Viedokļi
Aptaujas

Elle man un mācību pārzinei: Vai skolotājiem jāpiketē, ja nebūs lielākas algas?0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – pixabay.com

Agita Mače, Nīcas vidusskolas fizikas un ekonomikas skolotāja: “Jā, dzirdēju par gaidāmo skolotāju piketu pie Saeimas 18. septembrī, ja valdošajai koalīcijai neizdosies pildīt pedagogu prasības un kaut vai daļēji celt atalgojumu, kā to paredz valdības agrāk pieņemtais skolotāju algu celšanas grafiks. Žēl, ka skolu tīkla sakārtošana nav devusi cerēto finanšu ietaupījumu un tāpēc valdība nolēmusi grafiku nepildīt. Bet tas nenozīmē, ka mēs paši – pašvaldība, skolotāji, bērnu vecāki – neko nevaram darīt. Skolā klases ir nokomplektētas, pēc ilgāka laika mums 1. septembrī būs divas pirmās klases. Pikets nav nekas patīkams, bet, ja arī nākotnē nekas nemainīsies, iespēju piketēt paredzu.”

 

Vija Stiebriņa, Krustpils pamatskolas direktore: “Par skolotāju esmu nostrādājusi 21 gadu, par direktori – 22 gadus, taču es neatceros tādu laiku, kad skaidri zinātu, kas mani sagaidīs rudenī. Viena lieta ir valdības solījuma nepildīšana, taču mums ir arī citas grūtības. Piemēram, darbs ir nestabils, jo pietiek dažiem vecākiem kopā ar bērniem aizbraukt uz ārzemēm – mums jau iepriekš par to vienmēr neziņo! – , un nav pietiekams klašu piepildījums. Zinot mūžīgo neskaidrību, es jau pavasarī skolotājus brīdinu, ka var iznākt tā, ka rudenī būs mazāka slodze. Tad katrs skolotājs var lemt, ko un kā darīt. Taču, tā kā mums ir ļoti daudz projektu, var piepelnīt papildu naudiņu. Visbeidzot skolotājiem saku – ir bijuši vēl grūtāki laiki. Beigās, saliekot visu kopā, skolotājs saņem vairāk. Es esmu liela optimiste, mani skolotāji nav noskaņoti piketēt, varbūt tikai kāds. Labā noskaņā gaidām 25. augustu, kad notiks mūsu skolas 150 gadu jubilejas salidojums.”

 

Andris Baldunčiks, Viesītes vidusskolas direktors: “Skolotāji ir diezgan mierīgi, tās neskaidrības pirms jaunā mācību gada sākuma ir elle man un mācību pārzinei. Atkal un atkal jārēķina, atkal un atkal jāpārrēķina. Skaidrībai vajadzētu būt jau maijā, nevis septembra vidū vai beigās.”

LA.lv