×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. janvāris, 2012
Drukāt

Februārī notiks tūrisma rallijs “Muižkungu pēdās Zemgalē”

LETALETA

Sestdien, 25.februārī, Jelgavā sāksies tūrisma portāla “www.atputasbazes.lv” rīkotais tūrisma rallijs – brīvdienu izbrauciens “Muižkungu pēdās Zemgalē”, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas pilsētas pašvaldībā.

Tūrisma rallija starts būs no plkst.8 līdz plkst.10 Jelgavā, pie atpūtas un sporta kompleksa “Zemgale”. Dalībniekiem būs iespēja apskatīt un tuvāk iepazīt vairākus Jelgavas kultūrvēsturiskos objektus.

No Jelgavas tūrisma rallija maršruts vedīs uz Jelgavas, Bauskas, Rundāles, Tērvetes, Auces, Dobeles, Jaunpils un Tukuma novadiem. Brīvdienu izbrauciena noslēguma pasākumā Jaunmoku pilī plkst.20 dalībniekus gaidīs balvas visdažādākajās nominācijās un skanīgs vakars kopā ar aktieri Gundaru Silakaktiņu un “pilsdāmām” teju no visas Zemgales un tuvējām Kurzemes pilīm. Jaunmoku pils pārsteigumi dalībniekus aicina pulcēties jau no plkst.18.

“Ja pārskatām vēstures lappuses un meklējam muižkungu – hercogu, grāfu, firstu, baronu – pēdas Latvijas vēsturē, tad, protams, viena no pirmajām vietām, kur tās atrast, ir Jelgavas pils – Kurzemes hercogu rezidence. Ilgi un grūti celta, līdz izvērtusies par īstu skaistuli. Jelgavas pils piedzīvojusi un pārdzīvojusi hercogu dinastiju maiņas, karus, ugunsgrēkus, Kurzemes un Zemgales hercogistes pastāvēšanas beigas, Eiropas pašu spilgtāko aristokrātu vizītes,” apraksta pasākuma rīkotāji.

Brīvdienu izbrauciena dalībniekus aicinās pabūt vēl vienā Jelgavas lepnumā – atjaunotajā Sv.Trīsvienības baznīcas tornī. Maršrutā iekļauta arī Sv.Annas baznīca un “Academia Petrina” ēka, kurā atrodas Jelgavas vēstures mākslas muzejs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+