×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. novembris, 2012
Drukāt

Dombrovskis: Latvijas nākotne ir eirozonā

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas nākotne ir eirozonā, kas mums nozīmēs stabilitāti un izaugsmi, Latvijas Bankas rīkotajā konferencē “Tautsaimniecības pārveide valsts parāda krīzē – vai Baltijas pieredze var noderēt citiem?” uzsvēra Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

“Krīzes risinājums īsumā iekļāva finanšu stabilitātes nodrošināšanu un izaugsmes atjaunošanu. Tieši šādā secībā – vispirms stabilitāte un tad izaugsme, jo bez finanšu stabilitātes bankas neatsāktu kreditēšanu un uzņēmumi neveiktu ieguldījumus. Tādēļ tās lomu nav iespējams pārspīlēt, it sevišķi mazas valsts ekonomikā, kuras uzņēmumiem, ņemot vērā lielo ārējās tirdzniecības nozīmi, ir īpaši svarīgi spēt paļauties uz importējamo izejvielu cenu stabilitāti un ārvalstu finanšu līdzekļu pieejamību. Ņemot vērā iepriekš minēto, es Latvijas nākotni saskatu eiro zonā – tā mums nozīmē vienu valūtu ar galvenajiem tirdzniecības partneriem, lielāku investoru uzticību un līdz ar to finanšu pieejamību. Eiropas Centrālā banka gādātu par banku stabilitāti un problēmu gadījumā uzņemtos to finansēšanu, tādējādi noņemot šo atbildību no Latvijas budžeta. Vienvārdsakot, eiro zona nozīmē stabilitāti un izaugsmi,” uzsvēra premjers.

Savukārt, runājot par Latvijas pieredzi, pārvarot krīzi, Dombrovskis atgādināja ekonomista Pola Krugmena teikto, ka Latviju ar saviem diviem miljoniem iedzīvotāju, kas ir pat mazāks apmērs nekā Ņujorkas Kvīnsas rajonā, nevar uzskatīt par ticamu eksperimenta pierādījumu tam, kā ir jārīkojas daudz lielākām un sarežģītākām ekonomikām. “Pieņemu, ka šāds viedoklis pašlaik ir samērā izplatīts, it īpaši to ekonomistu vidū, kuri neticēja Latvijas spējai pārvarēt smago finanšu un ekonomisko krīzi un vēl pirms trim gadiem vienā balsī prognozēja, ka Latvijas ekonomika sabruks un latu vajadzēs devalvēt. Tomēr mēs latu nedevalvējām, izvēlējāmies iet savu ceļu, un patlaban Latvija ir nostājusies uz stabilas izaugsmes ceļa, tās ekonomikai pieaugot jau astoņus ceturkšņus pēc kārtas. No ekonomiskās krīzes vissmagāk skartās valsts pašlaik esam kļuvuši par Eiropas visstraujāk augošo ekonomiku,” uzsvēra Dombrovskis.

Viņš atzina, ka Latvija nav unikāla ar saviem risinājumiem, bet gan ar spēju šos risinājumus īstenot ļoti saspiestos termiņos. “Ja paskatāmies, tad daudz lielākas ekonomikas, tādas kā Spānija, Grieķija, Īrija, īsteno identiskus konsolidācijas pasākumus, kā Latvija, jāatzīst gan, ka ar mainīgām sekmēm. Latvijas pieredze rāda, ka ir jābūt stingrai politiskai nostājai attiecībās ar starptautiskajiem aizdevējiem,” norādīja Dombrovskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+