×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. janvāris, 2012
Drukāt

Ēģiptes parlamentā islāmisti nodrošina vairākumu

Foto - AFPFoto - AFP

Musulmaņu brālības izveidotā Brīvība un taisnīguma partija (BTP) Ēģiptes parlamenta vēlēšanās ieguvusi 47,18 procentus no deputātu vietām, liecina vēlēšanu komisijas izsludinātie galīgie balsu skaitīšanas rezultāti.

Tādējādi no 498 parlamenta apakšpalātas deputātu vietām salīdzinoši mēreno islāmistu partija BTP ieguvusi 235, no kurām 127 ieņems kandidāti no partijas sarakstiem, bet 108 – kandidāti, kas startēja vienmandāta apgabalos. Savukārt radikālo islāmistu jeb tā dēvēto salafistu partija “Al Nur”, kas vēlēšanās ierindojusies otrajā vietā, ieguvusi 121 jeb gandrīz 25 procentus deputātu vietu. Tikmēr liberālā partija “Wafd” izcīnījusi tikai deviņus procentus mandātu. Tādējādi parlamenta apakšpalātā islāmisti sev nodrošinājuši absolūto vairākumu.

Bez 498 ievēlētajiem deputātiem jaunajā Tautas sapulcē būs arī desmit likumdevēji, kurus iecels militārā hunta, kas pārņēma valstī varu pēc ilggadējā prezidenta Hosni Mubaraka gāšanas pagājušā gada februārī. Apakšpalātas vēlēšanas, kas norisinājās trīs posmos, sākās novembrī un noslēdzās tikai janvārī. Paredzēts, ka jaunievēlētā Tautas sapulce uz savu pirmo sēdi sanāks jau pirmdien.

Kad februārī noslēgsies Ēģiptes parlamenta augšpalātas vēlēšanas, abām likumdevēju palātām no savas vidus būs jāizvēlas 100 konstitucionālās sapulces locekļi, kam tiks uzdota jaunā valsts pamatlikuma izstrāde. Savukārt līdz jūnijam paredzēts ievēlēt jauno Ēģiptes prezidentu. Kandidātu reģistrēšana prezidenta vēlēšanām noslēgsies 15. aprīlī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+