×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. maijs, 2013
Drukāt

Dziesmu un deju svētku vajadzībām izgatavos vairāk nekā 40 000 ID karšu

foto - Letafoto - Leta

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku vajadzībām ar bankas “Citadele” atbalstu tiks izgatavots vairāk nekā 40 000 ID karšu, nodrošinot karšu īpašniekiem arī vairākas priekšrocības.

Kopumā tiks izgatavotas septiņas dažādu krāsu kartes, piemēram, koristiem ID kartes būs zaļā krāsā, dejotājiem – dzeltenā.

Kā pirmā šodien ID karti sarkanā krāsā saņēma Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktore Dace Melbārde, bet pie Goda dalībnieka ID karte tika Raimonds Pauls un Latvijas Televīzijas raidījumā “Lai top!” iepazītās slavenības, kuras ir gatavas piedalīties arī šīs vasaras svētkos. Pie savas ID kartes tika gan bijusi Valsts kontroliere Ingūna Sudraba, žurnālists Dāvis Ērenštreits un Stradiņa universitātes profesors un ārsts Anatolijs Danilāns.

LNKC direktore stāstīja, ka ar ID kartēm to īpašnieki Mežaparkā bez maksas varēs apmeklēt svētku noslēguma koncertu “Līgo!”, bez maksas varēs apmeklēt “Rīgas Mākslas telpā” speciāli svētkiem veidotu izstādi, kā arī bez maksas varēs apmeklēt svētku pasākumus Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā un Saietu namā Ķīpsalas hallē, kur notiks arī koncerti un saviesīgi vakari.

Tāpat ID kartes īpašnieki bez maksas Rīgas teritorijas robežās varēs pārvietoties ar vilcienu un Rīgas sabiedrisko transportu, taču, lai izmantotu iespēju bez maksas braukt ar sabiedrisko transportu pilsētā, karšu īpašniekiem būs jālieto arī speciāli e-taloni.

Savukārt ar īpašām atlaidēm ID kartes īpašnieki varēs apmeklēt Latvijas Universitātes Botānisko dārzu, Saules muzeju un radošās darbnīcas.

Kā ziņots, XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku – vairāk nekā 1600 kolektīvu no Latvijas, tajā skaitā 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji, 57 latviešu diasporas kolektīvi un 28 kolektīvi no ārvalstīm.

Dziesmu un deju svētku programmu kopā veidos 62 pasākumi, no kuriem aptuveni puse ir brīvi pieejama un ir bez maksas. Visu svētku nedēļu dažādās Rīgas vietās – Vērmanes dārzā, Esplanādē, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Doma laukumā, Berga bazārā, Rīgas skvēros un parkos – notiks kultūras pasākumi un koncerti. Lai varētu sekot līdzi svētku norisēm maksas pasākumos, pilsētvidē Rīgā un citās Latvijas pilsētās tiks uzstādīti lieli ekrāni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+