Foto – LETA

DU rektors: valsts varētu atļauties finansēt augstāko izglītību pilnībā 0

Latvija augstāko izglītību varētu atļauties finansēt pilnībā, taču valsts piešķirtajiem līdzekļiem jābūt orientētiem uz rezultātu un kvalitāti, piektdien diskusijā Saeimā par augstākās izglītības nākotni sacīja Daugavpils Universitātes (DU) rektors Arvīds Barševskis.

Reklāma
Reklāma
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai
Dārzs
FOTO. Cik šogad maksā stādi, un kas ir piedāvājumā? Reportāža no Siguldas Stādu parādes
Kokteilis
Gudri jau kopš dzimšanas: 5 zodiaka zīmju pārstāvji, kuri var lepoties ar attīstītu intelektu
Lasīt citas ziņas

“Valsts finansējumam jābūt uz rezultātu un kvalitāti orientētam. Jābūt ļoti skaidriem rezultatīvo rādītāju kritērijiem,” paskaidroja Barševskis un uzsvēra, ka joprojām aktuāls ir jautājums par to, vai augstskolu absolventiem, kuri izglītību ieguvuši par valsts līdzekļiem, bet pēc tam aizbrauc no valsts, lai strādātu citur, būtu nosakāma atbildība par Latvijā gūto augstāko izglītību.

Viņš arī norādīja, ka Latvijā trūkst nevis līdzekļu, lai augstāko izglītību pilnībā finansētu no valsts budžeta, bet gan politiskās izpratnes par augstākās izglītības nozīmi valsts attīstībā.

CITI ŠOBRĪD LASA

DU rektora paustajam pievienojās arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Leonīds Ribickis. “Tikai tad mēs varēsim konkurēt un būt pat vadošie intelektuālā potenciāla ziņā,” teica Ribickis.

Barševskis arī kritizēja saasināto situāciju, kas radusies starp Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), Augstākās izglītības padomi (AIP) un citām iesaistītajām pusēm saistībā ar ministrijas nesen publicētā auditorfirmas “Deloitte” veiktā studiju programmu izvērtējuma audita ziņojuma rezultātiem.

“Mums ir jāsāk norobežoties no tā, kāds ir [Inas] Druvietes, [Roberta] Ķīļa uzskats. Jārod optimālākais variants,” paziņoja Barševskis.

Debašu pirmajā daļā paredzēta institūciju pārstāvju paneļdiskusija par pašreizējo situāciju augstākajā izglītībā. Diskusijā aicināti piedalīties izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra, Rektoru padomes priekšsēdētājs DU rektors Arvīds Barševskis, Latvijas Universitāšu asociācijas priekšsēdētājs Leonīds Ribickis, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras viceprezidents Aigars Rostovskis, Latvijas Studentu apvienības prezidents Edvards Ratnieks un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāve Ilze Trapenciere.

Savukārt otrā publisko debašu daļa tiks veltīta tam, lai diskutētu par Latvijas ceļu uz intelekta ekonomiku. Šajā paneļdiskusijā aicināti piedalīties Saeimas frakciju pārstāvji un pie frakcijām nepiederošie deputāti.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.