×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. jūnijs, 2015
Drukāt

Festivālā “Laiks dejot” piedāvās meistarklases

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Festivālā “Laiks dejot 2015”, kas risināsies no 17. līdz 20. jūnijam, iekļauta izglītojošā programma, kas dejas interesentiem un profesionāļiem piedāvās festivāla mākslinieku meistardarbnīcas, klases un lekcijas, portālam LA.lv pavēstīja festivāla sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Uzula-Petrovska.

Meistarklases ļaus iepazīt laikmetīgās dejas daudzveidību gan dažādu reģionu, gan atšķirīgu žanru izpausmēs.

Tā portugāļu horeogrāfes, mākslinieces un skolotājas Žoanas fon Maijeres Trindades meistardarbnīca “Viens vesels ķermenis – vienlaicīgi” sasauksies ar viņas jaunāko izrādi “NamelessNatures” (“Nenosauktās būtības”). Četru dienu meistarklasē vingrinājumi un improvizācija pāries nodarbības etapā, kurā būtiska strukturēšana un struktūras jaukšana, redzamība un neredzamība, pozas un nepozas, kompozīcija un tās sairšana, konflikts un miera stāvoklis, haoss un kārtība.

Japānā dzimušās Luksemburgas mākslinieces Juko Kominami meistardarbnīcā improvizācija un kompozīcija sakņosies buto, kā arī citos kustību prakses žanros. Meistarklase sāksies ar apzināšanās un spēka attīstīšanu, kas nepieciešami, atklājot katram savu deju. Pēc tam meistardarbnīca attīstīsies izpētē ar mērķi uzlabot katra dalībnieka savdabīgās improvizācijas un sacerēšanas prasmes.

Somijā dzīvojošā lietuviešu dejas mākslinieka Andrjus Katina klase “Vai mazāk var būt vairāk?” fokusēsies uz visvienkāršākajiem, taču fundamentāliem kustību un ķermeņa apzināšanās veidiem. Meistarklases mērķis ir uzlabot kustību ergonomiku un pilnvērtīgi izmantot mums piemītošo ķermenisko gudrību, apvienojot iesildīšanos, tehniku un improvizāciju.

Agneses Vanagas (Latvija/ Argentīna) meistarklasē improvizācijā bāzētā dejas žanra – tango ābece tiks izmantota kā pamatrīks laikmetīgās dejas improvizācijas un kompozīcijas radīšanā.

Ķīnas mākslinieki Čja Ke un Džou Dzi Hans aicinās uz lekciju un sarunu “Bēgt, lai atgrieztos mājās”. Šanhajā dzīvojošie un strādājošie mākslinieki dalīsies pieredzē un stāstos, iepazīstinot gan ar saviem darbiem, gan reālo mākslas situāciju Ķīnā.

“Laiks dejot” izglītojošo programmu noslēgs Vācijas/ Luksemburgas horeogrāfes Annes Mareikes Hesas lekcija “Deja kā slimība un deja kā ārstniecība – izlaušanās no ķermeņa”. Lekcijā horeogrāfe fenomenu – viduslaiku dejas mēra laikā – izmanto kā sākuma punktu, lai izvirzītu jautājumu par šodienas dejas definīciju un funkcijām sabiedrībā.

Festivāla “Laiks dejot” ietvaros iespējams arī noskatīties izrādi “Dejas mānija”.

Lai apmeklētu meistarklases, nepieciešama dejas pieredze. Pieteikšanās meistarklasēm laiksdejotinfo@gmail.com

Festivālu rīko Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija sadarbībā ar Eiropas mobilitātes un mākslinieciskās apmaiņas projektu “E-Motional: rethinking Dance” un apvienību “Party”. Festivāla direktore ir Olga Žitluhina.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+