājuši un maksājuši nodokļus Latvijā,tāpēc nevajaga rakstīt ka uztur pensionārus 2 strādājošie,kuru vairākumam maksājat minimālo algu.Pensionāri ir pelnījuši pensijas ar savu darba stāžu
  Latvijā un nomaksātiem nodokļiem Latvijā.

  • Komentos tāda smieklīga penšu loģika – mēs padomijas laikā cēlām šito un šito māju, par to mums pienākas pensija… Nepienākas, protams, jo par ”šitās mājas” celšanu celtniekam ir samaksāta alga. Viss, norēķini galā. Savukārt pensijas uzkrājumā aiziet daļa no samaksātā sociālā nodokļa, un tas viss. Par pārējiem nodokļiem tiek uzturēta policija, ugunsdzēsēji, slimnīcas, valsts iestādes, apgaismotas ielas, laboti ceļi. Varbūt sovoku laikā to skolā neiemācīja, cerams, tagad māca. Treškārt, sovokija neatstāja mums nekādus uzkrātus pensiju fondus, tas viss aizgāja uz visu nelaimju roģinu. Tāpēc uzkrājums ir iereģistrēts, bet to naudu apēd tagadējie pensionāri, kuri ir savā darba dzīvē stutējuši padomju varu, neko nesakrājot. Un kad pienāks laiks saņemt pensiju, tad iereģistrēto izmaksās no tajā laikā strādājošā maksātā sociālā nodokļa. Diezgan uzskatāmi, ja tagadējais pensis, kamēr aktīvs, bērnus netaisīja vieglākas dzīves dēļ, tad vecuma galā būs zobi jākar vadzī.

 4. Ideja šim rakstam? Palikušajiem strādājošajiem arī braukt kaut kur citur pensiju sapelnīt?

 5. Bez šiem pensionāriem nebūtu kas strādā, pie tam Dombrovska kungs darīja visu iespējamo, lai pensionārus izmestu no darba. Un vai tagadējie jaunie nedzīvo pensionāru uzceltajos dzīvokļos, mājās un neizmanto citus pakalpojumus, kas sarūpēti ar šo pensionāru darba augļiem.
  Labāk meklējiet iemeslu, kāpēc pēc tik daudziem gadiem mūsu valstī ir tik mazas valsts nodrošinātās pensijas? Un šeit nu gan šiem gudriniekiem, kas publicē šādus domu graudus, būtu ko darīt.

 6. Cik strādājošo uztur vienu deputātu ???????????

 7. Jautājums kur palikusi pensionāru uzkratā nauda kamēr vini strādāja, vidēji nemsim 35 gadus darba staža laikā nomaksātie nodokļi?Ar algām ko saņem LV vidēji ja uzturētu divi strādājošie, būtu jāsanāk lielākai pensijai,un vēl nesalīdziniet mūsu mazo tautas atlikumu ar vecajās ĖS valstīs dzīvojošo daudzumu,tur citas algas un galvenais cieņā katrs nodoklis, ko cilvēks iemaksā strādājot

 8. Cik ierēdņus uztur strādājošs pensionārs

 9. tieši tamdēļ es jau vairākus gadus oficiālu darbu nestrādāju,lai idiņi uztur…

 10. Esmu ar mieru, lai tūlīt atceļ visus nodokļus, tad arī sakrāšu un pensiju neprasīšu! Bet, ja man jāuztur citu saražotie bērni, jāmaksā viņiem par skolu, ārstu, transportu, pusdienām, tad es kaut kad gribu to dabūt atpakaļ!

 11. Nevis strādājošie uztur pensionārus, bet viņi paši savu pensiju ir nopelnījuši. Priekš kam tad visus tos nodokļus maksā?

 12. Un cik ir daudzbērnu ģimeņu saražotu nekam nevajadzīgu invalīdu, kas jāuztur????

 13. Nu nekādi man ” nepielec” -kā tas sanāk-maksāju nodokļus,no samaksātajiem nodokļiem man aprēķina pensiju( ne vairāk kā esmu samaksājis),bet kā jāsāk to pensiju maksāt,tā pasludina,ka mani uztur strādājošie.Kur tad palika tā manis samaksātā un it kā uzkrātā nauda,ja tagad mani uztur strādājošie?Kaut kas tajā shēmā neiet kopā,kāda velna pēc tad es visu darba mūžu maksāju nodokļus?

  • Tāda ir labējo politika.Notiek nedomajošo psiholoģiskā apstrāde,liekot viņiem būt uztraukumā,stresā jau par tālu nākotni.Tagadējiem pensionāriem tiek potēts mazvērtības un atkarības sindroms,lai gan ir nozagta pensija par padomju periodu,par ko ir atbildīga LPSR funkcijas miermīlīgā ceļā pārņēmušie.Arī tauta tika sasaukta uz barikādēm lai aizstāvētu šādu varas pārņemšanas veidu.Tiekam vienkārši apkrāpti un vainīgi esot paši apkrāptie.

 14. strādājoša pensionāre jau 5 gadus nodokļos nomaksā tikpat, cik saņem pensijā/novelk no 1. EU/, tā ka strādājošie pensionāri vēl stutē valsti

 15. Ierēdņus samazināt nedrīkst,jo tad tie papildinās bezdarbnieku rindas un sēdēs sociālam budžetam uz ,,kakla,, Ierosinājums pašiem radīt uzkrājumus neiztur kritiku,tas nozīmē grūst naudu banku ,,rīklēs,, .Kas notiks ar uzkrāto naudu banku bankrota gadījumā ?

