Motoru sports

Elektriskais oskars pirmoreiz simtniekā 16

Foto: oscareo.lv

Dakaras rallijreida ceturtajā posmā “Team Latvia” komandas ekipāža Māris Saukāns un Andris Dambis ar elektropiedziņas “OSCar eO” pirmo reizi iekļuva starp posma simts ātrākajām mašīnām, ierindojoties 86. vietā.

Dakāras rallijreida ceturtajā posmā no Sanhuanas uz Čilekito sportistus gaidīja 326 kilometrus garš ātrumposms joprojām Kordiljēru andu pakājē Argentīnas teritorijā. Kā ziņo no mūsu komandas nometnes jau finiša vietā Čilekito – līdz šim smagākais un nogurdinošākais posms, kurā abas oskaru ekipāžas trasē pavadīja teju septiņas stundas. Latvijas komanda sacensības turpina ar mērķi finišēt Limā, tomēr šoreiz izceļami arī sportiskie panākumi – pirmo reizi šīgada rallijā Māra Saukāna un Andra Dambja ekipāža ar elektropiedziņas “OSCar eO” iebrauca pirmajā simtniekā jeb 86. vietā. Posma uzvarētājam Stefanam Petersanselam mūsējie zaudēja trīs stundas un deviņas minūtes. Pavisam līdz finišam aizkļuva 119 ekipāžas, kuras tad arī turpina ceļu uz Peru galvaspilsētu Limu. Otra komandas ekipāža Antonons Grigorovs un Ainārs Princis posma finišā bija 91. vietā. Kopvērtējumā abas “Team Latvia” ekipāžas ir otrā simta sākumā.

Automašīnu ieskaitē ceturtajā posmā pārliecinošu uzvaru svinēja francūzis Stefans Peteransels, kas viņam ļāva ne tikai atgriezties kopvērtējuma labāko trijniekā, bet pat kļūt par līderi. Motociklu ieskaitē ar divu minūšu pārsvaru uzvarēja spānis Marks Koma, taču kopvērtējumā vairāk kā astoņu minūšu pārsvaru saglabā francūzis Sirils Desprē.

Šodien sportistus gaida pēdējais Argentīnas pārbaudījums, kas būs arī viens no sarežģītākajiem. Distance no Čilekito uz Fiambalu iekļauj baltās smilšu kāpas, kuras iepriekšējos gados likušas izstāties daudzām ekipāžām. Tāpat augstākajās kalnu pārējās gaidām sniegs un slikti laika apstākļi.

 

 

DAKĀRAS RALLIJREIDS

KOPVĒRTĒJUMS PĒC 4. POSMA

Automašīnas. 1. S. Peteransels/Ž. Kotrē (Francija, “Mini”) 9.43:20, 2. Ž. De Viljē/D. Fon Zicevics (DĀR/Vācija, “Toyota”) +5:41, 3. H. Roma/M. Perins (Spānija/Francija, “Mini”) +6:44, 109. A. Grigorovs/A. Princis (Krievija/Latvija, “OSCar”) +13.36:45. 110. M. Saukāns/A. Dambis (Latvija, “OSCar eO”) +13.49:34.

Motocikli. 1. S. Desprē (Francija, KTM) 11.50:27, 2. M. Koma (Spānija, KTM) +8:10, 3. H. Rodrigezs (Portugāle, “Yamaha”) +26:48, 40. D. Vilemsens (Nīderlande) +2.46:29.

LA.lv