Kokteilis

Epilācija ziemā: 7 noteikumi, kas jāievēro rūpēs par ādu 16

Publicitātes foto

Kaut arī ziemā kājas slēpjam siltās un biezās zeķbiksēs, nav nekāda iemesla nerūpēties par tām. Epilācija ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā atbrīvoties no nevēlamajiem matiņiem, tomēr nevajadzētu aizmirst, ka ziemā āda ir jūtīgāka, tamdēļ tai jāvelta īpašas rūpes. Lai pēc epilācijas ādu pasargātu no kairinājuma, sausuma sajūtas, izsitumiem un tamlīdzīgām ķibelēm, jāievēro vienkārši noteikumi. Tad āda saglabāsies maiga un zīdaina.

Galvenie principi ādas kopšanai ziemā pēc epilācijas:

1. Dezinficē un nomierini
Pēc lieko matiņu likvidēšanas ādu nepieciešams dezinficēt un nomierināt. Tā jūs pasargāsiet to no izsitumiem, skrāpējumiem, apsārtumiem un tamlīdzīgām lietām.

2. Mitrināt!
Uzreiz pēc epilācijas procedūras ādu nepieciešams samitrināt ar antiseptisku līdzekli. Tam derēs: mīkstinošs pretiekaisuma losjons ar kumelītēm, kliņģerītēm vai zaļās tējas ekstraktiem.

3. Izvēlies mīkstinošu krēmu vai eļļu
Lai aizsargātu ādu no niezēšanas un sausuma, pēc epilācijas jāuzklāj uz ādas mīkstinošu krēmu vai eļļu, pirms tam ādu kārtīgi dezinficējot.

4. Kopšanai noderēs līdzekļi ar pantenolu
Ja āda pēc depilācijas šķiet ļoti sausa, izjūtat “velkošu” sajūtu, uzklājiet uz ādas bagātīgā slānī krēmu vai ziedi ar pantenolu.

5. Ja nepieciešams, izmanto kompreses
Ja pēc epilācijas trauksmainās sajūtas nepāriet, uzlieciet aukstu kompresi no kliņģerīšu, kumelīšu vai piparmētru novārījuma. Tas palīdzēs tikt galā ar “dedzinošo” sajūtu un pasargās no mikro zilumiem un skrāpējumiem.

6. Epilāciju veic pirms miega
Grūtāk to būs izdarīt tām, kas epilāciju veic skaistumkopšanas salonā un tomēr aukstajos gada mēnešos uzreiz pēc epilācijas nav ieteicams doties uz ielas. Visieteicamākais variants ādai ir veikt šo procedūru vakarā, pirms miega. Kamēr gulēsiet, āda paspēs “nomierināties” un atgūties.

7. Reizi nedēļā jāveic pīlings
Lai izvairītos no matiņu ieaugšanas pēc procedūras, reizi nedēļā ieteicams veikt dziļo ādas pīlingu.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv