×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. septembris, 2013
Drukāt

Eksperti apspriedīs prostitūtu veselības karšu nepieciešamību

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ceturtdien, 19.septembrī, Iekšlietu ministrijā (IeM) notiks atbildīgo amatpersonu un ekspertu sanāksme par nepieciešamajiem grozījumiem Prostitūcijas ierobežošanas noteikumos, aģentūru LETA informēja IeM preses pārstāvis Māris Zariņš.

Kā pastāstīja IeM Nozares politikas departamenta direktors Dimitrijs Trofimovs, valdība savulaik uzdeva IeM sadarbībā ar Veselības ministriju (VM), Tieslietu ministriju un nevalstisko sektoru izvērtēt spēkā esošos prostitūcijas ierobežošanas noteikumus un noskaidrot, vai tajos ir nepieciešami kādi grozījumi.

Viens no nevalstisko organizāciju partneriem, resursu centrs sievietēm “Marta”, uzskata, ka pamatproblēma ir saistīta ar veselības kartēm, kas tiek izsniegtas personām, kuras nodarbojas ar prostitūcijas pakalpojumu sniegšanu. “Marta” uzskata, ka šādu karšu izsniegšana faktiski ir vērsta uz prostitūtu uzskaiti, kas savukārt neatbilst starptautiskajām saistībām.

“Uz to arī mēs reaģējām ar šīs sanāksmes organizēšanu un prioritāri uzklausīsim VM viedokli par šo [veselības] karšu nepieciešamību, jo policijai no apkarošanas viedokļa šāda karte nav nepieciešama. Taču vienlaikus IeM uzskata, ka gadījumā, ja šo karti atceļ, tiek zaudēta administratīvā barjera, kas šobrīd efektīvi attur personas, kuras vēlas sākt nodarboties ar prostitūciju,” aģentūrai LETA skaidroja Trofimovs.

Turklāt, ja nebūs šo karšu un obligāta pienākuma veikt pārbaudes, tad potenciālās prostitūtas tiks pakļautas riskam saslimt ar nopietnām slimībām, kam var būt loti smagas sekas, pastāstīja IeM pārstāvis.

Viņš piebilda, ka par šādu veselības karšu izsniegšanu atbild VM pakļautībā esošas iestādes. Tomēr līdz šim sievietes, kuras faktiski nodarbojas ar prostitūciju, ir izvairījušās no veselības pārbaudēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+