  • Latvija ir mazak ka 2 milijoni cilveku, tas ir ka viena videji liela pilseta Anglija. Mums ir 95 novadi un 10 pilsetas ar klerkiem un vaditajiem. Pilnas baltas majas ar baltajiem cilvekiem. Visi tie barojas ar nodoklu maksataju naudu. Riga pilna ar visadam valsts iestadem, kuras sez valsts parvalditaji, sanem tik cik viens pensionars gada. Tad valsts apmaksa , lai vinu sedeshana butu erta. Remonti, elektriba, udens utt. Tur aiziet milzigas naudas. Tiek rikoti visadi nevajadzigi seminari, izdoma kur likt eiropas naudu, to notrallina.

 16. ja “gaišie spēki” nebūtu “parūpējušies” ar savu bezdarbību
  lai strādājošie nebēgtu uz ārzemēm, tad 1 pensionāru uzturētu
  5 strādājošie !
  Naudas “nepietiek” tikai priekš pensionāriem, klerku varzai
  pietiek algām un prēmijām (pensionāra gada pensijas apmērā !) !!!

 17. piekrītu pārējiem, un ka jau teicu samainiet vietām sociālo ar ienākuma nodokli naudas izteiksmē un būs uzkrājums pensijām

  • tūkstošu pensiju saņēmēji, kas paši iemaksājuši vienam gadam,
   tavas ieteiktās naudiņas ēdīs 10 – 20 gadus un tev, vienalga netiks !

 18. Nekāds optimisms cilvēkos nav un nevar būt attiecībā par pensijām.
  Un no kā tieši būtu jāiekrāj ? No minimālajām algām ?

 19. Un? Vai pensionārs savus nabaga grašus nav pats sakrājis?Kad bija jāmaksā bezbērnu nodoklis līdz piedzimst bērns un citi nodokļi tad neviens neskaitīja cik atvelk,tagad saskaitīja cik pensionārs var atļauties mutē iebāzt.Visos laikos strādājošie ir uzturējuši pensionārus,bet tagad redz nagla paka ļā.

 20. Divi stradājošie uztur ne tikai vienu pensionaru. Vēl viņi uztur savus bērnus,ierēdņu baru, armiju, utt.utjpr.

 21. pirmkārt, pensionāri paši savulaik maksāja nodokļus, lai viņiem būtu pensijas. valsts tos ir notrallinājusi parexos un citos noziedzīgos darījumos un nu apgalvo, ka pensionāri ir jāuztur strādājošajiem.
  un otrkārt, ko nesatraucas par to, ka uz diviem strādājošajiem ir viens valsts ierēdnis??? labi, skolotājus un policistus ieskaitot, bet valsts pārvaldē vien strādā 100 000 (!!!!) cilvēku!!!! un tas pie iedzīvotāju skaita zem 2 miljoniem!!!!

  • Tieši tā…un nav nekāds optimisms.Un no kā būtu jāiekrāj ? No minimālajām algām ?

  • 300 tukstoshi valsts darbinieku, kurus uztur 500 tukstoshi stradajosho.

   • Ko nozīmē uztur? Tie valsts darbā strādājošie veic pakalpojumu, ko pērk privātais. Vai skolas, policija, glābšanas dienests nav vajadzīgi? Kaut tie paši ierēdņi – gribētu redzēt, kā tas privātais strādātu, ja neviens nenodarbotos ar jomas regulēšanu. Šī lietu vienkāršošana parāda ļaužu neizglītotība un nevēlēšanos domāt, nav brīnums, ka savēl populistiski, kas skaļāk sevi slavina.

    • uztur nozīmē UZTUR !
     Nepļurkšķi te par vajadzīgo regulēšanu !
     Tie regulētāji jau ir aizregulējuši naudu
     savās un savu radu kabatās !
     Laikam esi viens no “vajadzīgajiem regulētājiem” ?!

    • Latvija ir 300 tukstoshi valsts darbinieku. No tiem ap 8 tukstoshi policistu, ap tukstoti glabeju un pazarnieku, 29 tukstoshi skolotaju, vel tikpat mediku. Parejie parvalda, koordine, ievac nodoklus, raksta papirus – izdoma ka bez viniem valsts ies boja. Mazai valstij nevajag tik daudz parvaldnieku ar mega lielam algam no valsts budzeta. Valsts nepazudis ja ap 100 tukstoshi tiks atlaisti un saks pashi pelnit valstij naudu.

     • naivais ! nesāks pelnīt ! .

      Šoferu dēli ir tikai algas saņemšanai – strādāt nemaz neprot un
      uzskata darbu par apkaunojumu un “cilvēktiesību pārkāpumu” !

 22. Drīzi uz 1 strādājošo būs 1 pensionārs. Strādājošais uz rokas saņems 200 eiro, bet pensionārs uz rokas saņems 300.
  Labā ziņa – nabagiem strādniekiem Rīgas dome dod dažādus pabalstus, bet sabiedriskajā transportā par brīvu drīkst braukt tikai pensionāri.

Draugiem Facebook Twitter Google+