Latvijā
Novados

Draudze uzvar tiesā luterāņu baznīcu18

Aizputes baznīca. Foto no http://aizputes-draudze.mozello.lv

Autonomā luterāņu draudze Aizputē, kas ir izstājusies no Latvijas evaņģēliski luterisko baznīcas (LELB), tiesā uzvarējusi strīdu par īpašumu, atsaucoties uz tiesas spriedumu vēsta liepajniekiem.lv.

Tomēr portāls norāda, ka, visticamāk, ka cīņa vēl nav galā. LELB pārstāvis jurists Juris Narkēvičs pauda, ka baznīca tiesas spriedumu noteikti pārsūdzēs. To var izdarīt 20 dienu laikā Kurzemes apgabaltiesā.

Pēc liepajniekiem.lv sniegtajām ziņām, LELB 2016. gadā nogalē tiesā iesniedza prasību pret Aizputes autonomo evaņģēliski luterisko draudzi par tiesībām uz tās īpašumu – Sv. Jāņa baznīcu Aizputē un mācītājmāju Lažas pagastā.

Autonomās draudzes mācītājs Varis Bitenieks pēc tiesas lēmuma atzina, ka draudze bijusi ļoti satraukta par nākotni.

“Jautājums ir: kā šajā konfliktā abām pusēm panākt pretī. Mēs piecas reizes esam prasījuši mediāciju – caur tiesu, advokātu, draudzēm. Bet viņi [LELB] konsekventi saka – uzvarētājs ņem visu. Kas mums atliek? Mums ir divi varianti – vai nu mēs visu atdodam, vai arī cīnāmies. Un kaut kur šis jautājums ir arī par reliģisko brīvību Latvijā,” sacīja mācītājs.

1991. gadā Aizputes luterāņu draudzes mācītājs Sigurds Sproģis izstājās no LELB, 2016. gadā Aizputes autonomā draudze uzņemta Latvijas evaņģēliski luteriskajā Baznīcā ārpus Latvijas (LELBĀL).

LA.lv