Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Vitolds, Lolita, Letīcija
Otrdiena, 30. maijs, 2017
22. janvāris, 2012
Drukāt

Februārī notiks tūrisma rallijs “Muižkungu pēdās Zemgalē”

LETALETA

Sestdien, 25.februārī, Jelgavā sāksies tūrisma portāla “www.atputasbazes.lv” rīkotais tūrisma rallijs – brīvdienu izbrauciens “Muižkungu pēdās Zemgalē”, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas pilsētas pašvaldībā.

Tūrisma rallija starts būs no plkst.8 līdz plkst.10 Jelgavā, pie atpūtas un sporta kompleksa “Zemgale”. Dalībniekiem būs iespēja apskatīt un tuvāk iepazīt vairākus Jelgavas kultūrvēsturiskos objektus.

No Jelgavas tūrisma rallija maršruts vedīs uz Jelgavas, Bauskas, Rundāles, Tērvetes, Auces, Dobeles, Jaunpils un Tukuma novadiem. Brīvdienu izbrauciena noslēguma pasākumā Jaunmoku pilī plkst.20 dalībniekus gaidīs balvas visdažādākajās nominācijās un skanīgs vakars kopā ar aktieri Gundaru Silakaktiņu un “pilsdāmām” teju no visas Zemgales un tuvējām Kurzemes pilīm. Jaunmoku pils pārsteigumi dalībniekus aicina pulcēties jau no plkst.18.

“Ja pārskatām vēstures lappuses un meklējam muižkungu – hercogu, grāfu, firstu, baronu – pēdas Latvijas vēsturē, tad, protams, viena no pirmajām vietām, kur tās atrast, ir Jelgavas pils – Kurzemes hercogu rezidence. Ilgi un grūti celta, līdz izvērtusies par īstu skaistuli. Jelgavas pils piedzīvojusi un pārdzīvojusi hercogu dinastiju maiņas, karus, ugunsgrēkus, Kurzemes un Zemgales hercogistes pastāvēšanas beigas, Eiropas pašu spilgtāko aristokrātu vizītes,” apraksta pasākuma rīkotāji.

Brīvdienu izbrauciena dalībniekus aicinās pabūt vēl vienā Jelgavas lepnumā – atjaunotajā Sv.Trīsvienības baznīcas tornī. Maršrutā iekļauta arī Sv.Annas baznīca un “Academia Petrina” ēka, kurā atrodas Jelgavas vēstures mākslas muzejs.

Pievienot komentāru

Jauna džinsu mode: apakšmala atirusi un nevienādi nogriezta! (2)Džinsi ar nevienādu, atirušu apakšmalu ir karstākais šīs vasaras jaunums, ko modes blogeri jau pamanījušies nodēvēt par “jauno melno”.
Pacel kempingu nākamajā līmenī! Ģimenes ārsts un medmāsiņa uzceļ dizaina telti par 1,6 miljoniemPāris uzbūvēja apjomīgu 1,6 miljonus dolāru vērtu TELTS māju Kvīnslendas lietusmežā – un tagad guļ, skatoties uz zvaigznēm.
No iesācēja par lietpratēju: 5 padomi jaunajiem kaligrāfiemJa vēl nesen uz kaligrāfijas rakstiem lūkojāmies vēstures grāmatās un uzskatījām to par ko senatnīgu, tad jau tagad šī rakstības māksla ieguvusi teju vai modes lietas statusu.
Draugiem Facebook Twitter Google+